TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

РИСТО ГАПИЌ: Дечки, вака не се враќа публиката во сала!

SportMedia - пред: 1 час

Ристо Гапиќ, претседателот на Работнички, екипата актер на големото дерби кое за жал, синоќа беше прекинато пред крајот на третиот период, има свое видување на настануте во тие 27-28 минути играње на кошарка.

66 поврзани вести »

ЛЕБРОН ЈА ДОПИШУВА ИСТОРИЈАТА: "Кралот" има 70 трипл-дабл ефекти

SportMedia - пред: 2 часа

Кошаркарите на Кливленд стигнаа до победа на дуелот против Чикаго (114:109). Уште еднаш по заслуга на најдоминатниот играч во НБА лигата. Леброн Џејмс го запиша својот 70. троен ефект во кариерата откако реализираше 33.поени, имаше и 13.

17 поврзани вести »

ШИРЕР: Изгледа дека Јунајтед го донесе братот-близнак на Санчез!?

SportMedia - пред: 2 часа

Англиската фудбалска легенда испрати жестока критика кон зимското засилување на „црвените ѓаволи' кој досега даде само еден гол во новиот клуб... „Го потпишаа Алекс, но делува како всушност го добиле неговиот брат-близнак.

4 поврзани вести »

ЌЕ ДРЕМЕ ВО ЗАТВОР: Одбиена е кауцијата за Семедо

SportMedia - пред: 12 часа

Рубен Семедо ќе остане во затвор. Иако заедно со своите адвокати се обиде да издејствува да се брани од слобода, португалскиот интернационалец не успеа во тоа. Обвинителството одлучи да му го одбие барањето да плати кауција и да излезе од затворот.

3 поврзани вести »

Никој друг како Спал: Јуве застана каде што не се надеваше

SportMedia - пред: 12 часа

Серија А сепак ќе биде интересна во последните десетина кола. За да биде шампионатот во Италија поинтересен се погрижи никој туку најдобриот клуб во последните шест-седум години – Јувентус. Во вториот меч од 29.

17 поврзани вести »

Чориќ загуби „добиен меч", Федерер е во финалето!

SportMedia - пред: 12 часа

Борна Чориќ, има што да жали по полуфиналето на турнирот во Индијан Велс и дуелот со светскиот рекет број 1, Роџер Федерер. Имаше водство младиот Хрват од 1:0 во сетови (го доби првиот со 7:5), имаше и водство во вториот од (4:2), па и во третиот ...

33 поврзани вести »

Жално е кога толеранцијата се смета за слабост и се злоупотребува

SportMedia - пред: 13 часа

Натпреварот помеѓу Работнички и МЗТ Скопје Аеродром беше прекинат кон крајот на третиот период поради неспортското навивање на двете навивачки групи. Атмосферата стана непријателска поради што официјалните лица на натпреварот, делегатот и комесарот ...

66 поврзани вести »

Шкупи ја „бетонира" Струмица: Невиден дабл-дабл на Џордан Рид – 22 поени и 28 скока!!!

SportMedia - пред: 14 часа

Струмица забрзано чекори кон Втората, а Шкупи грчевиот се бори да побегне од една таква ситуација. Конкурентите за „фенерот" се сретнаа во Чаир, и на крајот на 40.минути, Шкупи покажа дека е далеку, доста далеку во однос на струмичани.

31 поврзани вести »

ПОЧЕТОК НА ПРВЕНСТВОТО: Првиот боксерски спектакл ќе биде во Битола!

SportMedia - пред: 14 часа

По една години пауза боксот се враќа во битолските рингови. Утре спортската сала „Младост" ќе ги вгости најдобрите боксери во Македонија, во рамките на првото коло на Првата и Младинската лига (ПМЛ) во бокс на нашата земја.

НЕ НАУЧИВМЕ НИШТО: Го уништија и она малку што остана од кошарката (ФОТОГАЛЕРИЈА)

SportMedia - пред: 14 часа

Тоа требаше да биде дерби. Тргна во таа насока. Но по неколку прекини, оправдани, во секој случај, на крајот, МЗТ Скопјеи Работнички застанаа да играат на 3:18 минути пред истекот на третата четвртина.

66 поврзани вести »

„Немирно" за охриѓани и во Гостивар

SportMedia - пред: 14 часа

Гостивар ќе игра во Суперлигата, а АВ Охрид ќе мора да се избори за таков статус во последните три кола од овој регуларен дел од Првата лига. По 19 одиграни кола, дебитантот во друштвото на најдобрите има ефект од 12.

2 поврзани вести »

„Фемили" не сакаше да си оди, организаторот не ги истера од „Градски Парк", продолжението утре!?

SportMedia - пред: 14 часа

Големото дерби кое не се закануваше да премине во катастрофа, сепак е прекинато. Работнички беше подобар од МЗТ Скопје скоро во три четвртини од играта. Но на 3:18 минути пред крајот на третата четвртина, официјалните лица проценија дека вечното ...

66 поврзани вести »

АНАКИЕВСКИ ПОБРЗ ОД СИРЕНАТА: Пелистер не се поминува така лесно!

SportMedia - пред: 15 часа

Капитенот чекаше и дочека. Во последната секунда Анакиевски погоди тројка за голема победа на „зелено-белите" (83:82) против фаворизираните кумановци... Пелистер – Куманово 83:82 (26-19; 14-27; 18-21; 25-15) Куманово поведе во битолски „Младост", но ...

31 поврзани вести »

ПРЕКИН НА ДЕРБИТО: „Фемили“ да си заминат од „Градски парк“

SportMedia - пред: 15 часа

Откако и по неколку предупредувања останаа „недисциплинирани"; официјалните лица на дербито одлушија да го испразнат делот од трибината на која се наоѓаат навивачите на МЗТ Скопје... На 3:18 минути пред крајот на третиот период, Работнички има ...

66 поврзани вести »

Кожув го стигна Фени, на ред е АВ Охрид...

SportMedia - пред: 15 часа

И предност од 15 поени за малку ќе беше недоволна за успех. Сепак, во екстра периодот од пет минути, Кожув го најде патот до победата против Фени Индустри (97:93) и за уште еден чекор се доближи до Суперлигата.

11 поврзани вести »

Стоктон повторно ќе заигра за Јута Џез

SportMedia - пред: 15 часа

Јута Џез не може да се замисли без семејството Стоктон. Барем така беше додека дел од „џезерите" беше неверојатниот Џон Стоктон. А сега после мнгу години од неговото заминување во пензија, на „главната сцена" е повторно уште еден Стоктон.

ДИНО Е ХЕРОЈ: Златниот олимписки медал е за неговата ќерка! (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 16 часа

Дино Соколовиќ е сензационалниот параолимписки шамапион во слалом на Игрите во Пјонгчанг. Неговата животна приказна не е ништо помалку сензационална, а тешко дека ќе се слушне, или види некоја со поголема инспирација или жална...

2 поврзани вести »

Симеоне си најде нов напаѓач, Дуван Запата доаѓа во Атлетико

SportMedia - пред: 16 часа

Напаѓачот на Сампдорија Дуван Запата е прв пик за ново засилување на четата на Диего Симеоне, мадридскиот Атлетико. Популарниот Чоло го бендиса Колумбиецот, кој ќе ги чини „јорганџиите“ околу 30 милиони евра, колку што бара Сампдорија.

3 поврзани вести »

Хаџиевски најде победнички рецепт за спас на Ал Дафра

SportMedia - пред: 17 часа

Ѓоко Хаџиевски најде победнички рецепт за Ал Дафра, во вистински момент за бегство од опасната зона, а во првенствен меч од најсилната лига на Обединетите Арапски Емирати падна Ал Васл. Екипа која е учесник во Лигата на шампионите во Азија и беше ...

3 поврзани вести »

Тричковски не промашува против Омонија

SportMedia - пред: 17 часа

Иван Тричковски пак ја погоди мрежата на Омонија и со стартен погодок во дербито ја најави победата на АЕк од Ларнака. Во 26. минута македонскиот репрезентативец беше прецизен за 0:1, а потоа погодуваа и Акоран и Тете за убедлива победа на гостите ...

10 поврзани вести »