TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Затворена е Олимпијадата во Пјонгчанг: Доминација на Норвежаните, Марит Бјерген во историјата!

SportMedia - пред: 8 часа

Околу 3.000 спортисти од 92 семји од светот, се натпреваруваа во вкупно 15. спортови и 102 дисциплини, а овие 23. по ред Зимски олимписки игри беа првите на кои беа поделени повеќе од 100 сетови на медали.

72 поврзани вести »

Лацио пак победува

SportMedia - пред: 8 часа

Лацио лесно го надигра и победи Сасуоло со 3:0 во меч од 26.коло во Серија А и сега има серија од три триумфи, на која и претходеше низа од три порази. Со двата гола на Милинковиќ-Савиќ и еден на Чиро Имобиле лацијалите го декласираа домаќинот ...

15 поврзани вести »

Ах тој Мец, заврши победничкиот поход на ЖРК Вардар

SportMedia - пред: 8 часа

Серијата девет победи во низа на ЖРК Вардар заврши во Мец. Францускиот тим повторно се покажа како кобен за македонскиот шампион го совладата со 24-22. Марина Рајчиќ беше клучната ракометарка на домашниот тим, меќот го заврпи со 19 одбрани.

62 поврзани вести »

Шкупи промаши пенал за 3:0, на крајот се спаси од пораз против Победа

SportMedia - пред: 8 часа

Победа и Шкупи го одиграа највозбудливиот меч од 21. коло во домашното првенство, а по многу пресврти, пенали, шанси, ремизираа 3:3. Чаирчани по само девет минути игра со головите на дебитанот Типуриќ и на Адем водеа со 2:0 во Битола, потоа Адем ...

47 поврзани вести »

Шкендија ги прегрме сите маки и утки од пенал - Хасани е спас за лидерот

SportMedia - пред: 9 часа

Шкендија ги прегрме сите маки и два промашени пенали и со голот на Ферхљан Хасани ја победи Академија Пандев со 1:0 за доближување до титулата. Тетовци сега се лидери со 11 бодови предност пред Вардар, но имаа многу проблеми.

47 поврзани вести »

Скопје утна пенал за победа, Ренова постигна прв гол и освои бод

SportMedia - пред: 9 часа

Фудбалерите на Скопје и Ренова одиграа нерешено, 1:1 во битката за опстанок во Првата лига. Со голот на Жоел Бопесу домаќините поведоа со 1:0 во 77. минута, а Меџит Незири израмни во самиот финиш.

4 поврзани вести »

Андонова како Шакири - Постигна гол директно од корнер (Видео)

SportMedia - пред: 10 часа

Наташа Андонова постигна еврогол директно од корнер во победата на Барселона против Валенсија со 4:1. Македонката во стилот на Артим Шакири погоди со многу ефе, а разликата е само местото.

13 поврзани вести »

Шкендија на маки, снегот може да биде спас - Хасани промаши пенал, Фазлагиќ е исклучен

SportMedia - пред: 10 часа

Лидерот Шкендија е на маки против Академија Пандев, а спас може да биде снегот. Најпрво Ферхан Хасани поромаши пенал, а потоа беше исклучен Фазлагиќ. Во 14.минута беше досуден пенал за тетовци, но Хасани ја погоди рамката од голот и не успеа да ...

47 поврзани вести »

Вецлар и Миркуловски влегоа во ритам

SportMedia - пред: 10 часа

Македонскиот репрезентативец, Филип Миркуловски и неговиот тим ја забележаа третата победа во низа во бундеслигата, откако на домашен терен очекувано го совладаа Лубеке со 25-20. Вецлар двата бода ги завери уште по првото полувреме по кое имаа ...

20 поврзани вести »

Сега снегот е пречка - Одложен мечот меѓу Силекс и Пелистер

SportMedia - пред: 11 часа

Силекс и Пелистер нема да играат денеска во Кратово, а причина е снегот и лошиот терен, кој е потопен во вода. Требаше да се игра од 14 часот во рамките од 21. коло, но теренот е замрзнат и нема услови за игра.

47 поврзани вести »

Шундовски заврши со Израел

SportMedia - пред: 11 часа

По нецела година минатата на „кормилото“ на репрезентацијата на Израел Звонко Шундовски одлучи предвреме да ја заврши соработката. Тој за официјалната интернет страница на тамошната федерација го потврди неговото заминување.

4 поврзани вести »

Нант сепак без изненадување, Лазаров и натаму во „аут“

SportMedia - пред: 11 часа

И покрај тоа што капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров се најде во главната најава на Нант за дуелот со Вардар, сепак тој нема да настапи во дресот на францускиот тим. Нашиот „бомбардер“ поради повреда на бутниот мускул заработена ...

62 поврзани вести »

Кошаркарите со здружени сили го избраа Трифуновски за претседател

SportMedia - пред: 12 часа

Здружението на кошаркарски играчи, на редовното годишно собрание во саботата го избра Миливоје Трифуновски за претседател на оваа организација. Негов заменик ќе биде Бојан Серафимов. На седницата, поради истек на мандатот, беа сменети поранешните ...

4 поврзани вести »

(Видео) Вака се сака клубот - 14 илјади навивачи на Минхен 1860 ги бодреа своите миленици во Нирнберг

SportMedia - пред: 12 часа

Минхен 1860 е во голема криза, некогашниот Бундеслигаш и првак на Германија игра во четвртата лига, но навивачите не се откажуваат. На регионалното дерби од таканаречената Баерн лига против Нирнберг 2 на гостински терен допатува цела армија на ...

ЗА ПРВ ПАТ ПО ОСУМ ГОДИНИ: Роналдо му даде на друг да шутира пенал

SportMedia - пред: 12 часа

Ова беше прв пат по април 2016 година, Кристијано Роналдо, Карим Бензема и Герет Бејл да постигнат гол на ист натпревар. Последниот гол на средбата на „Сантјаго Бернабеу" го постигна Карим Бензема, а неверојатен е податокот дека тоа е прв пат како ...

14 поврзани вести »

Прво коло и една минута за Давид Бабунски

SportMedia - пред: 13 часа

Давид Бабунски одигра само една минута за Јокохама маринос во првото коло од новото издание од јапонското првенство. Нашиот репрезентативец влезе во игра во самиот финиш, а Јокохама ја прокоцка победата против Черезо Осака само неколку минути ...

Русите без своето знаме на затварањето на ЗОИ во Пјонгчанг

SportMedia - пред: 13 часа

Меѓународниот олимписки комитет објави дека суспензијата на Русија ќе биде прекината доколку повеќе нема да има позитивни тестови на спортисти од оваа земја на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг.

72 поврзани вести »

Вардар го чека „пекол“ во Нант, билетите се распродадени! Лазаров како „џокер“?

SportMedia - пред: 14 часа

Само два бода го делат Вардар од директниот пласман во четвртфиналето во Лигата на шампионите. Првата шанса да дојдат до победа ќе ја имаат денеска (17 часот) на гостувањето кај Нант, каде дефинитивно нема да биде лесно.

62 поврзани вести »

Пенезиќ: Поразот не го заборавивме, дојдовме за победа

SportMedia - пред: 15 часа

ЖРК Вардар денеска му гостува на Мец каде пред година дена го претрпе најтешкиот пораз во досегашните пет сезони во најсилното европско клупско друштво (42:28). Токму по овој меч дојде до тренерска смена, на местото на Давид Дејвис дојде Ирина ...

62 поврзани вести »

Голден стејт ги оддува Тандерси (ВИДЕО)

SportMedia - пред: 15 часа

Кошаркарите на Голден стејт ја совладаа Оклахома на домашен терен со убедливи 112:80. Актуелниот шампион до првата победа во третата пресметка со Оклахома оваа сезона дојде благодарение на одличната игра во второто полувреме.

15 поврзани вести »