TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Федерер во судир со судијата, паднаа и „грди зборови" (ВИДЕО)

SportMedia - 19.03.2018

И големиот шампион, Роџер Федерер во Индијан Велс покажа дека е само човке од „крв и од месо" и знае да претера во односот со судиите, и дека неговото однесување може да биде и непримерено...

43 поврзани вести »

Роналдо во нови проблеми, добива необична тужба

SportMedia - 19.03.2018

Кристијано Роналдо е пред нови проблеми. Некогашната Мис „Бум-Бум" реши да го тужи најдобрито играч на Реал Мадрид. Ерика Канела која беше прогласена за девојка со најдобар задник во 2016 година, се жали дека Кристијано и има нанесено душевна болка ...

8 поврзани вести »

Ајановски со место на пиедесталот

SportMedia - 18.03.2018

Кокан Ајановски, најдобриот македонски маратонец го освои бронзениот медал на 12. издание на балканскиот шампионат во маратон кој се одржа денеска во градот Лимасол, Кипар. Среброто му припадна на Анте Живковиќ од Хрватска, а златото на Анатолиј ...

6 поврзани вести »

ВЕТЕНО-СТОРЕНО: Металург со триумф над Целје се одјави од СЕХА

SportMedia - 18.03.2018

Најавија ракометарите на Металург дека го чуваат најдоброто од себе за крајот, а тоа го потврдија и во последниот натпревар на меѓународна сцена сезонава, против Целје во СЕХА лигата, на кој славеа со 28:26 (17:13) во "Борис Трајковски".

54 поврзани вести »