TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

SportMedia

Мавра знае како треба со Цибона, затоа е МВП!

SportMedia - 16.01.2018

Доминик Мавра е првиот кошаркар на МЗТ Скопје кој сезонава го доби признанието најкорисен поединец во едно коло од АБА лигата. Хрватскиот плејмејкер на гостувањето кај Цибона, за 34 ипол минути на терен, имаше 18 поени, 10 асистенции, 6 скока, седум ...

8 поврзани вести »

Девон Вокер ќе игра за Фени Индустри

SportMedia - 16.01.2018

Девон Вокер (198см-1994год.) ќе бид енов играч на екипата на Фени Индустри во продолжениеот на оваа сезона. Сезона во која некогашниот македонски и балкански првак се соочува со огромни проблеми, пред се од онаа финансиска природа, и кои практично ...

4 поврзани вести »

Симев си заминува од Вардар

SportMedia - 16.01.2018

Лошата трансфер политика, посебно во последните неколку недели, се чини доведе до тоа дел од раководството на Вардар да го плати данокот. „Спортмедиа“’ дознава дека Самоил Симев си поднел оставка од местото извршен директор на шампионот.

БОГДАН ГИ ЗБУНИ СИТЕ: Може жонглирање и со баскет - до бесвест! (ВИДЕО)

SportMedia - 16.01.2018

За време на загревањето во пресрет на дуелот со Оклахома, Богдан Богдановиќ покажа дека покрај кошаркарската поседува и одлична фудбалска техника. Богдан беше расположен во оние жонглерски сегменти на фудбалската игра, со кои едноставно го шокираше ...

3 поврзани вести »

Миркуловски: Секако дека можеме да завршиме како први во група

SportMedia - 16.01.2018

Големиот борец кој секогаш дава 200 отсто од силите во дресот на македонската репрезентација, Филип Миркуловски, верува дека Македонија може да заврши и како првопласирана во групата. Овие најави на Миркуловски не се без основа, бидејќи Македонија ...

112 поврзани вести »

Сите навивачи веруваат дека може да освоиме и медал

SportMedia - 16.01.2018

Два меча, две победи за Македонија на Европското првенство во Загреб. Им го земавме скалпот на Словенија и Црна Гора, па Македонија е прва во групата, каде уште е и Германија. По победничкиот ритам на момците на селекторот Раул Гонзалез, навивачката ...

121 поврзани вести »

ТРИУМФАЛНО ВРАЌАЊЕ: Ноле се врати во Мелбурн, и победи!

SportMedia - 16.01.2018

Шесткратниот освојувач на Австралискиот Опен, Новако Ѓоковиќ, имаше успешно враќање на тениските терени. И тоа на местото каде досега му одеше најдобро во кариерата, барем кога се зборува за Грен Слем турнирите – Мелбурн. Оваа година 14.

40 поврзани вести »

Феноменален гол на поранешниот вардарец - Ајде да летаме во режија на Алекс и Давид (Видео)

SportMedia - 16.01.2018

Поранешниот вардаров ракометар Алекс Душебаев постигна фантастичен гол по акцијата со Давид Балагуер, а двојниот цепелин заврши со „положување" на топката во празниот унгарски гол. Акција од учебниците за летање во режија на двајцата репрезентативци ...

Експедицијата за Анталија без Николов и Муслиу

SportMedia - 16.01.2018

Шампионот утринава замина на подготовки во Анталија. Без Бобан Николов и Висар Муслиу, Вардарци отпатуваа во Турција каде остануваат во следните 20 дена. Николов оди во Видеотон, додека Муслиу треба да прифати една од понудите на Омонија или на ...

24 поврзани вести »

Е кога „фитиљот на нашиот Фитиљ“ ќе „разгори“

SportMedia - 15.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева и Трајан Маневски Го пропушти Светското првенство, несреќно се повреди, мораше да го следи преку ТВ-екраните. Својата шанса ја чекаше трпеливо и ја дочека, и тоа вечерва на најважниот натпревар.

55 поврзани вести »

Борко Ристовски: Среќни сме, Македонија првпат има сигурни два бода во следната фаза

SportMedia - 15.01.2018

Борко Ристовски имаше клучна одбрана во финишот на мечот со Црна Гора и не дозволи ривалот да ни ја загрози и втората победа на Европското првенство во Хрватска. „Искрено очекував тежок меч и знаев дека ќе биде потешко од првиот дуел со Словенија.

31 поврзани вести »

Кузмановски е скромен и кога е главен: Само ги слушав советите од поискусните

SportMedia - 15.01.2018

Филип Кузмановски блескаше против Црна Гора и заслужено е прва виолина на мечот што го добивме со 29:28 по тешка битка со ривалот од Ц групата. Со 5 гола ги ничкоса корпулентните Црногорци, а имаше и потег за паметење, кога со вртена топка со многу ...

55 поврзани вести »

Манасков: Кузмановски нѐ водеше кон победата

SportMedia - 15.01.2018

Македонската репрезентација на крилата на оние кои пред стартот на Европското првенство ветија дека нема да се провлекуваат на теренот покрај поискусните играчи, Филип Кузмановски и Филип Талески, ја совлада Црна Гора со 29-28 и се пласираше во ...

55 поврзани вести »

Раул Гонзалес е велемајстор за ракомет, навреме го „фрли во оган„ Кузмановски

SportMedia - 15.01.2018

Раул Гонзалес уште еднаш најде чаре за ривалите на македонската репрезентација, а навреме му довери доволна минутажа на младиот бек Кузмановски, кој играше извонредно и беше прогласен за играч на натпреварот против Црна Гора.

67 поврзани вести »

ВАРАЖДИН ДОАЃАМЕ: И Црна Гора на колена пред нашите момци Македонци!

SportMedia - 15.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева и Трајан Маневски Одиме во Вараждин. Македонската репрезентација го завери пласманот во следната фаза на Европското првенство. Нашите момци ја совладаа Црна Гора со (16-15) и по второто коло се лидери во нашата група Ц, ...

121 поврзани вести »

Ембид играше симултанка против Торонто

SportMedia - 15.01.2018

Џоел Ембид одигра симултанка против Торонто и со 34 поени и девет скокови беше нерешлива енигма за одбраната на Репторс во триумфот од 117:111. Програмата во НБА лигата вечерва почна порано, а центарот на Филаделфија беше незадржлив и со 34 поени ...

Крмар и Красниќи нови засилувања за Работнички

SportMedia - 15.01.2018

Игор Крмар и Гзим Красниќи се новите засилувања на Работнички, екипа која ќе бие битка за позициите што гарантираат настап во европските купови. Крмар доаѓа од Слобода Ужице, а играше за уште неколку српски лигаши, и за чешки Бохемијанс.

6 поврзани вести »

ПОЛУВРЕМЕ: Уф, ќе биде тешко! Македонија - Црна Гора (15-16)

SportMedia - 15.01.2018

Од Загреб, Марија Ковачева Раул Гонзалез најави дека Црна Гора ќе биде тежок противник и така се покажа барем по првото полувреме, по кое Македонија има негатива од 16-15. Мечот го отворивме како што и очекувавме, сигурно и цврсто во одбраната.

67 поврзани вести »

Пелистерци на прв тренинг, па со поддршка за нашата репрезентација (Видео)

SportMedia - 15.01.2018

Ракометарите на Пелистер ги почнаа подготовките за продолжението на првенството, а како лидери си посакаа да го продолжат сигурниот чекор од првиот дел кога имаа 12 победи и само еден пораз.

Вујо сакаше да го брани пеналот на Германците: Не направив јас циркуз, туку судиите

SportMedia - 15.01.2018

Повеќе од 10 минути траеше дилемата на литванските судии што да досудат во последните секунди на мечот меѓу Германија и Словенија. Откако беше досуден пенал за Германија, селекторот на Словенија Веселин Вујовиќ застана на голот и сакаше тој да го ...

87 поврзани вести »