TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Видео: Maкедонија му „пркоси“ на Европскиот шампион, цепелинот на Кире и Гоце најубав момент на полувремето

Спортски - тукушто објавено

Македонија денес со почеток 18:15 го започна натпреварот против Германија на Европското првенство во Хрватска. Момците на Раул Гонзалес одлично го започнаа натпревар со навистина атрактивни погодоци, а посебно убав беше погодокот на Кире Лазаров кој ...

38 поврзани вести »

Видео: Атракции во „Загреб Арената“, фантастичен цепелин на Гоце и Кире!

Спортски - пред: 25 мин

Maкедонската репрезентација одлично го започна натпреварот против Германија, а нашите момци веројатно успеаа да го постигнат и еден од најубавите погодоци од стартот на првенството. Погледнете го цепелинот на Гоце Георгиевски и Кире ...

38 поврзани вести »

Волкот по потписот: Среќен сум што започнувам едно ново поглавје во кариерата

Спортски - пред: 39 мин

Тео Волкот денес и официјално го реализираше својот трансфер во Евертон. Волкот по 12 години денес пристигна во Евертон каде што потпиша договор со клубот од Ливерпул. „Јас секогаш сум амбициозен, тука сум зошто забележав дека Евертон има големи ...

14 поврзани вести »

Уште ова им требаше: Капитенот на Беневенто суспендиран на една година

Спортски - пред: 54 мин

Капитенот на италијански Беневенто, Фабио Луциони (30) е казнет со суспезнзија од една година поради позитивен допинг тест. Тој после натпреварот против Торино на 10 септември минатата година беше позитивен на недозволени супстанци, објави ...

3 поврзани вести »

Колумбиец го менува Лихштајнер во Јувентус?

Спортски - пред: 1 час

„Старата дама“ и понатаму бара потенцијално засилување во одбраната. Како што пренесуваат италијанските медиуми, Јувентус ја забрзал потрагата по заменик за Стефан Лихштајнер кој наскоро ќе го напушти клубот после седум поминати сезони.

„Билд“: Обамејанг отпатувал за Лондон!

Спортски - пред: 2 часа

Како што дознава „Билд“, а пренесуваат англиските медиуми, Пјер Емерик Обамјенаг заедно со својот агент отпатувал за Лондон со цел да го реализира својот трансфер во редовите на Арсенал. Откако во текот на вчерашниот ден беше објавено дека Габонецот ...

31 поврзани вести »

Клајн за германските медиуми го опиша нашиот капитен: Човек со големо срце!

Спортски - пред: 2 часа

Поранешниот германски репрезентативец Доминик Клајн, кој настапува заедно со Лазаров во францускиот Нант, за германските медиуми зборуваше за нашиот капитен. Клајн го опишува Лазаров како човек со големо срце и открива дека македонскиот капитен ...

39 поврзани вести »

Роналдињо денес го напушти фудбалот, еве со какви суперлативи го опишуваа неговите колеги…

Спортски - пред: 2 часа

Бразилскиот „волшебник“ Роналдињо соопшти дека заминува во пензија, а многумина негови колеги се сложуваат дека тој е еден од најдобрите фудбалери на сите времиња. „Роналдињо беше поталентиран од Меси и Роналдо. Тој беше прирорден талент.

71 поврзани вести »

Еве како ќе изгледа Арсенал без Санчез, но со новите засилувања!

Спортски - пред: 2 часа

Овој јануарски преоден рок ќе биде запаметен како еден од најбурните во последните години! Филипе Кутињо направи историски трансфер во Барселона вреден 160 милиони евра, Вирџил ван Дијк стана најплатен дефанзивец на сите времиња, а до крајот на ...

60 поврзани вести »

Словенците остануваат на ЕП: Остануваме, но против Македонија судиите има чуден критериум

Спортски - пред: 2 часа

На денешната конференција за медиуми Словенција зборуваа за тоа дали ќе го продолжат натпреварувањето, како и двата натпревари, против нас и против Германија. Иако се најавуваше дека би можеле да го напуштат Европското првенство, сепак тие ќе ...

54 поврзани вести »

Курникова и Енрике ги покажаа близнаците (видео)

Спортски - пред: 3 часа

Ана Курникова и Енрике Инглесиас усшеаа да ја зачуваат тајната дека очекуваат наследници, се до нивното појавување на свет во декември. До денес двајцата дури воопшто не ја коментираа новината, па фановите се прашуваа дали воопшто е вистина.

28 поврзани вести »

Ливерпул го испрати Грујиќ во Кардиф

Спортски - пред: 3 часа

Долго време се говореше дека Ливерпул ќе го испрати Марко Грујиќ на позајмица, а од денес и официјално српскиот репрезентатицен има нов клуб. Како што пренесуваат англиските медиуми Марко Грујиќ до крајот на сезоната ќе игра за Кардиф, клуб со кој ...

2 поврзани вести »

Шокантни информации: Нејмар на Барселона и должи 100 милиони евра?!

Спортски - пред: 3 часа

Околу најскапиот трансфер во светот на сите времиња повторно се крева прашина. Повеќе од половина година помина од најскапиот трансфер на Нејмар во редовите на ПСЖ од Барселона. До овој момент слушавме се, од тоа дека Нејмар е во „војна“ со Кавани и ...

71 поврзани вести »

НЕВЕРОЈАТНО: Со дриблинг го испрати голманот во болница!

Спортски - пред: 3 часа

Марсеј синоќа рутински го совлада Страсбург со 2:0, а во центарот на вниманието беше Димитри Паје. Ѕвездата на Марсеј само со дриблинг го испрати противничкиот голман во болница! Имено, 29-годишниот чувар на мрежата тешко се повреди во обидот да го ...

10 поврзани вести »

Зидан: Не можам да го замислам Реал без Роналдо!

Спортски - пред: 3 часа

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан не запира да ги заштитува своите фудбалери и покрај слабите резултати во последно време. Зидан денес пред шпанските новинари, кои пишуваат дека Роналдо е на излезна врата на „Сантиаго Бернабеу“, изјави дека не ...

71 поврзани вести »

Крај на сагата: „Телеграф“ открива колкав договор ќе потпише Санчез

Спортски - пред: 3 часа

Како што пренесува „Дејли Телеграф“, се става крај на сагата со Алексис Санчез. Според реномираниот англиски медиуми, Санчез се согласил на договор од 4 ипол години кој ќе вреди 14 милиони фунти.

60 поврзани вести »

Официјално: Отаменди верен на „граѓаните“!

Спортски - пред: 4 часа

Николас Отаменди е еден од најдобрите фудбалери на Манчестер Сити сезонава, па раководството на „граѓаните“ го награди со нов договор. Отаменди до сега за Манчестер Сити има одиграно 118 натпревари, а денес се обврза на верност кон „граѓаните“ до ...

НОВ ПРЕСВРТ: Уште еден клуб се вклучи во трката за Санчез!?

Спортски - пред: 4 часа

Алексис Санчез сигурно ќе го напушти Арсенал во зимскиот преоден рок, а фаворит за неговиот потпис е Манчестер Јунајтед. Иако се чинеше дека Манчестер Јунајтед веќе го довори трансферот на Чилеанецот, сепак на трансферот ќе се почека уште малку ...

60 поврзани вести »

Официјално: Баерн доведе фудбалер на Вердер кој блеска на „Фудбал Менаџер“

Спортски - пред: 4 часа

Баерн Минхен денес го реализираше трансферот на младиот фудбалер од Вердер. Оние кои ја играат најновата верзија на популарниот Фудбал Менаџер сигурно слушнале за Луис Познански, фудбалерот од Вердер Бремен кој денес стана нов фудбалер на шампионот ...

2 поврзани вести »

Размената Михтаријан – Санчез се реализира најдоцна до петок!?

Спортски - пред: 4 часа

Се повеќе јасно станува дека Хенрик Михтаријан и Алексис Санче ќе ги променат клубовите, а сега пристигнуваа и нови информации кои водат кон тоа. Имено утрово во англиските медиуми се појави изјава на Михтаријан од 2009 година во која кажува дека ...

31 поврзани вести »