TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Кралевите запишаа нови три бода на гостувањето во соседството: Тандемот на Реал ја диктираше играта!

Спортски - пред: 13 часа

Иако работите тргнаа во погрешна наскоа за „Кралскиот клуб“ на почетокот на мечот, актуелниот шпански шампион на Шпанија и Европа успеа да дојде до трите бода во предградието на Мадрид. Унаи Бусинка го донесе Леганес во водство по само шест минути ...

Кутињо ги откри добро чуваните тајни на Ливерпул: Еве кое име ќе ги засили „Црвените“ на лето?!

Спортски - пред: 14 часа

Бразилскиот фудбалер, Филипе Кутињо на почетокот на оваа календарска година го напушти Ливерпул и одлучи кариерата да ја продолжи во дресот на Барселона. Кутињо така стана најскапиот играч во историјата на Барселона, а „Црвените“ заедно со бонусите ...

5 поврзани вести »

Официјални состави: Мурињо повторно изненади!

Спортски - пред: 14 часа

Осминафиналето од Лигата на шампиони продолжува вечерва со натпреварите Севиља – Манчестер Јунајтед и Шахтјор – Рома. Кога се составите во прашање на натпреварот во Украина нема големи изненадувања, но затоа Мурињо спреми изненадување во стартниот ...

Видео: Црвена Звезда промашуваше, ЦСКА во осминафинале

Спортски - пред: 14 часа

ЦСКА Москва е првиот осминафиналист во Лига Европа, откако вечерва со мининални 1:0 ја победи Црвена Звезда на домашен терен. Тоа беше доволно за рускиот клуб, после ремито без голови во Белград, а херој за ЦСКА беше Алан Џагоев кој го постигна ...

12 поврзани вести »

Лион има нова ѕвезда: Гигантите се тепаат за него (видео)

Спортски - пред: 14 часа

Тимот на Лион оваа сезона игра одлично, па неколку млади фудбалери веќе се на радарот на европските гиганти. Особено внимание привлекуца младиот играч за врска Танги Ндомбеле кој оваа сезона буквално „експлодираше“ во дресот на Лион.

Шокантна одлука на Мурињо: Погба на клупа против Севиља

Спортски - пред: 15 часа

Во последно време медиумите често шпекулираат дека постои нетрпеливост помеѓу Погба и Жозе Мурињо, а после денешниот потег на Португалецот тие сигурно ќе се засилат. Имено, англиските медиуми пренесуваат дека Погба ќе остане на клупата за резерви на ...

58 поврзани вести »

Мурињо го сака „новиот Модриќ“: Ѕвездата на Динамо се сели на „Олд Трафорд“

Спортски - пред: 15 часа

Динамо Загреб наскоро би можел повторно добро да заработи, со оглед на фактот што за нивниот „бисер“ е силно заинтересиран Манчестер Јунајтед. Имено, англиските медиуми тврдат дека Мурињо е силно заинтересиран за младиот играч за врска на Динамо, ...

Видео: Тепачка на тренингот на Феенорд

Спортски - пред: 15 часа

Феенорд оваа сезона сигурно нема да ја одбрани титулата во холандското првенство, а се чини дека фрустрациите поради лошите резултати кулминираа во последно време. Имено, на денешниот тренинг дојде до физичка пресметка помеѓу напаѓачот Бергуис ...

5 поврзани вести »

Порака до европскиот шампион: Немате поим што ве чека во Париз!

Спортски - пред: 15 часа

Реал Мадрид во првиот дуел со 3:1 го победи Пари Сент Жермен и со два гола предност ќе патува во Париз на реваншот од осминафиналето во Лигата на шампиони. Пред дуелите со Реал Мадрид и со Олимпик Марсеј, атмосферата додатно ја вжешти тренерот на ...

11 поврзани вести »

Фатен на дело: Ѕвездата на Челзи опасен „џепчија“ (видео)

Спортски - пред: 16 часа

Челзи синоќа не успеа да ја победи Барселона на „Стенфорд Бриџ“, а Алваро Мората влезе во самиот финиш па не успеа да направи ништо значајно за време на мечот. Меѓутоа, Мората беше исклучително расположен после натпреварот, па додека Педро даваше ...

Ова се европските стадиони на кои Меси никогаш не постигнал гол

Спортски - пред: 16 часа

Лионел Меси синоќа успеа да постигне гол на „Стенфорд Бриџ“ и тоа во 5-то гостување во Лондон и после 30 удари на голот на Челзи. Синоќа „падна“ уште еден стадион, а сега ве потсетуваме на кои стадиони во ЛШ Меси има играно, а се уште нема ...

Мурињо: Чекорот од осмина во четврт финале е најважниот во ЛШ!

Спортски - пред: 16 часа

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо истакна дека очекува тешки натпревари со Севиља во осминафиналето и ја посочи оваа фаза како клучна во турнирот. „Јас сум мирен, мечот е важен но мислам дека треба да бги контролираме емоциите.

58 поврзани вести »

Видео: Симулација достојна за Оскар

Спортски - пред: 17 часа

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез беше предмет на потсмевање поради неговата „глума“ во казнетиот простор на Челзи во синоќешниот натпревар на „Стенфорд Бриџ“. Суарез падна како покосен во казнетиот простор откако самиот се сплетка со двете нозе и ...

5 поврзани вести »

Милан го менува Хрватот со Босанец: Џеко се сели на „Сан Сиро“

Спортски - пред: 17 часа

Италијанските медиуми пренесуваат дека Милан во текот на летниот преоден рок ќе се обиде да го донесе напаѓачот на Рома, Един Џеко. На Милан му треба напаѓач кој во Серија А сигурно ќе постигнува од 15 до 20 голови по сезона, а решението го гледаат ...

13 поврзани вести »

Анри: Ако Нејмар сака да излезе од сенката на Меси треба да го смени спортот!

Спортски - пред: 17 часа

Легендата на Арсенал и европскиот фудбал, Тиери Анри имате интересен коментар на адреса на најскапиот фудбалер на светот, Нејмар. Според Анри , тоа што Нејмар заминал од Барселона не е доволно за да може да излезе од сенката на аргентинскиот ...

17 поврзани вести »

Нема дилеми! – Пеналот на Роналдо НЕ е случајност, Руни ова го открил во својата книга! (ФОТО)

Спортски - пред: 17 часа

Вејн Руни уште пред пеналот на Роналдо, зборувал за техниката на својот соиграч. Реал Мадрид минатата недела успеа да слави против ПСЖ со 3:1 во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампионите на „Сантијаго Бернабеу“, а вниманието на ...

2 поврзани вести »

Робен лут: Ако го кажам тоа што го мислам…

Спортски - пред: 18 часа

Баерн Минхен го декласира Бешикташ со 5:0 во првиот меч од ЛШ, но тренерот Јуп Хејнкес ги остави на клупата двете големи ѕвезди – Аријен Робен и Франк Рибери. После натпреварот Робен јавно го искажа своето незадоволство, но истакна дека не може да ...

23 поврзани вести »

Фотографија во вистински момент – Меси и транспарентот на „Стемфорд Бриџ“

Спортски - пред: 18 часа

Фудбалерите на Барселона во вчерашниот натпревар ремизираа на гостувањето против Челзи (1:1) во првиот натпревар од Лигата на шампионите. „Сините“ во второто полувреме успеаа да стигнат до предност кога одличниот Вилијан ја затресе мрежата на Тер ...

55 поврзани вести »

Куртоа продолжи да флертува со Реал Мадрид

Спортски - пред: 18 часа

Голманот на Челзи, Тибо Куртоа повторно флертуваше со Реал Мадрид во разговор со шпанските медиуми после натпреварот со Барселона синоќа. Пред неколку недели Белгиецот изјави дека неговото срце е во Мадрид.

55 поврзани вести »

Одмор од соништата: Кошаркарот ужива на Хаваите со преубава девојка! (фото)

Спортски - пред: 18 часа

Кошаркарот на Сан Антонио Дежон Мареј, како и сите НБА играчи кои не настапуваат на Ол Стар викендот, искористи одмор со поубавата половина. Мареј за дестинација ги избра Хаваите каде што ужива со девојката Жили Анаис.

2 поврзани вести »