TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спортски

Јувентус ја сака ѕвездата на Монако и спреми 50 милиони

Спортски - 16.02.2018

Раководството на „старата дама“ на лето најверојатно ќе прави реконструкција на средниот ред, а италијанските медиуми открија која е најголема трансфер желба на „бјанконерите“. Кедира, Стураро и Маркизио најверојатно ќе го напуштат Јувентус на ...

5 поврзани вести »

Страшен пад на Олимпијадата: Само чудо го спаси од смрт! (видео)

Спортски - 16.02.2018

Маркус Ширер, сноубордер од Австрија доживеа страшен пад на Зимските олимписки игри во Јужна Кореја. Имено, во квалифинациите за полуфинале во дисциплината сноуборд-крос, 30-годишниот Маркус загуби контрола на последниот скок и после дваесетина ...

11 поврзани вести »

Фото: Каков фудбал, сите гледаа во нејзиниот задник!

Спортски - 16.02.2018

Убавата Гркинка Хрисула Корумпиља, која ја имаше улогата на четврт судија, ги воодушеви навивачите на Партизан со својата убавина и атрактивен изглед. Хемијата помеѓу плавушата и Гробарите може најмногу да се забележи кога излегува на теренот на ...

2 поврзани вести »

Жешката Ванда со секси фотографија од спалната соба му го честиташе „денот на вљубените“ на Икарди

Спортски - 16.02.2018

Додека се во тек преговорите со Интер околу нов договр за нејзиниот сопруг, Ванда Икарди продолжува да ги полни насловните страници на италијанските медиуми. Имено, жешката Аргентинка уште еднаш ја покажа својата одлична фигура и ја разбуди ...

2 поврзани вести »

Има ли шанси Нејмар да премине во Реал? – Еве го одговорот на првиот човек на ПСЖ!

Спортски - 16.02.2018

После поразот од Реал Мадрид во Лигата на шампионите се огласи и претседателот на ПСЖ, Насер Ал-Келаифи. Ал-Келаифи зборуваше за судењето, играта на неговиот тим, а баше запрашан и за иднината на најголемата ѕвезда на неговиот тим Нејмар.

52 поврзани вести »

Раул: Стравувам од одбраната на ПИК Сегед, знам дека подготвуваат нешто специјално за нас

Спортски - 16.02.2018

За ракометарите на Вардар претстојат три клучни натпревари во групната фаза од лигата на шампионите од кои ќе зависи и конечниот пласман на екипата на крајот од регуларниот дел. Моментно сe лидери со 18 бода, еден повеќе од Нант.

49 поврзани вести »

Стоилов: За Пик Сегед ни треба цврста одбрана и лесни голови

Спортски - 16.02.2018

До крајот на групната фаза остануваат да се одиграат уште три натпревари. Покрај овој со Пик Сегед, вардарци треба да играат и со Нант (во гости) и со Висла (дома). Натпреварот со Пик Сегед е важен за задржување на првото место, но и гостите доаѓаат ...

49 поврзани вести »

Баерн Минхен го откупува договорот на Хамес Родригез

Спортски - 16.02.2018

Германските медиуми пренесуваат дека Баерн Минхен ќе ја активира клаузулата во договорот на Хамес Родригез и целосно ќе го откупи Колумбиецот. „Билд“, кој традицонално е упатен во трансфер политиката на баварскиот гигант, тврди дека Баерн е многу ...

18 поврзани вести »

Вардар пред Пик Сегед: Тежок натпревар, но ние сме европски шампиони!

Спортски - 16.02.2018

Вардар во недела го пречекува Пик Сегед во Лигата на шампиони и се наоѓа пред императив победа за да го задржи првото место во Групата А. По поразот од Барселона, Вардар остана на првото место на табелата но сега има само еден бод повеќе од Нант, па ...

49 поврзани вести »

Преговорите започнати: После Салах Ливерпул купува уште една ѕвезда на Рома

Спортски - 16.02.2018

Главна цел на Ливерпул за следната сезона ќе биде доведување на врвен голман, а најголема желба е голманот на Рома, Алисон. „Скај Спорт“ пренесува дека „црвените“ веќе започнале преговори со Рома кои се во напредна фаза.

3 поврзани вести »

Годините за него се само бројка, Федерер на чекор да испише нова страница во историјата

Спортски - 16.02.2018

Швајцарецот Роже Федерер е на чекор да испише нова страница во историјата. Федерер неодамна стигна до 20 гренд слем во кариерата, а сега е на пат да стане и најстариот тенисер кој бил на првата позиција на АТП листата.

53 поврзани вести »

Интер – со Лига на шампиони доаѓаат и четири засилувања

Спортски - 16.02.2018

Главна цел на Интер оваа сезона е пласман во Топ 4 и обезбедување на Лигата на шампиони, а моменталната табела покажува дека „нероаѕурите“ се на добар пат. Интер сака после неколку години да се врати во најелитното натпреварување, а тоа покрај ...

Порно актерка нуди помош на поранешниот италијански прволигаш – и да, не е она на што помислувате!

Спортски - 16.02.2018

Познатата порно актерка Аманда Фокс нуди помош на поранешниот прволигаш. Ситуацијата во италијанскиот клуб Виченца кој денес е член на Серија Ц веќе некое време е аларманта. Играчите со месеци не добиле плата, но постојат надежи дека ситуацијата ...

6 поврзани вести »

„Пума“ го носи Марко Ројс на „Сан Сиро“

Спортски - 16.02.2018

Италијанскиот гигант Милан потпиша спонзорски договор со „Пума“, а италијанските медиуми пренесуваат дека германската компанија може да донесе еден свој ексклузивец на „Сан Сиро“. Станува збор за ѕвездата на Борусија Дортмунд, Марко Ројс кој е ...

Клоп избра – со понуда за светски рекорд ги решава проблемите!

Спортски - 16.02.2018

Јирген Клоп избра засилување, спремен е и да го сруши рекордот! Како што пишуваат медиумите, Германецот наводно има спремено понуда од 70 милиони евра за голманот на Рома, Алисон. Бразилецот кого многумина го нарекуваат „Меси помеѓу голманите“, нема ...

3 поврзани вести »

Опасна повреда на бордерот Шајрер – при пад си го скрши вратот (видео)

Спортски - 16.02.2018

Губејќи контрола над даската во еден од своите скокови во рамки на сноуборд крос натпреварувањето на зимските Олимписки игри во Пјонгчанг, Австриецот Маркус Шајрер преживеа кошмарен пад во четвртфиналето на сноуборд крос.

11 поврзани вести »

ЗОИ: Јада со настинката ја освои 99 позиција на трката на 15 километри

Спортски - 16.02.2018

По спринтот на кој Јада заврши како претпоследен, а еден натпреварувач беше диквалификуван денес Македонецот во Пјонгчанг имаше нешто подобар настап. Како и што се очекуваше Јада беше подобар на трката на 15 километри во слободен стил.

31 поврзани вести »

Еурофарм Работник на реванш во Норвешка против Филинген

Спортски - 16.02.2018

Ракометарите на Еурофарм Работник отпатуваа за Берген каде во сабота ќе го одиграат реванш мечот од осминафиналето во Челинџ Купот. Избраниците на Илија Темелковски на првиот меч на домашен терен беа поразени од норвешки Филинген со 25-22, доколку ...

12 поврзани вести »

„Пукна романсата“ и навивачите против Погба, но тој нема каде?!

Спортски - 16.02.2018

Чудно, но ситуацијата е таква, некои клубови не сакаат да имаат работа со Раиола, некои пак сметаат дека нема да ги исполни очекувањата, поради тоа веројатно ситуацијата ќе станува се потешка.

64 поврзани вести »

Преговорите започнати: Нејмар, па Иниеста!?

Спортски - 16.02.2018

Интересни вести пристигнуваат од Каталонија. Капитенот на Барселона Андрес Иниеста би можел да ја напушти Барселона после цели 20 години. Како што пренесува каталонски „Спорт“, Иниеста има неколку понуди од Кина и во наредните месеци ќе размсили ...

52 поврзани вести »