TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Среќа.mk

Овој портрет е направен од 3 милиони рачно нацртани точки (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 3 часа

Дејвид Бајо е човек кој навистина знае да импресионира. Тој напави портрет, составен од 3 милиони точи, а секој од нив е рачно нацртана. За целиот процес потребни му биле 300 часа работа. Тоа навистина е импресивно, со оглед на тоа дека многу од нас ...

Зошто сите блогери кога патуваат се фотографираат на истите места?

Среќа.mk - пред: 4 часа

Многу често на Инстаграм забележуваме фотографии од патувањата на познататите блогери и блогерки. По фотографиите можеме да забележиме дека тие најчесто одбираат дестинации кои луѓето често ги посетуваат.

Овие животни уживаат да се капат (ВИДЕО)

Среќа.mk - пред: 4 часа

Капењето е една од помалку омилените, но поважни работи за здравјето и негата на животните. Многу животни не сакаат да се капат, па ако ја немаат оваа навика, сигурно ќе истрчаат од кадата насред капењето или ќе бидат толку нервозни што нема да ...

Еве зошто треба да му се насмеете на вашето куче

Среќа.mk - пред: 4 часа

Благонаклонетоста и довербата меѓу луѓето и кучињата се стекнува само со една насмевка што создава испуштање на љубовниот хормон – окситоцин. За да се докаже оваа теорија, направено е истражување во кое на група кучиња им покажале фотографии од ...

11 поврзани вести »

Еве што треба да направите за хејтерите да ве засакаат

Среќа.mk - пред: 4 часа

Хејтерите се луѓе кои не сакаат други луѓе поради некои причини. На пример, доколку сте интелигенти или убави или успешни, ќе имате некој што ви завидува. Превртување со очите, зајадливи коментари и тензија секој пат кога сте во истата просторија со ...

Љубови совети од 1938 година кои ќе ве научат како да ја заведете и задржите саката личност покрај себе

Среќа.mk - пред: 4 часа

Уште во минатото, бракот претставувал најголемата цел на мажите и на жените во светот. Но, за жал, младите генерации денес имаат проблеми уште на првите состаноци. Со цел да остават впечаток на првиот состанок и да се претстават во најдобро светло, ...

Само овој викенд подновете се со парчиња од пролетна колекција со промотивно претсезонско намалување

Среќа.mk - пред: 18 часа

Пролетта е одличен период да ја освежите гардеробата на своите најмили со нови свежи парчиња облека, во кои ќе се чувствува удобно и комфорно. Во изборот на гардеробата, особено во рана возраст, исклучително е важен квалитетот на материјалот од кои ...

5 поврзани вести »

Дарко Рундек на skopje calling во иста вечер со TEXAS!

Среќа.mk - пред: 19 часа

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на вистинско место. Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека еден од најголемите фаворити на сите времиња од екс југословенските простори на канцеларијата на ...

7 поврзани вести »

Ова се најскапите пасоши во светот

Среќа.mk - пред: 21 часа

За луѓето од западните земји, патувањето во странство никогаш не им претставувало проблем. Меѓутоа, на многу луѓе во неразвиените земји им треба виза за да влезат во други земји. Сирискиот пасош се смета за еден од најскапит.

4 поврзани вести »

Ова се добитниците на награда на „Златна Бубамара на популарноста“

Среќа.mk - пред: 21 часа

Вчера се одржа уште едно неверојатно издание на, „Златна Бубамара на популарноста“. По 21 пат, македонските јавни личности се собраа на едно место, а широките насмевки на лицата се доказ дека „Златна Бубамара“ повторно им пререди настан за паметење.

35 поврзани вести »

Викенд хороскоп (24 – 25 февруари, 2018)

Среќа.mk - пред: 21 часа

Ова е најдобриот подарок за 8-ми март Овен Викендов ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и проблеми, а неодлучноста ќе биде вашиот најголем проблем. Ќе се обидувате на секаков начин да го направите вистинскиот чекор.

Стоби Флипс – првиот македонски бренд што ја освои вселената

Среќа.mk - пред: 21 часа

Стоби Флипс е првиот македонски бренд, со кој израснаа многу генерации.Уште од првото појавување, се истакна со квалитет и уникатност, поради што и веднаш го освои домашниот пазар. Стоби Флипс за првпат е произведен во мај 1978 година, како првата ...

25 поврзани вести »

Oва е најскапиот маникир во светот

Среќа.mk - пред: 22 часа

Негувани раце и чисти средени нокти се ритуали кои жените редовно ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен. А понекогаш, потребни се и многу пари.

Овој едноставен напиток ќе ве спаси од мигрена

Среќа.mk - пред: 22 часа

Овој едноставен напиток ќе ви помогне да се ослободите од болките во главата за околу 30 минути. Станува збор за домашно кафе без шеќер, во кој ќе треба да исцедите половина лимон. Кофеинот ги стеснува крвните садови, што значи дека капиларите во ...

Венеција – несекојдневна колоритна дестинација која ги воодушевува сите посетители

Среќа.mk - пред: 23 часа

Венеција има моќ да ги воодушевува сите оние кои прв пат доаѓаат и оние кои повторно се враќаат кај неа. Позната е по препознатливите канали, гондоли и мостови, неверојатен микс на традицијата и модерното.

Зошто треба да го консумираме авокадото?

Среќа.mk - пред: 23 часа

Можеби звучи малку чудно, но плодот авокадо се смета за овошје. Карактеристично за ова овошје е тоа што неговиот состав е различен од другите овошја. Авокадото изобилува со витамини B5, B6, C, E, K, магнезиум, фолна киселина и уште многу други ...

9 поврзани вести »

10 најдобри снежни фотографии #ИнстаСреќа

Среќа.mk - 23.02.2018

Македонските инстаграмџии често споделуваат на оваа социјална мрежа добри фотографии од пејсажи и урбани средини, лица и случувања, храна и се што може да ви падне на памает. На нашиот инстаграм профил @srekja.mk им дадовме предлог на нашите следачи ...

Ова се најпопуларните кучиња за некои држави

Среќа.mk - 23.02.2018

Кучињата важат за најдобрите пријатели на луѓето. За многу луѓе, животот не е комплетен без домашен миленик во нивниот дом. Сепак, луѓето имаат различни преференции за тоа какво куче сакаат да чуваат. Истото правило важи и за државите.

TEXAS- нови хедлајнери на SKOPJE CALLING 2018!

Среќа.mk - 23.02.2018

Големо задоволство ни е да ви најавиме дека после долги години обидување, конечно една од најголемите британски поп рок атракции на сите времиња TEXAS за прв пат доаѓа на Балканот! Тие ќе бидат хедлајнери во сабота на 23 јуни, на вториот фестивалски ...

14 поврзани вести »

Ако сте на почеток во врската не правете ги овие работи

Среќа.mk - 23.02.2018

Почетокот на врската е навистина најубав. Тоа е период кога се запознаваме со партнерот, го запознаваме неговиот карактер, неговите навики, желби, хоби. Со секое гледање со него „се будат пеперутките во стомакот“, се чувствуваме среќни, весели и ...