TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Stylist

Почнува Last Minute Sale во Скопје сити мол

Stylist - 18.01.2018

Искористете го продолжениот викенд, дојдете во Скопје сити мол на шопинг, ве очекуваат попусти и до 70 отсто Од 19 јануари па се додека има залихи, Скопје сити мол ја организира шопинг манијата наречена Last Minute Sale.

12 поврзани вести »

Соработката на ИКЕА со Том Диксон ветува револуција во концептот на кауч

Stylist - 18.01.2018

Шведскиот гигант за мебел ИКЕА објави втора соработка со познатиот индустриски дизајнер Том Диксон и овојпат ветуваат дека ќе го револуционизираат концептот на кауч (софа). Во февруари ИКЕА и Диксон ќе ја презентираат платформата DELAKTIG преку која ...

2 поврзани вести »

Blue Majik – нов тренд во здравата исхрана

Stylist - 18.01.2018

Ако и следите трендовите во исхрана ќе забележите дека името Blue Majik се појавува многу често во последно време. Како совет за здрава храна, во протеински напитоци, во сокови, десерти, во овесна каша, чиа пудинг, па дури и во кафе.

2 поврзани вести »

Освежете го изгледот во 2018 со парчиња што веќе ги поседувате

Stylist - 18.01.2018

Почетокот на годината значи и старт за нов изглед, нова гардероба, нови стилски правила… Но што ако можеме да постигнеме нов изглед со помош на модните парчиња што веќе ги поседуваме во гардероберот и со неколку нови трикови?! Можеби нешто сосема ...

Популарниот џемпер на Ganni во верзија на Mango

Stylist - 18.01.2018

Данскиот бренд Ganni последниве месеци стана многу популарен и хит на Инстарам, особено внимание привлекоа џемперите од моделот Julliard, за што пишувавме ОВДЕ . Плетени со големи отвори, со балонести ракави и во неколку пастелни нијанси, овие ...