TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СуперСпорт

Ван Гал му се одмазди на Јунајтед, а сега сфаќа дека згрешил!

СуперСпорт - 16.01.2018

Поради тоа што бил повреден одбил одлична понуда, а сега жали, но во моментот сакал финансиски да им наштети на „Ѓаволите“. Ван Гал откри како му се „одмаздил“ на Јунајтед. „Беа лоши, примав секакви удари, затоа одбив понуда од Белгија, само за да ...

27 поврзани вести »

Легендата на „кралскиот клуб“ повторно пред суд поради затајување данок?

СуперСпорт - 16.01.2018

Според медиумите во Шпанија, судот во Мадрид повторно ќе го отвори случајот на Чаби Алонсо за затајување на данок. Во шпанското обвинителство се надеваат дека ќе може да докажат дека поранешниот фудбалер на Баерн Минхен, Реал Мадрид и Ливерпул ...

2 поврзани вести »

„На лицето на Буфон можеше да се види дека психички се разболе“

СуперСпорт - 16.01.2018

Легендарниот Џанлуиџи Буфон во последно време не бранеше за Јувентус, но во продолжетокот од сезоната се очекува повторно да се врати помеѓу стативите на Старата дама. Буфон беше во лоша форма откако Италија не успеа да избори пласман на Светското ...