TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сваштарник

10 фотографии кои ќе го променат начинот на кој гледате на светот! (Фото)

Сваштарник - пред: 27 мин

Нашата мала планета е полна со знаменитости, споменици и места што сме ги виделе илјадници пати – без разлика дали на интернет или лично. Но, колку добро го познаваме светот во кој живееме? # 1 Еве како изгледа крајот на Кинескиот ѕид.

Таа е првата жена во историјата која роди 8 деца. Нема да верувате како изгледаат денес! (Фото)

Сваштарник - пред: 44 мин

Дали се сеќавате на мајката која родила осум деца во 2009 година? Таа имаше уште шест деца кои живееја со неа пред осумката. Погледнете што им се случува денес и како напредуваат. Во 2009, Натали Салман роди осум деца, што беше шокантна вест за ...

12 универзални закони – “Сите изгледаат нормални, додека не ги запознаете”

Сваштарник - пред: 2 часа

Закон за единственост Секогаш имај на ум дека си единствен. Како и сите останати Закон за доверливост Никогаш не ја проверувајте длабочината на водата со двете нозе. Закон за нормалност Сите изгледаат нормални, додека не ги запознаете Закон за ...

5 причини поради кои доаѓа до развод

Сваштарник - пред: 13 часа

Иако секој развод е приказна сама за себе, психотеравептите извоија најчести причини поради кои што партнерите се разделуваат, а тоа се: неверство, парични проблеми, зависност, некомпатибилност и вонредни ситуации.

Во 22 недела од бременоста и пукнал водењакот: Мајката направила неверојатна работа за да го спаси бебето

Сваштарник - пред: 17 часа

Оваа мајка навистина е храбра. Луиз Адамс и нејзиниот сопруг во 22 недела од доживеале вистински пекол кога нејзиниот водењак неочекувано пукнал. Докторите им кажале дека шансите за бебето да преживее се 5% и дека неможат ништо да направат за да го ...

3 поврзани вести »

Темната страна на љубовта: Кога двајца заљубени неможат да бидат заедно

Сваштарник - пред: 21 часа

Љубовта е силно чувтсто. Таа може да ги оживее луѓето, но може и да ги уништи. Љубовта може да има различни бои кои сите не ги доживуваат истите емоции. За некои може да биде блажено чувство, а за некои незгодна работа во животот.

3 поврзани вести »

Се за храна: Надминете ги проблемите со дигестивниот систем по период на обилна исхрана

Сваштарник - пред: 23 часа

Овие денови сигурно јадевте малку повеќе од вообичаено, а тоа веројатно ќе продолжи и во наредниве денови. Ако имате проблеми со дигестивниот систем како резултат на зголемената консумација на храна, тогаш применете некои од нашите совети кои со ...

5 поврзани вести »

Сара Сејферт девојката која што се прослави со тверкање – во нов спот (Видео)

Сваштарник - пред: 23 часа

Младата девојка Сара Сејферт од Вуковар која што се прослави со тверкање во шоуто “Суперталент” се повеќе ги изненадува своите фанови. Овој пат таа сними нов спот со кој што ги остави фановите и хејтерите со “подзинати усти”.

13 комични илустрации кои докажуваат дека жените никој неможе да ги сфати

Сваштарник - пред: 23 часа

Лиса е шармантна, малку проблематична но и фина девојка. Таа е класичен пример за контроверзната природа на секоја жена. Таа живее со момчето и со нејзиниот ракун. Сака авокадо и постојано запаѓа во неволји заедно со својата пријателка.

Што гледаат најмногу Македонците на порно сајтовите? PornHub објави годишен извештај за 2017 година. Ќе бидете ...

Сваштарник - пред: 23 часа

Познати порно-сајтови PornHub и xHamster ги објавија своите годишни статистички податоци за 2017 година. Па, ајде да видиме што најмногу пребаруваат Македонците. Најпопуларна категорија во Македонија беше “Mature”.

2 поврзани вести »

Се за храна: 9 намирници кои го чистат организмот од отрови и штетни материи

Сваштарник - пред: 23 часа

Кога станува збор за намирници кои го чистат организмот од отрови и штетни материи, ние би рекле дека листата е голема. Имено за таа намена може да се користат лесно достапни зеленчуци и овојша, а еве некои од нив! За да ги елиминирате токсините и ...

Bugatti и Pagani вредни 6 милиони долари продадени за биткоини

Сваштарник - пред: 23 часа

Еден калифорниски продавач на егзотични суперспортски автомобили тврди дека продал возила Bugatti Chiron и Pagani Huayra за биткоини. Како што е наведено на Инстаграм, двата автомобила, чија вкупна вредност изнесува над 6 милиони долари, се ...

15 поврзани вести »

Возел пребрзо, удрил во тротоарот па завршил во соба на кат од куќа

Сваштарник - пред: 1 ден

Во автомобилот биле две лица, а едниот патник од возилото морале да го извадат со помош на спасувачка екипа. Човекот е полсено повреден и пренесе н е во болница. Во куќата немало луѓе… Веројатно поради преголема брзина возачот изгубил контрола врз ...

2 поврзани вести »

Богати и безобразни: Добро погледнете ги овие деца, тие ја преминуваат секоја граница! (Видео)

Сваштарник - 15.01.2018

Богатите деца честопати се “расфрлаат” со родителските пари на социјалните мрежи, а најпопуларниот меѓу нив е Instagram. Сепак, тие се почесто ги окупираат и другите социјални мрежи, покажувајќи го целото свое богатство.

Келнерка добила 300.000 долари на лото, а потоа нејзината “најдобра” пријателка исчезнала со парите!

Сваштарник - 15.01.2018

Дали некогаш сте слушнале за ироничен афоризам “Оној кој има злато, ги одредува правилата”? Ова е всушност реченица на која се темели целиот свет. Но, прашајте го оној кој има добиено лото, и одговорите ќе ве изненадат.

Евакуирани над 9000 луѓе поради тоа што вулканот се активирал (Видео)

Сваштарник - 15.01.2018

Повеќе од 9000 луѓе се евакуирани откако најактивниот вулкан на Филипините, Мајон почнал да исфрла лава. Филипинскиот вулканолошки и сеизмолошки институт најавува дека е можно да се случи опасна ерупција на планината Мајон во следните неколку дена.

10 поврзани вести »

Будењето во текот на ноќта наговестува дека нешто не е во ред со вас

Сваштарник - 15.01.2018

Доколку често се будите во текот на ноќта, тоа може да биде показател на многу душевни и физички тешкотии за кои не сте свесни. Според традиционалната кинеска медицина, во текот на 24 часа енергијата се пренесува во различни органи како тие би ...

3 поврзани вести »

Татко ја снимил својата ќерка која веднаш го освоила интернетот (Видео)

Сваштарник - 15.01.2018

Кога ќе го видите нејзиниот потег ќе бидете воодушевени. Интернетот полуди по видео снимката од ова девојче и тоа поради многу очигледна причина. Таткото ја снимил својате ќерка како пие сок, а потоа таа направила потег со кој ги воодушеви ...

Најкраткиот совет од еден милијардер за сите оние кои сакаат да постигнат успех!

Сваштарник - 14.01.2018

Разликата помеѓу успешните и неуспешните луѓе е во тоа што успешните го прават тоа што неуспешните не сакаат, објаснува милијардерот и претприемач Џон Пол Деџорија. Своето богатство го стекнал како еден од основачите на компанија која се занимава со ...

Половиот орган открива колку долго ќе живее еден маж

Сваштарник - 14.01.2018

Најверојатно според насловот и Вие одма помисливте дека станува збор за должината т.е големината на половиот орган, но тоа нема врска со тоа коллку долго ќе живее мажот. Познато е колку еректилната дисфункција е незгодна за секое машко, но помалку е ...

2 поврзани вести »