TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

„Најдобриот совет што сум го добила и кој им помогна да ослабам“

Таратур - пред: 7 часа

Создавањето нови навики во животот не е лесна работа, без оглед на тоа што се обидувате да смените. „Ако сакате да јадете здраво, да почнете малку повеќе да одморате или да престанете да консумирате алкохол, ништо од тоа не е така едноставно да се ...

Мрачна позадина на хитот од Здравко Чолиќ: „Скокнав од 11 кат бидејќи само така можев да ја зачувам својата чест“

Таратур - пред: 7 часа

Песната „Она Спава“ од Здравко Чолиќ е продадена во 150.00 примероци и на Здравко му ја осигура победата на Хит парада, но песната има мрачна позадина за која луѓето не се свесни. Имено, Чоле песната ја посветил на Милица Костиќ, девојка која во ...

Откриени точните суми: ПСЖ, Сити и Милан потрошиле најмногу во 2017!

Таратур - пред: 8 часа

Пари Сент Жермен, Манчестер Сити и Милан се трите клуба кои потрошиле најмногу пари на трансфер пазарот минатото лето. Тоа го покажаа документите на УЕФА кои јавно беа објавени денес. Сите клубови во Европа на трансфери потрошиле точно 5,6 милијарди ...

Џенифер Анистон за сцените со брадавиците: „Такви ми се градите и не се жалам“!

Таратур - пред: 8 часа

На многу луѓе една од омилените серии им е „Пријатели“. Ги знаеме скоро сите епизоди на памет, а секако се сеќаваме како изгледаа и главните актери. Џенифер Анистон е една од многуте која ни остави посебен впечаток, а тоа е поради брадавиците кои и ...

Откриени тајни документи: Барса на Нејмар заработила само 17 милиони евра

Таратур - пред: 8 часа

Барселона од продажбата на Нејмар заработи далеку помалку од она што јавноста го мисли. Имено, каталонскиот клуб со продажбата на Нејмар за 222 милиони оствари заработка од само 17 милиони евра! Ова денес го откри еминетниот „Мундо Депортиво“, на ...

63 поврзани вести »

Вавринка елиминиран од анонимец, Федерер рутински до 3-то коло!

Таратур - пред: 8 часа

Завршен е и четвртиот ден на Австралија Опен, а големо изненадување преставува елиминацијата на Вавринка кој беше поразен со 3:0 од американскиот тенисер Тенис Сендгрен. Шампионот на Мулбурн од 2015 година се врати на терените после 6-месечна пауза, ...

48 поврзани вести »

Екс агентот на Верати: Играчите во ПСЖ се како во затвор!

Таратур - пред: 8 часа

Пари Сент Жермен ова лето направи „бум“ и ги реализираше двата најскапи трансфери во историјата на фудбалот. Меѓутоа, нивниот проект трае веќе неколку години и постојано расте, а Нејмар и Мбапе беа само последни во низата скапоцени фудбалери кои ...

63 поврзани вести »

Мајка ѝ наплаќа кирија на својата петгодишна ќерка

Таратур - пред: 8 часа

Една објава на социјалната платформа Фејсбук пред некој ден привлече големо внимание, предизвикувајќи лавина од коментари со поделени ставови. „Мојата петгодишна ќерка мора да плаќа кирија и месечни сметки“, напиша мајката во објавата која ја ...

„Фараонот“ пред трансфер во големиот ривал

Таратур - пред: 9 часа

Наполи е лидер во Серија А, но сака додатно да го засили тимот во борбата за Скудетото, па откако доби „корпа“ од Симоне Верди сега се насочува кон друга ѕвезда од Серија А. Имено, Наполи сака по секоја цена да донесе еден крилен напаѓач, а ...

3 поврзани вести »

Жешката тенисерка покажа малку повеќе: Не препорачуваме за луѓе со слабо срце! (фото 18+)

Таратур - пред: 9 часа

Дали сте слушнале за Шеразад? Оваа тенисерка никогаш не играла на ниту еден гренд слем, а поради тоа веројатно жали машката популација. Шеразад Реј е француска тенисерка која во последно време испаѓа во првите натпревари на ИТФ турнирите, но изгледа ...

Оваа селфи фотографија била клучна за откривање на убиецот!

Таратур - пред: 9 часа

Две пријателки направиле заедничка селфи фотографија и ја објавиле на Фејсбук, а неколку сати покасно една од нив е пронајдена мртва. На неа стоел ремен кој го носела другата девојка. Со црн ремен околу струкот, Шин Рос Антоин насмеана направила ...

7 поврзани вести »

Бела Хадид „со хулахопки до гуша“

Таратур - пред: 9 часа

Атрактивната манекенка Бела Хадид моментално е во Париз, каде се одржува париската Недела на машката мода. Штом нејзина нога стапна на улиците од француската метропола, сите погледи беа вперени во неа.

Уште малку жешки сцени со навивачките во Хрватска (фото)

Таратур - пред: 10 часа

Иако навивачите на ракометното првенство во Хрватска, пред сè, се таму поради спортот, веројатно никој од нив нема ништо против кога наместо ракометари и ракометна акција, на паркетот гледаат жешки и атрактивни танчерки.

Да не ви се верува: Еве што направија на Хаваи кога дознаа дека ракетната тревога е лажна

Таратур - пред: 10 часа

Хавајската лажна ракетна тревога предизвика речиси неподносливо количество на тензија за жителите, а многумина олеснување од тоа експресно најдоа на порно сајтовите. Имено, PornHub откри дека неколку минути откако се дознало дека тревогата за ...

2 поврзани вести »

Трамп тврди: „Каква теретана, бре, – знаете што можам јас“

Таратур - пред: 10 часа

Американскиот претседател Доналд Трамп вели дека нема потреба да вежба во теретана, и покрај лекарските совети да биде физички поактивен, тврдејќи дека „вежба многу повеќе отколку што мислат другите“, одејќи по комплексот од Белата куќа и играјќи ...

45 поврзани вести »

Легендарниот Defender повторно актуелен, и со висока цена (фото)

Таратур - пред: 11 часа

Не е баш честа појава некоја компанија две години после прекинување со производство, да го врати во продажба производот. И тоа без никакви модификации. А Land Rover на задоволство на своите бројни фанови, ќе го направи токму тоа.

3 поврзани вести »

Пет причини поради кои треба да се масирате

Таратур - пред: 12 часа

Самомасажа е техника која се изведува со притискање на анти – стрес точките со цел да ги ублажиме болките. За оние на кои не им одговараат туѓите допири, самомасажата е ефикасен начин за опуштање и ослободување од стрес.

Фасцинантни снимки од огнената топка што предизвика земјотрес и ја промаши Америка

Таратур - пред: 12 часа

Луѓето ја зачуваа прибраноста и ја снимија оваа необична појава на небото. Метеорот кој прелета над Мичиген предизвика земјотрес со јачина од 2 степени според Рихтеровата скала. Научниците изјавуваат дека огнената топка која се појавила над Мичиген ...

21 поврзани вести »

Кладба си е кладба: Манасков, Столе и Кузмановски останаа без коса! (фото)

Таратур - пред: 12 часа

Maкедонија во вчерашниот натпревар против Германија одигра реми 25:25 што е одличен резултат со оглед на тоа што во новата група стартуваме како лидери како единствена репрезентација со три освоени бодови.

45 поврзани вести »

Ким Кардашијан на секси начин им посака добра ноќ на своите фанови (фото)

Таратур - пред: 13 часа

Убавицата Ким ја користи секоја прилика да ги покаже своите атрибути, па така не пропушти тоа да го направи од креветот. На фотографијата го покажа својот секси поглед, но и отворените гради кои не поминаа незабележано.

23 поврзани вести »