TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Таратур

Секси нутриционистката: „Од салата нема да ослабете, од слатки нема да се здебелите“

Таратур - пред: 11 часа

Секси нутриционистката со необичен став и пристап кон здравата исхрана, промовира процес на здраво хранење и вежбање на досега невиден начин. 28-годишната Лиен Ворд од Бризбејн сака на луѓето да им покаже и докаже дека „здравото“ не мора нужно да ...

Од Олимписки игри до порно филмови – животната приказна на јапонската бордерка

Таратур - пред: 12 часа

Мело Имаи е јапонска сноубордерка која во 2006 година настапуваше на зимските Олимписки игри во Торино. Пред неа беше голема и ветувачка кариера, но од Италија се врати со повреда после еден пад, а потоа направи и голем животен пресврт со една своја ...

Последната фотографија на Калина, Миновски бил свесен, грчкиот извештај за „Кајмакчалан“ на македонски

Таратур - пред: 12 часа

Македонското обвинителство отвора истрага за смртта на двајцата планинари кои загинаа на Кајмакчалан, дознава Макфакс. Според извори од обвинителството, се чекаат резултатите од обдукцискиот наод изготвен од Судската медицина во Солун, по што ќе ...

28 поврзани вести »

Џенифер Лоренс на едногодишна пауза од снимање филмови

Таратур - 19.02.2018

Џенифер Лоренс ќе направи едногодишна пауза од снимање филмови за да се посвети на својата нова цел, да ги вклучи младите луѓе во политиката. Актерката сака да ја фокусира целата своја енергија за работа со добротворната организација „Represent.Us“, ...

14 поврзани вести »

Еве што би можело да значи ако не се бакнувате за време на сексот

Таратур - 19.02.2018

„Кога и да сакам да дознаам каква е сексуалната поврзаност на партнерот секогаш ги прашувам, дали се бакнуваат за време на сексот“. Експертот Марти Клеин даде одговор на ова вечно прашање, можеби не треба одма да прекинете со врската но, во секој ...

Холивуд водедува нови правила: Без ненајавена голотија и јазик при бакнежите!

Таратур - 19.02.2018

Скандалите со холивудскиот продуцент Харви Вајнштајн доведија до измена на правилата за снимање на секс сцените. Тие сега работат на новите правила за снимање на симулирано секс кои би требало да се расправаат наредната недела.

6 поврзани вести »

Почина Силвестер Сталоне: Лажната вест која денес ги окупира социјалните мрежи!

Таратур - 19.02.2018

Денес на социјалните мрежи со брзина на светлината се рашири веста за тоа дека почина холивудската ѕвезда Силвестер Сталоне. Наводно тој боледувал од рак на простата и бил пронајден мртов во својот дом.

24 поврзани вести »

ФОТО: Периките за вагина се новиот тренд, и изгледаат бизарно (18+)

Таратур - 19.02.2018

Дизајнерот Кеимин оваа година на Fashion Week во Њујорк, ги запрепастил присутните со интимните перики, пренесува Мирор. Тема на неговиот настап била различноста и толеранцијата, а тоа инспирирано од интимни перики, кои се изпрани за презентација на ...

5 одлични причини за да не ги конзумирате енергетските пијалоци

Таратур - 19.02.2018

Кога се во прашање енергетските пијалоци, се чини дека здравствените опасности ги надминуваат нивните предности. Научниците тврдат дека нивното конзумирање станува „значање здравствен проблем во иднина“, а каква штета прават на организмот прочитајте ...

7 поврзани вести »

ФОТО: Одмор за очи – ова се најубавите фудбалерки

Таратур - 19.02.2018

Фудбалерките за разлика од колегите од посилниот пол многу поретко доаѓаат до насловните страници. Според нас сосема незаслужено. Покрај фудбалските квалитети овие девојки навистина се прекрасни.

Виц: Проблемите пред врата

Таратур - 19.02.2018

Уште нема никакво подобрување во вашата здравствена состојба. Нели ви реков без нервози? И кога ќе се прибирате дома, проблемите да ги оставате пред врата. Да докторе. Ама никако не можам мажот ми и свекрва ми да ги натерам да спијаат во двор.

Виц: Стојанќе, ќе те оставу

Таратур - 19.02.2018

Доваѓа дома Стојан и ву вика на Стојанку: -Стојанќе, ќе те оставу. -Зашто бре Стојане? -Низ град се зборе дека си се сексала многу. -Стојане, да те питам неколку работе,па после ме остављај.

Виц: Фејсбук повеќе од сопругата

Таратур - 19.02.2018

Жена ми вели дека повеќе време поминувам на Фејсбук отколку со неа. И што направи ти? Што да направам, ја блокирав. ...

Џенова спреми нов договор за Пандев

Таратур - 19.02.2018

Македонскиот репрезентативец, Горан Пандев иако наскоро ќе наполни 35 години, се уште игра на високо ниво и е еден од најдобрите поединци во Џенова. Италијанските медиуми пренесуваат дека Џенова спремила нов договор за Пандев , а тоа го потврди и ...

4 поврзани вести »

Видео: „Ѕирнаа“ и брадавиците, на натпреварувачка на Олимписките игри и испаднаа градите

Таратур - 19.02.2018

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските Олимписки игри во Пјногчанг, Габриеала Пападакис, доживеа голема непријатност за време на својот настап. Пападакис долго се спремаше за својот настап со Гулием Цизер .

14 поврзани вести »

Без јазик и ненајавена голотија – Холивуд воведува нови правила за секс сцени

Таратур - 19.02.2018

Скандалите со холивудскиот продуцент Харви Вајнстин и интернет движењето #MeToo доведоа до измена на правилата во врска со снимањето на филмските секс сцеи во Холивуд. Филмаџиите сега работат на нови правила за снимање на симулиран секс за кои ќе ...

6 поврзани вести »

„Прочка 2018“ запаметена по креативни и инвентивни маски

Таратур - 19.02.2018

Со карневалската забава со маски и доделувањето на наградите на најдобрите поединечни и групни маски, синоќа во Прилеп заврши меѓународниот карневал „Прочка 2018“. Добитник на најпрестижната Гран-при награда за „нај маска“ е традиционалната маска ...

40 поврзани вести »

Каква е оваа магија: Автомобилот ги крена задните тркала и излезе од паркингот! (видео)

Таратур - 19.02.2018

Снимката од необичното паркирање се појави на социјалните мрежи во Бразил и збуни многу луѓе ширум светот. За да го напушти паркинг местото, на кој беше паралелно паркиран, непознат возач направи маневар кој навидум изгледаше како автомобилот да ...

2 поврзани вести »

Го запроси сопственичката на најубавото тело во светот, а тој ја одби!

Таратур - 19.02.2018

Секси актерката Кели Брук, за кој експертите тврдат дека го има најсовшреното тело на светот, го запроси својот дечко Џереми Паризи, а тој ја одби, открива за интервју на едно списание. Кели признава дека ја прекршила традицијата и го поставила ...

„Кога дрвата паѓаат“ со проекција на престижниот Берлински филмски фествивал

Таратур - 19.02.2018

Утре (вторник 20 февруари 2018) ќе се одржи светската премиера на филмот Кога дрвата паѓаат, дебитантски филм на Марисја Никитук на престижниот Меѓународен филмски фестивал во Берлин (Берлинале).

15 поврзани вести »