TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

Курс за деца: Дизајн на амбалажа на производ и промоција

Убавина и Здравје - пред: 4 часа

Курсот за дизајн на амбалажа на производ и промоција е 12 неделна интензивна обука по методологијата на дизајн размислување во која децата на возраст од 9 до 13 години развиваат дизајнерски пристап на размислување и работа во следниве чекори: Преку ...

Промоција на нови производи од BOBBI BROWN во парфимеријатата „Анабела“

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Вчера (22.2.2018), со почеток од 18 часот, во парфимеријата „Анабела“ во Скопје Сити Мол, официјално започна промоцијата на новата пудра Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15 од светски познатиот бренд Bobbi Brown.

My Factor by Max Factor: Kампања инспирирана од убавината на жената

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Max Factor или таткото на шминката како што го нарекуваат, е човекот кој уште пред 100 години го создаваше гламурот во Холивуд, трансформирајќи ги во вистински бјути-икони жените со кои соработуваше.

У&З-лавина од подароци: „ТРИ“ ќе израдува 1 наша читателка

Убавина и Здравје - пред: 7 часа

Драги наши, февруарската „У&З-лавина од подароци“ ја привршуваме… Останува уште малку до излегувањето на новиот број на списанието „Убавина и здравје“ во кое ќе бидат објавени имињата на добитниците на подароците од фервураскиот број.

У&З-совет на денот за ПЕТОК

Убавина и Здравје - пред: 7 часа

Доколку попладне или вечер одите во град макар на пијачка, ставете некој впечатлив моден детаљ како шапка, големи обетки, впечатливи алки или чевли на вртоглава потпетица. Ќе се чувствувате одлично, а ќе бидете и во ...

Крофни приготвени во рерна

Убавина и Здравје - пред: 8 часа

Крофните од рерна се многу помалку масни и тешки за желудникот од оние традиционалните. Многу се практични за приготвување затоа што целиот процес на печење за вас го врши рерната. Овие крофни се највкусни додека се топли,меки и воздушести и многу ...

Солени палачинки со крем-фил од зеленчук

Убавина и Здравје - пред: 8 часа

Кога правите палачинки за себе, семејството или за пријателите, обично тоа се старите добри палачинки со крем, плазма-кекс илисо мармалад и ореви, нели? А ако се одлучите за солена варијантна, тука се павлаката, шунката, кашкавалот и кечапот.

Смуди од јаболко и цимет

Убавина и Здравје - пред: 9 часа

Оваа здрава и вкусна напивка спречува подуеност на стомакот и за миг ќе ве доведе до рамен стомак. Состојки: 2 јаболка 2 лажички цимет 1/2 шолја грчки јогурт 1 лажиче ленено семе 100 мл бадемово млеко Приготвувањето е мошне едноставно.

11 поврзани вести »

Лепа Брена самоуверено: „Најважно е јас да бидам фирма, а не тоа што го носам!“

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Мегаѕвездата Лепа Брена на големо го промовира видеозаписот за својата песна „Као нова“, а за потребите на промоцијата, пејачката направи и неколку храбри експерименти со изгледот, вклучувајќи ја и промената на бојата на косата.

26 поврзани вести »

Покрената е истрага против Тони Цетински

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Органите на редот покренаа истрага за несреќата што се случи минатата година, а во која учествуваше познатиот пејач Тони Цетински . На полицијата во Ровињ околу 14 ч и’ било јавено дека во „Пуста улица“ автомобил од марката „мерцедес“, со кој ...

8 поврзани вести »

Дневен ХОРОСКОП за ПЕТОК (23.2.2018)

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Дочекајте го подготвени новиот ден благодарение на предупредувањата на астролозите… Овен Денес ќе бидете опседнати со љубовниот живот. Не размислувајте премногу за тоа што прави партнерот додека не е со вас, а доколку не сте во врска, тогаш оваа ...

Емили Ратајковски повторно гола

Убавина и Здравје - пред: 19 часа

Британската манекенка и глумица Емили Ратајковски е една од најследените познати личности на социјалните мрежи, а кога ќе се земат предвид фотографиите што ги објавува, не е ни чудно. Згодната бринета не пропушта можност да се пофали со совршеното ...

7 поврзани вести »

Ова го нема во спотот: Лепа Брена се извади од памет!

Убавина и Здравје - пред: 19 часа

Лепа Брена вчера го објави видеоспотот за песната „Као нова“, а погледнете што се’ се случуваше на снимањето…. Меѓу другото, еден од балоните меѓу кои фолк-пејачката ги снимаше сцените од спотот пукна и ја извади од памет.

26 поврзани вести »

Вака изгледаше свршувачката на Александра и Филип

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Семејството Живојиновиќ заедно со идната снаа деновиве ужива во заедничката прослава по повод свршувачката на Филип и Александра, а новинарите ги пречекаа на влезот од ресторанот кaде што беа расположени за ...

ТВ-презентерката се здебелила 10 кг, но само во делот на задникот!

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Мариа Сол Перез минатата година се појави на телевизиските екрани во улога на презентерка на временска прогноза и собра повеќе од 2,5 милиони обожаватели на Инстаграм, додека, пак, нејзините појавувања пред камерата станаа хит на Јутјуб.

7 поврзани вести »

Карлеуша не се појави на суд, а Цеца проговори за тужбата

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Цеца Ражнатовиќ денес се појави на Основниот суд во Белград на соочување со Јелена Карлеуша . Но тужената Карлеуша поради лавината од навреди, како што тврди Ражнатовиќ, не се појави пред надлежните органи.

26 поврзани вести »

Цеца откри како ја поминала ноќта пред да се омажи

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Светлана Ражнатовиќ Цеца и нејзиниот покоен сопруг Жељко Ражнатовиќ Аркан годинава ќе прославеа 23-годишнина од бракот. Присетувајќи се на својата венчавка, за која медиумите на времето пишуваа како за „свадба на векот“, Цеца откри како ја поминала ...

26 поврзани вести »

Саша Матиќ: „Моите ќерки кријат кој им е татко!“

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Популарниот пејач Саша Матиќ повеќе пати досега истакнал дека најголемата среќа му се сопругата Анѓа и ќерките Александра и Тара , со кои настојува да поминува што е можно повеќе ...

Тејлор Свифт се почести со најлуксузниот стан во Њујорк: Ѕирнете во нејзиниот нов дом

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Пејачката Тејлор Свифт сега е горда сопственичка на скапите недвижнини во луксузниот дел од Њујорк. Имено, младата ѕвезда купила дом во квартот Трибек и тоа задоволство наводно го платила цели 18 милиони долари.

Нутела-бакнеж: Кармин што ги залуде трендсетерките во светот

Убавина и Здравје - 22.02.2018

Карминот за усни Nutella е идеална комбинација за сите љубители на шминката. Станува збор за кармини произведени од страна на брендот Beauty Bakerie . Новите кармини се претставени под името Nude-tella .

3 поврзани вести »