TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина и Здравје

Парфимеријата Анабела ве поканува да ја пробате новата пудра на BOBBI BROWN

Убавина и Здравје - пред: 22 мин

Парфимеријата Анабела ве поканува на промоција на новата течна пудра на BOBBY BROWN-Skin Long Wear Weightless Foundation SPF 15. Настанот ќе се одржи на 22 и 23 февруари (четврток и петок) во Анабела, Скопје Сити Мол со почеток од 16 часот.

У&З-ЛАВИНА ОД ПОДАРОЦИ: „Матица“ подарува 4 книги за 4 наши читатели

Убавина и Здравје - пред: 3 часа

Во рамките на февруарската У&З-лавина од подароци, нашиот добар пријател, издавачката куќа „ Матица“ издвои четири ремек-дела за подарок на четири наши читатели. Дванаесетте соби на Нил, Инид Шомер, „Матица“ Флоренс Најтингејл и Густав Флобер во ист ...

У&З-совет за среда: Потребни се само 30 минути…

Убавина и Здравје - пред: 4 часа

Жените што трчаат петпати неделно по 30 минути го забавиле стареењето на клетките за девет години, во споредба со оние што претежно седат во текот на денот. Истиот резултат се постигнува и доколку се вози велосипед 60 минути во текот на денот или се ...

Брз вегетаријански рецепт: Направете хумус од кикиритки

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

Основната смеса на оваа мачканица се прави од леблебија, маслиново масло, лимонов сок и таан-паста (сусам-паста). Во неа може да се додаде што било, а наша омилена комбинација е со кикиритки.

Солени мафини со фета-сирење

Убавина и Здравје - пред: 5 часа

За вас подготвивме вкусен и едноставен рецепт за мафини со фета-сирење, кои, покрај тоа што се идеален ојадок, ќе им се допаднат на сите во домот. Состојки: 275 г брашно прашок за печиво лажица сол 1 јајце 225 мл млеко лажица путер 1 сечкан кромид ...

15 поврзани вести »

Неда Украден откри каква непријатност доживеала непосредно по смртта на мајка си

Убавина и Здравје - пред: 14 часа

По смртта на својата сакана мајка Анѓелија , поп-пејачката Неда Украден е скршена од болка. Не е тајна дека пејачката беше многу приврзана за мајка си, која почина во 93-та година од животот, благодарение на генетиката, но и на неизмерната љубов од ...

Какви се хороскопските знаци кога солираат во љубовта?

Убавина и Здравје - пред: 16 часа

Дали вашиот статус сингл е избор во кој уживате и чиј предизвик го избравте сами или чувствувате дека ви е наметнат и дека тоа не е природен начин за да живеете? Како излегувате на крај со својот статус сингл, значително зависи од тоа кој е вашиот ...

Дневен хороскоп за СРЕДА (21.2.2018)

Убавина и Здравје - пред: 16 часа

Овен Добро би ви дошло денес по крајот на напорниот работен ден да се опуштите со читање на една добра книга. Личност од спротивниот пол со зелени очи цел ден ќе ви патува низ мислите, но не грижете се, и таа личност има чувства за вас.

Наташа Малинкова: „Прочитав сè и сешто за мене“

Убавина и Здравје - пред: 16 часа

Поп-пејачката Наташа Малинкова неодамна и’ го привлече вниманието на јавноста кога за време на ракометното првенство објави фотографија на која навива топлес за Македонија. ДЕКОЛТЕ ЗА МЕРАК: Познатата пејачка Наташа Малинкова блиска во полн сјај ...

2 поврзани вести »

Султанката Хурем со нов имиџ: Дали ви се допаѓа?

Убавина и Здравје - пред: 16 часа

Сигурно се сеќавате на султанката Хурем од хит-серијата „Величествениот“ која сите ја обожаваа или ја мразеа, но никако не можеа да не ја следат извонредната глума на германската актерска со турско потекло – Мејрем Узерли? За посетување, Мејрем за ...

5 поврзани вести »

Се огласи и Раста! Еве што изјави за смирувањето со Ана Николиќ

Убавина и Здравје - пред: 17 часа

По концертот во Скопје, Ана Николиќ и Стефан Ѓуриќ Раста се повторно заедно. Како што изјави поп-пејачката, одлучиле на својата љубов, која е голема и турбулентна според неа, да и’ дадат уште една шанса.

2 поврзани вести »

Топлес уметничко лизгање на Зимските олимписки игри

Убавина и Здравје - пред: 17 часа

Француската претставничка во уметничко лизгање на Зимските oлимписки игри во Пјногчанг, Габриела Пападакис , доживеа голема непријатност за време на својот настап. Пападакис долго се подготвуваше за својот настап со Гулием Цизерон .

14 поврзани вести »

Здравко Чолиќ откри со што би се занимавал кога не би бил пејач

Убавина и Здравје - пред: 23 часа

Здравко Чолиќ е еден од најпопуларните музички ѕвезди во регионот. Неговите песни ги обожаваат повеќе генерации, миленик им е и на жените, но и на мажите, а неодамна откри со што би се занимавал кога не би бил ...

Јелена Карлеуша го прослави роденденот на мајка си

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Ако некој умее да организира забава што ќе остане запаметена, тогаш тоа е дефинитивно Јелена Карлеуша (39) , која по повод 60-тиот роднеден на мајка си Дивна организира прослава во познат белградски ресторан.

Bella пролет/лето 2018

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Инспирирани од пролетта, од убавината на жените, пријателството и посветеноста кон своите дами, Bella креираше колекција со весели и впечатливи бои, минимални детали, модерни дезени и струкирани форми.

3 поврзани вести »

Навики штетни за здравјето а не ги забележуваме

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Пушење, неактивност, претерано уживање во алкохол, одење на солариум и слични лоши навики се очигледни пропусти на грижата за здравјето. Но некои навики поминуваат незабележано, а имаат драматични негативни последици за имунитетот и општата добра ...

„Снаата“ на Брена: „Воспитана сум да не зборувам грдо за постарите од мене“

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Веќе и врапчињата на гранките знаат дека младата пејачка на „Гранд“ Александра Пријовиќ и посинокот на Лепа Брена , Филип Живојиновиќ, ќе се венчаат годинава со гламурозна церемонија за која Брена и Боба Живојиновиќ нема да жалат пари.

2 поврзани вести »

Револуција во бланширањето!

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Што е бланширање? Бланширањето е отстранување на несаканиот пигмент на косата: Глината за бланширање к.blonde ве ослободува од ограничувања во изборот на бојата и го добивате резултатот како “на сликата ” што ја покажувате на фризерот! ! Заштита на ...

Сакате промена? Овие совети ќе ви помогнат „безболно“ да ја смените бојата на косата

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Често се случува да ни здодее бојата на косата. Сепак, многумина од нас немаат доволно храброст да се одлучат на радикален чекор и да ја изненадат околината со нова боја на коса. Најпрво треба да бидете сигурни дека навистина сакате да ја смените ...

7 поврзани вести »

Сека наместо со тегови, вежба со тренерот… БУКВАЛНО!

Убавина и Здравје - 20.02.2018

Фолк-пејачката Сека Алексиќ ги воодушеви вљубениците во фитнесот објавувајќи видеоснимка снимена во вежбалница. Брачен тренинг: Сека вежба, а Вељко глуми тег (ВИДЕО) Имено, на снимката ја гледаме Сека како без проблем го крева тренерот, но ако на ...

2 поврзани вести »