TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечер

(Видео) Во запален автобус во Казахстан загинаа најмалку 52 лица

Вечер - пред: 3 часа

Во пожар кој избил во автобус во Казахстан загинале најмалку 52 лица, објавија тамошните власти. Од запалениот автобус успеале да се спасат петмина патници. Инцидентот се случил денеска изутрина по локално време во регионот Актобе во северозападниот ...

2 поврзани вести »

(Видео) Нафтата од иранскиот танкер се излеа во кинеското море во количини најголеми во последните неколку децении

Вечер - пред: 4 часа

Нафтата од иранскиот танкер кој потона во неделата се разлеала во Источното конеско море во одделни нафтени дамки, кои на некои места зафаќаат површина поголема од 100 квадратни километри, потврдија кинеските власти.

8 поврзани вести »

Сообраќајот се одвива по влажни коловози со остатоци од кашест снег

Вечер - пред: 4 часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, на некои места со остатоци од кашест снег, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија. Снег провејува на Попова Шапка. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на ...

38 поврзани вести »

Пратеникот Љупчо Димовски ќе даде исказ за крвавиот четврток во Обвинителството

Вечер - пред: 5 часа

Пратеникот од Социјалистичката партија, Љупчо Димовски, денеска е поканет на распит во Обвинителството за организиран криминал и корупција да даде исказ за настаните од крвавиот четврток. Димовски е третиот пратеник кој како осомничен треба да ...

20 поврзани вести »

Студено со засилен северозападен ветер

Вечер - пред: 6 часа

Времето денеска ќе биде студено со засилен северозападен ветер, а в петок суво и потопло со умерен ветер од југозападен правец. За време на викендот ќе преовладува променливо облачно со повремени врнежи претежно од дожд.

28 поврзани вести »

Погребник најден мртов во сандак, ден потоа полицијата открила дека е ликвидиран

Вечер - пред: 12 часа

Неговото тело бил забележан само хематом под окото и раскварен тил. Затоа првата претпоставка била дека Гачанин починал од срце со ненасилна смрт, и дека повредите се здобиени откако паднал на земја.

Србија бара да учествува во истрагата на убиството на Ивановиќ

Вечер - пред: 12 часа

Српскиот претседател Александар Вучиќ во телефонски разговор со косовскиот претседател Хашим Тачи, побарал од него да прифати учество на српските државни истражни институции во истрагата за убиството на Оливер Ивановиќ.

109 поврзани вести »

Австралискиот Крал на челикот падна во Белград заради кокаин и кеш (ВИДЕО)

Вечер - пред: 13 часа

Колку за потсетување, три австралиски државјани беа уапсени вчера во Белград за време на предавањето на 600.000 евра, за кои се верува дека потекнуваат од продажба на кокаин. Со нив беше уапсен и еден Либанец за фалсификување на документи, а бил ...

Нов снег на Попова Шапка

Вечер - пред: 13 часа

Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Снег со слаб интензитет провејува на Попова Шапка кој не се задржува на коловозот. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената ...

38 поврзани вести »

Унгарија воведува закони против Сорос

Вечер - пред: 14 часа

Групи кои помагаат на илегални мигранти ќе мора да се региструраат во судовите и да плтат данок 25 отсто на сретствата добиени од странство, Унгарија воведува нови закони за оданачување и можно санкционирање на унгарски групи кои помагаат на ...

5 поврзани вести »

Пенис кој не старее: Таа ќе го сака, и ти исто така

Вечер - пред: 14 часа

Би сакале да мислите дека некои делови од телото, сепак, ќе му се спротивстават на времето и ќе ги победат годините. Ќе го задржат изгледот и квалитетот како во најубавите младешки години. Но, тажната вистина е дека тоа нема да се случи.

2 поврзани вести »

Сами си го бркате од креветот - Од овие работи веднаш му се спушта

Вечер - пред: 14 часа

Зошто некој би сакал да го уништи сексот? На никој не му треба рецепт за лош секс, а сепак истражувањата преку анкети покажале дека голем број од луѓето кои се во врска, не се задоволни со својот сексуален живот.

Голманот на мама е Министерот Борко (ВИДЕО)

Вечер - пред: 14 часа

Една од најгордите жени вечерва е мајката на Борко Ристовски, која од трибните во Загреб навива за него. Брзо по крајот на мечот, голманот се најде во нејзината прегратка. Great scenes here after #GERMKD ! #Ristovski is a mother’s boy, well we all ...

15 поврзани вести »

Смрт за камен во бубрег: Најлековитата вода на Балканот откриена на само 6 часа од Скопје

Вечер - пред: 14 часа

Во моментов водата на тоа извориште тече нонстоп, не е во систем на водовод и не е хлорирана, така што сите кои престојуваат во Дивчибаре би требало задолжително да ја пијат На еден извор во центарот на Дивчибаре, во близина на Валево, пронајдена е ...

Британија назначи министерка за осаменост

Вечер - пред: 14 часа

Велика Британија ја назначи 42-годишната Трејси Крауч за министерка за осаменост, со цел да се бори со модерните здравствени проблеми поврзани со социјалната исклученост. Крауч изјавила дека е горда што може да се зафати со „генерацискиот предизвик“ ...

16 поврзани вести »

Потврдено e! Плански не трујат сите со запрашување од воздух

Вечер - пред: 14 часа

И мене ми недостига убавото сино небо од мојата младост и се срамам поради тоа што сум заслужен што го нема веќе. Конечно, еден воен пилот направи чекор напред за човештвото и ја разголи вистината за хемиското запрашување на планетата во кое и ...

Македонија втората фаза од Европското првенство ја започнува првопласирана

Вечер - пред: 15 часа

Македонските ракометари втората, главна фаза од Европското првенство во ракомет ќе ја започне со бодовна предност пред останатите тимови. Во втората група Македонија патува со 3 поени пренесени од првата фаза, Германија пренесува 2 поени, а ...

151 поврзани вести »

Вонредна прогноза: Поради врнежи од снег, забрана за камиони на Стража

Вечер - пред: 15 часа

Поради врнежи од снег, од 21,45 часот на планинскиот премин Стража се воведува забрана за сообраќај на тешки товарни возила. Според прогнозата, во вечерните и ноќните часови ќе дува засилен северен ветер и врнежите ќе преминуваат во снег и на некои ...

74 поврзани вести »

Вечер со поезијата на Павлина Климкар Меанџиева во Велешкиот театар

Вечер - пред: 15 часа

Во вторник, 23 јануари, во фоајето на театарот „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес со почеток во 20 часот ќе се одржи вечер со поезијата на Павлина Климкар Меанџиева. Модератор на поетската вечер ќе биде писателот и драматург Сашо Димоски, а избор од ...

4 поврзани вести »

Манасков: Пресреќни сме и во Вараждин ќе ги радуваме нашите навивачи

Вечер - пред: 15 часа

Дејан Манасков, кој постигна пет гола, изјави дека е пресреќен од освоениот бод со Германија во денешното дерби (25-25) за прво место во групата Ц на ЕП во Хрватска. „Луѓе, супер е, прво место сме во групата. Пресреќни сме.

24 поврзани вести »