TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вечер

Генералниот секретар на НАТО во дводневна посета на Македонија

Вечер - пред: 20 часа

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, денеска ќе пристигне во дводневна посета на Македонија. Според најавите, тој ќе се сретне со претседателот Ѓорѓе Иванов, министрите за надворешни работи и за одбрана Никола Димитров и Радмила ...

153 поврзани вести »

Али Ахмети од денеска со низа манифестации ќе одбележува 550 години од смртта на Скендербег

Вечер - пред: 21 часа

Денеска на плоштадот Скендербег во Скопје, пред споменикот на Ѓерѓ Кастриоти – Скендербег, лидерот на ДУИ, Али Ахмети, ги почнува манифестациите со кои ќе се одбележи „Годината на Скендербег” по повод 550-годишнината од смртта на, како што пишува во ...

61 поврзани вести »

(Видео) Мијалков и Јанкулоска пристигнаа во кривичниот суд

Вечер - пред: 21 часа

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, и поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, пристигнаа во кривичниот суд каде што треба да почне судењето за предметот на специјалното јавно обвинителство познат како ...

59 поврзани вести »

Нова рунда преговори за спорот со името во Њујорк, Нимиц тврди дека нема нови предлози

Вечер - пред: 22 часа

Новата рунда преговори за решавање на спорот за името меѓу Македонија и Грција ќе се одржи денеска во Њујорк. Предвидено е медијаторот на Обединетите нации, Метју Нимиц, да се сретне со преговарачите од двете земји, Васко Наумовски и Адамантиос ...

77 поврзани вести »

Ако прочитате - заборавете: Еве како Грците го стекнуваа правото врз името Македонија

Вечер - 17.01.2018

Тие што ќе го прочитаат текстот, потоа нека го заборават. Не е убаво вакви редови да ви остануваат во главата сега кога сме на чекор од добрососедство КОЛЕЖОТ ВО ЗАГОРИЧАНИ ИТАЛИЈАНЦИТЕ НЕ ГО ВИДЕЛЕ НИТУ МЕЃУ ДИВИТЕ АФРИКАНСКИ ПЛЕМИЊА 'Конзулите ...

Франција, Шпанија и САД се најпопуларни туристички дестинации во светот

Вечер - 16.01.2018

Шпанија ќе ги смени САД како втората најпопуларна туристичка дестинација во светот, додека Франција го задржува првото место, покажуваат податоците на Светската туристичка организација при ОН (UNWTO).

17 поврзани вести »

Скопска ароганција: Погледнете каква бебиситерка бара ова скопско семејство!

Вечер - 16.01.2018

Семејство од Скопје има високи критериуми за дадилка. Во огласот објавен на веб страната Пазар 3, тие бараат дадилката која ќе се грижи за нивното дете во с.Горно Соње, а од неа бараат да има завршено високо образование, да е писмена, одлично да ...

Зимска туга гастарбајтерска: кумaновец во Канада

Вечер - 16.01.2018

19. Август: Усели смо се у нашу нову куќу у Торонто. Сви смо среќни и узбуѓени. Овдек е такој убаво. Пуно с'с паркови и заленило. Може да замислу как ќе биде зимуске. Одвај чекам да падне снег и да ги прокрие овија паркови и ридчиња, па да се ...

Никогаш не оставајте жена која ги има овие особини... додека таа не ве остави вас

Вечер - 16.01.2018

Ако запознаете жена која е истовремено интелигентна, но по малку будалеста, знае што сака, но не се плаши и да попушти, тогаш не дозволувајте да си замине од вашиот живот. Отворете очи пред да се покаете и ако ги препознаете овие 10 особини кај ...

Веќе имате нива, и ви требаат пари - Царското дрво е решение за вас!

Вечер - 16.01.2018

Дрвото на иднината кое расте три пати побрзо од останатите брзорастечки стебла и за пет години достигнува висина од 20 метри и обем од 42 сантиметри - од далечна Кина, пушти корени во Србија.

Земјотрес во Охрид

Вечер - 16.01.2018

Земјотрес со јачина од 2,2 степени според Рихтеровата скала е почувствуван вечерва во Охрид. Земјотресот е регистриран во 21 часот и 22 минути. Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.

35 поврзани вести »

Со ксмет роден, секаде си даруван. Хрват доби 5 килограми злато во Дубаи

Вечер - 16.01.2018

Хрватот Дражен Маглов освоил пет килограми злато нa наградна игра во еден трговски центар, која била дел од "Dubai Shopping Festival" кој се одржал на 15 јануари, пишува "Khaleej Times". - Возев кога добив повик од Дубаи во кој ми рекоа дека сум ...

Пробајте, ништо не губите - Во овие пози секој пенис е голем!

Вечер - 16.01.2018

Жените велат дека ако не сте многу надарени не треба да очајувате. Сексуалниот живот и задоволство може да се спаси со одредена поза во која пенисот изгледа подолг, а задоволството поголемо.

7 поврзани вести »

Плаќаме жив отров за зеленчук и овошје од тезгите. Ова е листата

Вечер - 16.01.2018

Пестицидите најмногу се задржуваат на кората, па затоа овошјето и зеленчукот треба темелно да се мијат. Најзагрозени се бебињата и малите деца поради телесната тежина Јаболкото има најмногу пестициди од сите други видови овошје и зеленчук, а потоа ...

5 поврзани вести »

Вучиќ во сабота и недела оди во Косово и Метохија!

Вечер - 16.01.2018

Претседателот на Србија ја објави посетата на Косово по убиството на Оливер Ивановиќ, претседател на Граѓанската иницијатива "Слобода, демократија, правда", која беше убиен во северниот дел на Косовска Митровица ова утро.

109 поврзани вести »

Искрено до коска: Мамо сега разбирам дека јас сум - ти

Вечер - 16.01.2018

Кога бев малечка, често се шегувавме дома дека мајка ми јаде "на нога", оти искрено ретко го окупираше своето столче на масата. Со детска наивност ѝ велевме „Кој што ќе дојаде последен, ги мие садовите".

Ова е озборуваното чудо од рецепт: За само 7 дена ќе ги снема болките во кичмата, нозете, зглобовите

Вечер - 16.01.2018

Здравствените експерти посочуваат дека големо влијание врз појавата на болки во грбот, нозете и зглобовите има несоодветно држење на телото, па првиот совет е да го поправите држењето, барем тоа не е тешко.

Еве зошто провинцијалките секогаш ќе бидат позгодни од скопјанките

Вечер - 16.01.2018

Притисокот на големите градови врз сите оние кои доаѓаат од помали места или кај оние кои со години живеат во метрополите умее да резултира со најразлични нарушувања реакции и однесување. Една од последиците на стресот, притисокот на околината, ...

Харадинај: Убиството на Ивановиќ е изолиран случај, но тоа не значи дека нема ризик од терористички напад

Вечер - 16.01.2018

Премиерот на Косово, Рамуш Харадинај, го осуди убиството на претседателот на Граѓанската иницијатива СДП, Оливер Ивановиќ, што се случи денеска во Косово. Харадинај, по состанокот на Националниот совет за безбедност на кој, како што рекол, фокусот ...

162 поврзани вести »

Измерени рекордни минус 62 степени Целзиусови во Ојмакјон

Вечер - 16.01.2018

Ојмакјон е сибирско село кое се смета за најстуденото населено место во светот. Оваа година го достигна рекордот. Вообичаените зимски температури во Ојмакјон се движат од -40 до -50 степени Целзиусови.

31 поврзани вести »