TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Новиот “Audi A7 Sportback”

ЗаЗабава - пред: 3 часа

Новиот Audi A7 Sportback претставува нов стил на Гран Турер кој нуди систематска дигитализација, динамично возење и просторен концепт. Големото купе со четири врати е суштината на новиот дизајнерски јазик на ...

2 поврзани вести »

Едноставен напиток кој веднаш ќе ве спаси од мигрена!

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Стручњаците од областа на исхраната советуваат да направите домашно кафе без шеќер, во кој ќе треба да исцедите половина лимон и овој едноставен напиток ќе Ви помогне да се ослободите од болките во главата за околу 30 минути.

5 поврзани вести »

Ледецка го освои златниот медал во дисциплината супер велеслалом!

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Чешката скијачка Естер Ледецка го направи најголемото изненадување во досегашниот тек на Олимпијадта во Пјонгченг, освојувајќи го златниот медал во дисциплината супер ...

44 поврзани вести »

Адам и Бехати станаа родители на ќеркичка

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Познатиот пејач Адам Левин и моделот Бехати Принсла по втор пат станале родители на девојчето Џои Грејс. Популарната двојка која се венча во 2014 година на крајот на 2016 година ја доби ќерката Дасти Роуз, а оваа година тие ќе ја прослават ...

5 поврзани вести »

Еве како Кристијано Роналдо и Георгина го поминуваат времето дома

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Девојката на Роналдо, Георгина Родригез со својата последна објава на социјалните мрежи повторно покажа дека во нивниот дом владее вистинска идила. Манекенката на Инстаграм објави видео на кое таа и Кристијано седат на подот во дневната соба и ...

Рита Ора со настап во Косово, српските фанови бесни!

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Рита Ора пред неколку денови објави дека доаѓа во Косово каде ќе има настап по повод десет годишницата од независноста на Косово, а токму денес таа ќе го одржи својот прв настап во земјата каде што е родена, а нејзините српски фанови се ...

24 поврзани вести »

Жозе Мурињо кова планови за летниот преоден рок

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Жозе Мурињо веќе ги кова плановите за летниот преоден рок. Португалецот е одлучен следната сезона да ја врати шампионската титула на Олд Трафорд, но и да стигне што е можно подалеку во Лигата на шампионите.

4 поврзани вести »

Бјанка Балти не успеа да ги сокрие своите бујни гради

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Моделот Бјанка Балти се појави на еден настан во Њујорк и го сврте вниманието кон нејзиниот избор на фустан што ја откри. Италијанската убавина Бјанка Балти, која се прослави со фотографирањето за Sports Illustrated, беше главната ѕвезда на вечерта ...

Рита Ора ги разочара српските фанови

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Популарната пејачка Рита Ора, по потекло од Косово, потврди дека во неделата ќе одржи концерт во Приштина, како дел од прославата на десетгодишнината од едностраното прогласување независност на српската покраина.

24 поврзани вести »

Гонзало Игуаин го напушти дербито по само 15 минути игра

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Гонзало Игуаин мораше да го напушти дербито против градскиот ривал Торино по само 15 минути игра. По еден дуел со противничкиот голман Салваторе Сиригу тој се пожали на повреда и побара од тренерот Масимилијано Алегри да го повлече од игра.

22 поврзани вести »

Оваа манекенка ја покажа позадината како никогаш до сега

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Плус-сајз моделот Ешли Греј промовираше серија нови слики што ги направи за моден бренд кој произведува костуми за капење. И ги остави сите без текст. Во заводлива поза и скромен костим за капење, таа покажа како изгледа една жена, како што напиша ...

„Кока-кола“ е во загуба од 2,75 милијарди долари!?

ЗаЗабава - 17.02.2018

Американската компанија „Кока-кола“ забележа загуба во последниот квартал од минатата година поради порастот на даночните обврски на 3,6 милијарди долари, што е последица на неодамна усвоените измени на даночните закони во САД.

17 поврзани вести »

Ќе се гради највисоката зграда на светот направена од дрва, ќе има 70 ката

ЗаЗабава - 17.02.2018

Јапонска компанија планира во Токио до 2041 година да изгради дрвен небодер од 70 ката, кој ќе биде висок 350 метри. Од компанијата истакнуваат дека ова е најдобар начин да се прослави 350 годишнината на компанијата од постоењето.

Маска со кафе против уморен и неизедначен тен на лицето!

ЗаЗабава - 17.02.2018

Маската за лице од кафе е одличен начин како да “вбризгате” живот во уморниот и неизедначен ...

Кристина Агилера го “запали” Инстаграм со голите фотографии

ЗаЗабава - 17.02.2018

Кристина Агилера е пејачката која сигурно го одбележа тинејџерството на помладата генерација од 21 век и важи за пејачка со исклучително моќен глас,стас, модна икона и секс ...

6 поврзани вести »

Која е првата љубов на Буфон во фудбалот?

ЗаЗабава - 17.02.2018

Јувентус на градското дерби против Торино кое се игра оваа недела ќе се обиде да се опорави од шокот кој го доживеа од Тотенхем во вторникот во Лигата на шампионите, натпревар кој покрај враќањето на Англичаните од загубена ситуација, донесе и ...

22 поврзани вести »

Која е Карди Би, музичката ѕвезда на 2017 година?

ЗаЗабава - 17.02.2018

Најголемата нова ѕвезда за 2017 година која зборува за тоа колку е важен феминизмот, за својот прв настап во стриптиз бар, како и за успехот кој го доживеа преку ноќ е Карди Би која зборуваше за својот живот и сними црно бела ...

Сеуште лудо вљубени еден во друг, Том Хенкс и Рита Вилсон!

ЗаЗабава - 17.02.2018

Глумецот Том Хенкс во неодамнешното интервју кое го направи зборуваше за неговиот брак со Рита Вилсон кој трае 29 години каде својата сопруга ја опсипа со безброј ...

2 поврзани вести »

Дакота Џонсон проговори за секс сцените во „50 нијанси ослободени“

ЗаЗабава - 17.02.2018

Дакота Џонсон и Џејмс Дорнан снимија три заеднички филма во сагата „50 нијанси…“, но тврдат дека секс сцените им се се уште непријатни. Ѕвездата на филмовите „50 нијанси…“, Дакота Џонсон, прозборе за секс сцените во најновото продолжените.

4 поврзани вести »

Кристина Агилера со голи фотографии на Инстаграм

ЗаЗабава - 17.02.2018

Пејачката го одбележа тинејџерството на помладата генерација од 21 век. Таа важи за пејачка со исклучително моќен глас, па и стас. Важеше за модна икона, секс симбол, но со текот на времето таа полека се повлекуваше од музичката сцена.

6 поврзани вести »