TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Аца Лукас: Зборуваат дека се дрогирам поради тоа што се љубоморни

ЗаЗабава - пред: 19 часа

Аца Лукас важи за еден од најуспешните пејачи на српската естрада, но исто така е пејач за кој често кружат негативни приказни. Тој неодамна во едно интервју проговори за негативните коментарите поврзани со него и тврди дека ги добива поради тоа што ...

Роџер Федерер го презеде првото место на АТП листата

ЗаЗабава - пред: 19 часа

Роџер Федерер од денеска го презеде првото место на АТП листата. Со своите 36 години, стана највозрасниот тенисер кој стигнал на првото место на листата. Тој веќе 303 недели е број еден во светот, а поминаа 14 години од моментот кога за првпат се ...

3 поврзани вести »

Емери: ПСЖ ќе има напорни 10-тина дена

ЗаЗабава - пред: 19 часа

ПСЖ со негатива од два гола го пречекува Реал во реванш на осминафиналето од Лигата на шампионите. Сите знаат дека ќе им биде тешко на светците, но тренерот Унаи Емери се обиде да ги охрабри и фудбалерите и навивачите.

49 поврзани вести »

Мурињо: Не можеме да постигнеме 6 гола против Севиља

ЗаЗабава - пред: 19 часа

Манчестер Јунајтед вечерва на Рамон Санчез Писхуан ќе игра против Севиља во првиот меч од осминафиналето во Лигата на шампионите. Црвените ѓаволи ја имаат фаворитската улога во овој двомеч и доколку ја оправдаат ќе изборат пласман меѓу четирите ...

54 поврзани вести »

Фановите на SEAT го избраа Tarraco за име на новиот SUV

ЗаЗабава - пред: 19 часа

SEAT Taracco е името на третиот SUV на Seat. Во завршната фаза од online кампањата #SEATseekingName учествуваа 146,124 фанови на SEAT од 134 земји. Името Tarraco, како и останатите три предлози кои дојдоа до финалето, се во согласност со вредностите ...

12 поврзани вести »

Познати сите детали за Samsung S9

ЗаЗабава - пред: 22 часа

Само пет дена по официјалното објавување на информации за новиот Samsung телефон, се појавија серија пресни снимки заедно со карактеристиките на моделот, кои ги откриваат сите детали на Galaxy S9 моделите.

10 поврзани вести »

Мустафа и Емина се разведуваат поради друга жена?

ЗаЗабава - пред: 23 часа

Како што дознаваат светските медиуми, Мустафа во последно време станал близок со една жена, поради што одлучил да се раведе. Турските медиуми веќе со месеци пренесуваат приказни и предвидуваат развод на Мустафа Сандал и Емина Јаховиќ, а неколку ...

8 поврзани вести »

Ова е изборот на Србија за песна на Евровизија

ЗаЗабава - пред: 23 часа

За време на фестивал Беовизија, Србија избра претставник за европскиот музички натпревар. б Групата Балканика ќе ја претставува Србија на овогодишниот натпревар за песна на Евровизија со песната „Нови деца”, која ќе се одржи во Лисабон од 8 до 12 ...

15 поврзани вести »

Мадона на бизарен третман на лице

ЗаЗабава - пред: 23 часа

На 59-годишна возраст, Мадона не остави ништо што не сме го виделе претходно. Од сексуално до експериментирање за убавина, грижа, модни предизвици. Сепак, нејзиниот последен пост на Instagram испрати силна порака: “Дури и Мадона се плаши од ...

9 поврзани вести »

Како реагираме на луѓето со прекумерна тежина?

ЗаЗабава - пред: 1 ден

Кога фотографката Хејли Морис-Кафееро одлучи да се фотографира себеси во средина која предиспонира за таа да се чувствува непријатно, не очекуваше да излезе со уште еден проект со којшто се здоби со светска слава.

2 поврзани вести »

Порше има нов авто салон на Алпски врв!

ЗаЗабава - пред: 1 ден

Порше ширум светот има околу 700 продажни салони на ова е еден од најнеобичните бидејќи е сместен на 2300 метри надморска височина на еден од планинските врвови на Алпите, а неговата специфичност е што во него се наоѓа само еден изложбен примерок – ...

10 поврзани вести »

Артур Енрике Рамос Де Оливеира Мело оди на „Камп Ноу“

ЗаЗабава - пред: 1 ден

Шпанскиот гигант Барселона во последниов период стави фокус на играчите нд Јужна Америка, па по Филипе Кутињо и Јери Мина кои се преселија на „Камп Ноу“ во јануарскиот преоден рок ќе пристигне уште едно ново име – Артур Енрике Рамос Де Оливеира Мело ...

4 поврзани вести »

Алесандра Амбросио згодна во минијатурно бикини!

ЗаЗабава - пред: 1 ден

Згодната бразилка Александра Амбросио моментално ужива во Мексико, а папараците ја фатиле додека шетала на ...

2 поврзани вести »

Британците ја нападнаа Џенифер Лоренс!

ЗаЗабава - пред: 1 ден

71 годишната Џоана Ламли, која за прв пат ги водела “БАФТА” ја најавувала Џенифер,и рекла: “Кој може подобро да ја започне вечерта од “најжешката” глумица на планетата, прекрасната Џенифер Лоренс, која наскоро ќе можете да ја гледате во филмот “Red ...

25 поврзани вести »

Првата жена со хендикеп позираше за Sports Illustrated!

ЗаЗабава - 21.02.2018

Професионалната 22 годишна сноубордерка Брена Хакаби, е првата жена со инвалидитет која гордо позираше за спортскиот магазин “Sports Illustrated”, а нејзината животна приказна ги заинтригира многу луѓе, а особено ги пофалија нејзините фотографии.

Рада Манојловиќ за Сека Алексиќ: Чудна е!

ЗаЗабава - 20.02.2018

Рада Манојловиќ од неодамна е во центарот на вниманието поради инцидентот со Анабела, а пејачката продолжува да ги озборува и другите колешки. На ред дојде и Сека Алексиќ. Пејачката реши веќе да не молчи и да прозбори за инцидентот помеѓу Сека и ...

11 поврзани вести »

Тимур Дибиров со речиси перфектна реализација го предводеше Вардар до уште една победа во ЛШ

ЗаЗабава - 20.02.2018

Крилото на Вардар одигра одличен меч против унгарски ПИК Сегед, постигнувајќи 11 погодоци од 12 обиди, со што беше еден од најзаслужните за победата на европскиот првак. Со ваквото издание, сосема очекувано руското крило се најде во идеалниот тим на ...

Икер Касиљас ќе ја продолжи кариерата во италијанското првенство?

ЗаЗабава - 20.02.2018

Икер Касиљас ќе ја продолжи кариерата во италијанското првенство, тврдат медиуми од Апенините. Според нив, претставници на ветеранот веќе биле во Италија на преговори околу можен трансфер.

Голем инцидент на натпреварот во ФА Купот

ЗаЗабава - 20.02.2018

По елиминацијата на Манчестер Сити од ФА Купот со поразот од Виган со 1:0, се случи голем испад на Серхио Агуеро. Напаѓачот на Сити по последниот судиски свиреж влезе во пресметка со еден од домашните навивачи кои по натпреварот втрчаа на теренот и ...

9 поврзани вести »