TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ЗаЗабава

Принцот Хари со својата одлука ги изненади сите

ЗаЗабава - пред: 10 часа

Два месеци пред церемонијата од склучувањето на бракот со Меган Маркл, принцот Хари ја изненади јавноста во Британија со својата одлука. Хари не сака да потпише било каков предбрачен договор.

31 поврзани вести »

Џиџи Хадид и Луис Хамилтон се заедно?

ЗаЗабава - 19.03.2018

Не помина ни една недела откако Џиџи Хадид и Зајн Малик соопштија дека раскинале, а британските медиуми веќе ја поврзаа убавицата со друг маж. Овој пат во прашање е ѕвездата на Формула 1 Луис Хамилтон, кој најверојатно бил со манекенката и во 2015 ...

4 поврзани вести »

Српските ѕвезди: Некогаш и сега!

ЗаЗабава - 19.03.2018

Дали некогаш сте налетале на фотографија од некоја српска пејачка и не сте ја препознале? Ве разбираме. Сите тие сега изгледаат скоро па совршено, но какви биле некогаш? Ние не знаеме колку пластичните хирурзи имаат заслуга и колку нивните златни ...

Федерер го доживеа првиот пораз годинава

ЗаЗабава - 19.03.2018

Роџер Федерер го доживеа првиот пораз за годинава и тоа во финалето на мастерс турнирот Индијан Велс. Загуби од Хуан Дел Потро, кој во исто време ја освои својата прва мастерс титула. Но и покрај поразот, 36-годишниот Федерер и понатаму останува ...

43 поврзани вести »

Мурињо незадоволен од своите играчи

ЗаЗабава - 19.03.2018

Јунајтед славеше против Брајтон со 2:0, но и покрај победата, тренерот Жозе Мурињо беше многу незадоволен од играта, а посебно од однесувањето на неговите ...

5 поврзани вести »

Шерон Стоун ја слави годишнината во долна облека

ЗаЗабава - 19.03.2018

Актерката Шерон Стоун го прослави својот 60 годишен јубилеј на 10-ти март. Таа го прослави својот јубилеј со одлично интервју во Њујорк тајмс, каде што се покажа во долната облека. Актерката, која се уште изгледа совршено откри дека одличната ...

6 поврзани вести »

Шумахер никогаш нема да се опорави!

ЗаЗабава - 19.03.2018

Познатиот неврохирург Колин Шеф откри стравични прогнози за здравствената состојба на Михаел Шумахер. Тој тврди дека поранешниот Ф1 возач никогаш нема да закрепне од повредите на мозокот кои ги заработи во огромната несреќа на скијање на француските ...

25 поврзани вести »

Audi Q1 доаѓа во 2020 година

ЗаЗабава - 19.03.2018

Со промоцијата на Q1, Audi ќе ја продолжи традицијата започната со А1, за наметнување на премиум модели во пазарни сегменти со пониски цени на автомобилите. Тоа е тренд, во кој на свој начин се вклучуваат и другите премиум брендови BMW и Mercedes, ...

7 поврзани вести »

Швајнштајгер и Ивановиќ објавија прва фотографија од синот

ЗаЗабава - 19.03.2018

Поранешната најдобра светска тенисерка Ана Ивановиќ и германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер станаа среќни родители на малиот Лука, откако Србинката се породи во клиника во Чикаго, носејќи го на свет нивното прво дете.

20 поврзани вести »

Ема Вотсон веќе не ја крие врската со актерот Корд Оверстрит

ЗаЗабава - 19.03.2018

Ема Вотсон има нова љубов. Откако извесен период кружеа гласини за љубовната романса помеѓу ѕвездата од „Хари Потер“ и Корд Оверстрит, новите папараци фотографии ги потврдија шпекулациите.

3 поврзани вести »

Хајди Клум во непрепознатливо издание

ЗаЗабава - 19.03.2018

Не велиме дека има нешто лошо во ваквите изданија – напротив, и најпознатите дами не секогаш се појавуваат “скоцкани” од глава до ...

4 поврзани вести »

Танчерски и акробатски портрети на Тио фон Хале

ЗаЗабава - 19.03.2018

Тио фон Хале е визуелен уметник од Лос Анџелес, специјализиран за снимање на танчери и акробатски портрети. Преку неговите фотографии тој ги комбинира уметноста и спортот, а прецизно ја доловува елеганцијата и техничките движења.

Стигна наследникот на спортскиот пар. Ана Ивановиќ се породи

ЗаЗабава - 19.03.2018

Поранешната српска тенисерка Ана Ивановиќ се породи во Чикаго и на свет донесе здраво машко дете, објавија медиумите. Како што претходно пишуваа медиуми, синот на Ана и Бастијан Швајнштајгер ќе носи српско име, а според она што го знаеме досега, во ...

20 поврзани вести »

Погледнете го рестилизираниот Пасат кој пристигнува оваа година

ЗаЗабава - 19.03.2018

Актуелната генерација на автомобилот на Фолксваген за европскиот пазар се појави кон крајот на 2014-та година, па германскиот производител одлучи дека е време малк да ја ...

Кои брендови ги имаат најлојалните купувачи за своите автомобили?

ЗаЗабава - 19.03.2018

Најновата анализа покажува дека Mercedes е највредниот автомобилски бренд на светот, но тоа не значи дека оваа марка на автомобили има и најверни ...

Џеко подготвен, со нетрпение ја очекува битката со Барселона!

ЗаЗабава - 19.03.2018

Во Нион веднаш по завршувањето на осминафиналната фаза во Лигата на шампионите се одржа ждрепката за четвртфиналето во кое во еден од дуелите силите ќе ги одмерат Барселона и ...

УЕФА јавно ги објави платите на своето раководство!

ЗаЗабава - 19.03.2018

Европската фудбалска федерација (УЕФА) јавно ги соопшти примањата на членовите на раководството, со што стана јасно дека претседателот Александар Чеферин заработува повеќе од првиот човек на ФИФА, Џани ...

Алесандра Амбросио е повторно сингл девојка!

ЗаЗабава - 19.03.2018

Бразилската манекенка Алесандра Амбросио после 10 години љубов, веридба и две деца со милионерот Џејми Мазур се ...

4 поврзани вести »

Објавена избришаната сцена со Том Харди во The Last Jedi

ЗаЗабава - 19.03.2018

Избришаната сцена со улогата на камео на Том Харди од филмот Star Wars: The last jedi,неодамна се појави на Интернет. Пред филмот да се објави во кината, беше објавено дека Харди и британските принцови Вилијамс и Хари ќе се појават во актерската ...

2 поврзани вести »

Џиџи Хадид со најпознатиот возач

ЗаЗабава - 19.03.2018

Само што медиумите известуваа за деталите за раскинувањето на врвниот модел Џиџи Хадид и музичарот Зејн Малик, а таа е веќе во нова врска. Џиџи во голема мера разменува љубовни пораки со Формула 1 возачот Луис Хамилтон.

4 поврзани вести »