TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Дуел на гигантите: Федерер наспроти Х-класа

Авто Плус - пред: 41 мин

Mercedes објави забавно видео, на кое се прикажува како големиот Федерер се подготвува за новите предизвици со тренинг против новата X-Class?! Во зависност од опремата, Mercedes X-класа може да се подготви за различни видови на употреба.

Рекордно за германските премиум брендови во 2017 година

Додај Гас

Нови Mercedes AMG модели со лесен хибриден погон / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас

Ќе возиме само на електрична енергија

Додај Гас

Кајгана Додај Гас Авто Плус Авто Магазин CARClub USB Додај Гас Високи Октани

16 поврзани вести »

Новата VW Jetta е спремна да ја освои Америка

Точка - пред: 7 часа

Германскиот Volkswagen ја претстави седмата генерација на Jetta, на саемот на автомобили во Детроит. Од почетокот на производството во 1980 година се продадени околу 17,5 милиони модели ширум светот, од кои 3,2 милиони во САД, а новата генерација би ...

Фолксваген ќе инвестира 3,3 милијарди американски долари во САД

Бизнис Вести

Volkswagen Jetta :: Извини Европо...

Авто Магазин

Детроит 2018: Volkswagen блеснува со новата Jetta

Авто Плус
4 поврзани вести »

Детроит 2018: Новиот Hyundai Veloster поагресивен и помоќен

Авто Плус - пред: 11 часа

Hyundai ја претставува новата генерација Veloster на салонот во Детроит Машината ја задржува конфигурацијата на своите врати 2 + 1, односно од страната на совозачот има две врати за да го олесни пристапот до задните седишта.

Светска премиера за Hyundai Veloster за 2018 година / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас

Светска премиера: Hyundai Veloster 2018

Кајгана

ПРЕМИЕРА: Hyundai го претстави новиот Veloster – доаѓа и N-изведба со 275 коњски сили!

CARClub
4 поврзани вести »

Американски почести за Honda, Volvo и Lincoln

Авто Магазин - пред: 11 часа

Honda Accord , Volvo XC60 и Lincoln Navigator ги освоија титулите North American Car, Utility Vehicle и Truck of the Year за 2018 година. Жирито составено од шеесетина новинари од САД и Канада кое бираше меѓу тројца финалисти во секоја категорија ...

ВИДЕО: Дали Honda NSX може да го победи Teslа Model S во трка на забрзување?

Високи Октани

Сите почести за Honda Accord, Volvo XC60 и Lincoln Navigator

Авто Плус

Honda Civic доаѓа со „најнапредниот“ дизел досега

Додај Гас

Авто Плус Додај Гас

6 поврзани вести »

Land Rover со лимитирана серија Defender Works V8

Авто Плус - пред: 5 часа

Land Rover ќе ја понуди специјалната лимитирана серија Defender Works V8, во која ќе бидат вклучени максимум 150 возила и со која компанијата ја одбележува својата 70-годишнина Специјалниот Defender Works V8 е опремен со 5.0 литарски бензински V8 ...

Land Rover слави 70 години со специјален Defender Works V8

CARClub
2 поврзани вести »

Израелскa компанија ќе нуди беспилотни возила со радарска контрола

Авто Плус - пред: 6 часа

Израелската компанија Vayyar претстави систем за управување на беспилотни возила, која се базира на технологија развиена во 60-тите години на минатиот век За создавање е употребена технологијата UWB (Ultra-Wide Band), која пред половина век е ...

Американски електричен модел со автономија од 300 km

Авто Плус - пред: 7 часа

Американската компанија Vanderhall Motor од Јута го претстави својот нов модел, електричeн автомобил на три тркала, спортскиот Edison2 Ова остварување е „наследник“ на моделите Laguna и Venise.

Не го загревајте автомобилот кога е ладно – многу е штетно за моторот

Таратур - пред: 8 часа

Технологијата е доста напредната последите 20 години, но ладното се уште знае да направи проблеми. Откриен е најдобриот начин на кој возачите би требало да ги стартуваат автомобилите, кога надвор е ладно. А од тој начин многу ќе се изненадат.

Дали на ладно време моторот треба веднаш да се стартува или да се почека?

Скопје24
2 поврзани вести »

Наскоро нова Toyota Supra

Идивиди - пред: 9 часа

„Оживеаната“ Toyota Supra (која престана да се произведува во 2002) ќе биде официјално преставена на 2018 Geneva Motor Show во март. Овој спортски автомобил развиван заедно со BMW нема да биде продаван со Toyota беџови, туку со Gazoo Racing беџот.