TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

Американците пронајдоа нелегален софтвер за дизелите од Mercedes-Benz

Авто Плус - пред: 4 часа

Американските власти пронашле потенцијално нелегален софтвер во автомобили на Mercedes-Benz опремени со дизел мотори Инспекторите нашле карактеристика во програмскиот код наречен Slipguard, која ги препознава перформансите на лабораториските тестови ...

REUTERS: Daimler мами на тестови за емисија на издувни гасови

Високи Октани

Нелегален софтвер пронајден и во дизел моторите на Мерцедес

Кумановски м.

„Дизелгејт“ и во Mercedes - Како се лажираат тестирања?

Кајгана

Додај Гас

5 поврзани вести »

Opel Combo :: Време на изненадувања

Авто Магазин - пред: 3 часа

Дојде време за нова генерација на Opel Combo. Времето всушност одамна му дојде, ама сега новиот Combo навистина е нов. За разлика од досега, како што беше најавено тој е брат-близнак на Citroen Berlingo и Peugeot Partner кого сé уште го очекуваме.

Новиот Opel Combo Life со испораки во втората половина на годинава

Авто Плус

Новиот иновативен семеен пријател од Opel – Combo Life / ФОТО

Додај Гас

Премиера: 2019 Citroen Berlingo Multispace / ФОТО + ВИДЕО

Додај Гас
4 поврзани вести »

12 Златни правила кои ќе ви го олеснат возењето на автопат

Кајгана - пред: 3 часа

Возењето по непознат автопат претставува еден од најголемите стресови за секој возач. Но, тоа не мора да биде така. Од друга страна, автопатиштата се убедливо најдобриот и најбрзиот начин да стигнете до посакуваната дестинација.

Нова сообраќајка на автопатот: Гостиварец удрил во куче

Gostivarpress.mk

На делницата Гостивар – Тетово – Скопје нема секаде ограда, кучиња излетуваат пред возила

Слободен Печат

На автопатот нема секаде ограда, кучиња излетуваат пред возила

+инфо
4 поврзани вести »

Seat Tarraco (со видео) :: После Ateca пристигнува Tarraco

Авто Магазин - пред: 6 часа

Планиран за покажување подоцна годинава, новиот SUV на Seat ќе се вика Tarraco. Името за него го избраа купувачите, кои на повикот на Seat одговорија во огромен број. Во завршната фаза на иницијативата на шпанскиот производител учествуваа 146.124 ...

Новиот SUV модел на SEAT ќе се вика Tarraco

Авто Плус

По Ateca и Arona доаѓа Tarraco?

Додај Гас
3 поврзани вести »

Порше отвори авто-салон на алпски врв

А1 On - пред: 23 часа

Порше отвори продажен салон сместен на 2.300 метри надморска височина на планински врв на француските Алпи, а неговата специфичност е тоа што во него има само еден изложбен примерок – Порше Кајен.

Porsche смести автосалон на 2.300 метри надморска височина

Кајгана

Порше отвори авто салон на алпски врв (фото)

Алсат-М

Porsche отвори авто-салон на алпски врв (Фото)

Локално

Таратур Додај Гас Бизнис Инфо

7 поврзани вести »

Полициски возен парк од соништата

Кајгана - пред: 3 часа

На изложбата на полициска опрема и возила во Франкфурт, Mercedes ја претстави новата генерација патролни возила во која за прв пат во полициски бои е офарбан пикапот од X класата на германскиот производител.

За триесет дена три сосема нови модели од Mercedes

Авто Магазин
2 поврзани вести »

Има основа на Ауди, а чини скоро 2 милиони евра

Таратур - пред: 2 часа

И покрај астрономската цена на овој автомобил не се сомневаме дека целокупната серија ќе биде распродадена. Италдизајн минатата година го претстави првиот болид, Зироуно Купе, кој и покрај цената од 1,5 милиони евра е распродаден.

Европејците не им веруваат на беспилотните возила

Авто Плус - пред: 5 часа

Компанијата Penn Schoen Berland направила анкета меѓу 5.000 сопственици на автомобили во Велика Британија, Франција, Германија, Норвешка и Шпанија за потребите на Ford Интересни се резултатите од повеќето испитаници за автономните возила, во кои не ...

Новите Hyundai Kona и i30 Fastback со награди на iF Design 2018

Авто Плус - пред: 6 часа

Hyundai Motor забележа ново признание за дизајнот на производите кои ги нуди на пазарот, односно уште едно такво дојде во форма на награди iF Design Award 2018 за целосно новите модели Kona и i30 Fastback Двата автомобила на марката, првото ...