TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомобили / Мотори

ДАЛИ ЗНАЕТЕ: Што ќе се добие доколку се вкрстат спортски автомобил и комби?

Високи Октани - пред: 20 часа

Со обѕир на актуелните трендови во автоиндустријата која упорно ги форсира чудните дизајнерски хибриди, со право се поставува прашањето до каде сето ова ќе не доведе? Со обзир на актуелните трендови во автоиндустријата која упорно ги форсира чудните ...

Причината зошто Британците возат по левата страна стара неколку века!

Додај Гас - пред: 21 часа

Причината е стара неколку стотици години пред автомобилите воопшто и да бидат измислени. Секогаш кога витезите во оклоп јавале по патиштата, населението би се засолнувало на левата страна, бидејќи опремата на овие војници стоела на нивната лева ...

Причината зошто Британците возат по левата страна стара неколку века!

Сваштарник
2 поврзани вести »

Кој е кој и со кој во автомобилската индустрија!

Додај Гас - пред: 22 часа

<h2>Глобализацијата на автомобилската индустрија зема невидени размери. Скори и да нема повеќе мали, независни производители на автомобили</h2> Според сегашните статистички податоци од јануари оваа година, во текот на 2017 година, четиринаесет ...

Формула Е, втора генерација (со видео)

Авто Магазин - 16.02.2018

Во пресрет на женевскиот салон каде ќе биде претставена, FIA ја најави втората генерација на електричниот Формула Е болид. Демонстрирајќи ја константната еволуција на батериските системи, тој треба да располага со двојно повеќе енергија и да има ...

BARN FIND HUNTER: Пронајдени Ferrari 275 GTB и 427 Shelby Cobra вредни 4 милиони долари

Високи Октани - 16.02.2018

Замислете да отворите врата на некоја стара гаража и во неа да најдете не еден, туку два многу вредни класични автомобили Замислете да отворите врата на некоја стара гаража и во неа да најдете не еден, туку два многу вредни класични автомобили, кои ...

РЕИНКАРНАЦИЈА НА ЛЕГЕНДАТА: Во Женева пристигнува модерен (Lancia) Stratos

Високи Октани - 16.02.2018

Manifattura Automobili Torino и New Stratos Gbr потврдуваат 25 примероци со номенклатура New Stratos (не смее да се вика Lancia) Зад проектот на реинкарнацијата на легендарниот модел Stratos, кој своевремено Lancia го имаше направено првостепено ...

(ВИДЕО) КОЈ Е НАЈБРЗ: A45 AMG, RS3, Focus RS, Civic Type R или Golf R?

Високи Октани - 16.02.2018

Жесток судир на најбрзите hatchback модели на денешнината Судир на титаните – „на црта“ застанаа најбрзите hatchback модели на денешнината. Сите модели пружаат врвни перформанси, многу коњски сили и гарантирано уживање во возењето.

MAZDА: Возачите не сакаат автономно возење и веруваат во иднината на конвенционалните мотори

Високи Октани - 16.02.2018

Возењето е активност која може да биде и забавна и функционална и е вештина од која луѓето не само што не сакаат да се откажат, туку сакаат и да си ја задржат Mazda од секогаш имала свое цврсто „јас“ и не се поведувала по светските пазарни трендови, ...

RELOADED BY CREATORS: FCA започна со реставрација и продажба на своите класични модели

Високи Октани - 16.02.2018

Интересна програма која ќе ги израдува сите љубители на класични автомобили Во склоп на програмата Reloaded by Creators, FCA групата ќе ги откупува своите класични модели, ќе ги реставрира и потоа ќе ги понуди на колекционери ширум светот по пат на ...

ВИДЕО: Специјалци упаднале во гаража мислејќи дека се пука од Калашњиков

Високи Октани - 16.02.2018

Вистинска комедија резултираше од упад на полициски одред во локална гаража, сето тоа под сомнеж дека некој пука од огнено оружје Комичен сплет на околности резултираше со упад на полициски одред во локална гаража, сето тоа под сомнеж дека ...