TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

ВО ЖИВО: Следете го прилепчанецот на реалното шоу “Парови”

Маркукуле - 17.03.2018

Прилепскиот рапер Борче Бро од пред два дена е дел од реалното шоу “Парови”. Неговото влегување во најпознатата вила на Балканот, српските медиуми го претставија громогласно, а самиот Борче од првиот чекор направи вистинско шоу.

„Где сте бре“: Прилепчанецот Боро Бро од старт распали со рап во „Парови“ (видео)

Таратур

“Прилеп и да хаус” – Прилепскиот рапер Борче ја запали вилата во реалното шоу “Парови” (ВИДЕО)

Маркукуле
3 поврзани вести »

„Црниот Пантер“ доминира петта недела по ред, прва ваква низа од „Аватар“

Сакам да кажам - пред: 1 час

Уште од „Аватар“, никој така не доминирал на кино-благајните како „Црниот Пантер“. Тој стана првиот филм по мегахитот на Џејмс Камерон од 2009 година кој пет недели по ред бил на првото место според заработката.

Најстрашните филмови кои ретко кој може да ги догледа до крај

Кајгана - пред: 11 часа

Netflix објави листа со десетте најстрашни хорор филмови што се толку страшни и напнати, што гледачите најчесто не можат да издржат да ги догледаат до крај. Според Netflix, ова се филмовите од кои најмногу луѓе се откажале откако изгледале повеќе од ...

Четирите најгледани женски серии

Црнобело - пред: 12 часа

Иако не постои строга поделба на сериите на машки и на женски, некои од нив сами по себе привлекуваат одредена публика. Така, овие четири серии имаат поголем процент на женски гледачи, кои од нив научиле некои мали лекции кои ги применуваат и во ...

Објавена избришаната сцена од „Star Wars“ со Том Харди

Кајгана - 17.03.2018

Избришаната сцена од филмот „Star Wars: The Last Jedi“ во која се појавува холивудскиот актер Том Харди во улога на стормтрупер, се појави на интернет. Пред да почне кинодистрибуцијата на филмот, беше соопштено дека камео улоги ќе имаат Харди, како ...

Познатата комичарка непрепознатлива во новата биографска драма "Can You Forgive Me?"

Точка - 17.03.2018

Вљубениците на филмовите, особено на комедиите сигурно се навикнале да ја гледаат Мелиса Мекартни во такви изданија, но нејзиното ново филмско остварување, биографската драма на продуцентката Мариел Хелер, ќе се претстави во сосема поразлично светло.

(ВИДЕО+ФОТО) Познатата комичарка непрепознатлива во биографската драма “Can You Forgive Me?”

Екран
2 поврзани вести »

Стивен Хокинг имаше легија од фанови поради улогите во „The Simpsons“ и „Big Bang Theory“

Таратур - 17.03.2018

Стивен Хокинг стана познат по своите научни трудови и истражувања од областа на физиката и космологијата, но најшироката јавност имаше прилика да го запознае и преку многу популарни телевизиски серии и емисии.

Во Скопје доаѓа британскиот дизајнер на продукција Дејвид Манс...

Н.Македонија - 17.03.2018

Во Скопје доаѓа британскиот дизајнер на продукција Дејвид Манс По повод најновиот американски филм „Бикини мун“, во режија на Милчо Манчевски, на 20 март, со почеток во 12 часот, во уметничката галерија на Младинскиот културен центар ќе се одржи ...