TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Филм

Ди Каприо во нов филм на Квентин Тарантино

Кајгана - пред: 11 часа

Оскаровецот Леонардо Ди Каприо ќе глуми во новиот филм на Квентин Тарантино, чија позадина ја сочинуваат настаните поврзани со убиствата на членовите на лидерот на комуната „Family“ Чарлс Менсон, но нема да ја толкува улогата на овој неодамна ...

ДиКаприо ќе глуми во новиот филм од Тарантино, Бред Пит ја одби понудата

Таратур

Ди Каприо ќе глуми во Филмот на Тарантино за Чарлс Менсон

КадеВечер
3 поврзани вести »

Фановите во Јапонија можат да го гледаат „The Last Jedi“ од светлата или од темната страна

Кајгана - пред: 2 часа

Фановите на „Star Wars“ во Јапонија имаат прилика да уживаат во 4DX верзија на последниот дел од франшизата, „The Last Jedi“, од перспектива на темната или на светлата страна. Јапонските киносали по пат на 4DX технологија им ја пружаат можноста на ...

Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“

Репортер - пред: 3 часа

Кино во Израел ќе го носи името на израелска актерка Гал Гадот и ќе се вика „Гал синема“. Киното ќе биде отворено со новиот филм на израелскиот режисер Еран Риклис, „Засолниште“. Гадот се прослави со улогата во филмот „Вондер вуман“.

Кино во Израел ќе се вика „Гал Гадот“

Сакам да кажам
2 поврзани вести »

„Forever my girl“ - нова романтична драма со Џесика Рут

БркајРабота - пред: 3 часа

„Forever my girl“ го следи животот на Лијам Пејџ, популарен кантри пејач, кој ја напуштил својата свршеница уште пред 8 години. На крајот решава да се појави пред неа и да побара прошка, но тој не е свесен дека таа била бремена кога тој решил да си ...

Либан го забрани новиот филм на Спилберг „пост“

Сакам да кажам - 16.01.2018

Либанските власти ги забранија најновиот филм на Стивен Спилберг, политичкиот трилер “Пост”, поради бојкотот на Израел, изјави за АФП официјален претставник од либанското тело за општа безбедност.

Како требаше да изгледа „It“ за оние кои се плашат од филмот?

Кајгана - 16.01.2018

Режисерот и екипата која стои позади филмскиот хит „It“ денеска објави дека за време на снимањето тие создале алтернативна верзија на првата сцена, наменета за оние кои се преплашени да го гледаат филмот.

Сѐ што е погрешно со „Kingsman: The Golden Circle“

Кајгана - 16.01.2018

Акциониот филм, продолжение на успешниот „Kingsman: The Secret Service“ од 2014 година, работен според серијалот книги „Kingsman“, ги освои киноблагајните благодарение на фантастичната актерска екипа и заработи 405 милиони долари ширум светот.

(ВИДЕО+ФОТО) Блејк Лавли шокирала: Станала бринета со куса коса!

Екран - 16.01.2018

Глумицата Блејк Лавли е позната по својот беспрекорен изглед и долга руса коса, но сега шокирала со неверојатната трансформација и како бринета со куса коса е скоро непрепознатлива… За потребите на снимањето на новиот филм „The Rhythm Section“, во ...