TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Пијан пилот уапсен на аеродромот „Гетвик“

Кајгана - пред: 4 часа

Полицијата уапсила пилот непосредно пред полетување на авион на „Бритиш ервејс“ поради сомневање дека е пијан. Членовите на екипажот на лет се јавиле на итната служба на аеродромот бидејќи пилотот мирисал на алкохол и биле загрижени за безбедноста ...

Во Лондон одложен лет поради пијан пилот

24 Вести

Уапсен пијан пилот пред полетувањето

Канал5

(видео) Ветерот го туркаше авионот, како да е од хартија

Репортер

Точка Локално Иновативност Таратур Руска реч Сваштарник Вечер Кумановски м.

16 поврзани вести »

(ФОТО) Големо откритие на НАСА: Има цела група тунели на Месечината!

Локално - пред: 19 часа

НАСА, американската вселенска агенција, соопшти дека се откриени тунели кои одат длабоко под површината на сателитот на Земјата. Според агенцијата, тоа е голема мрежа на тунели за кои се смета дека се идеални за изградба на база на Месечината.

НАСА откри тунели на Месечината

+инфо

Нови откритија за месечината: Пронајдена мрежа од таинствени тунели

Шеталиште
3 поврзани вести »

За дома да ви “врне” пари: 10 народни верувања за привлекување кеш!

Sky - пред: 21 часа

Начинот на кој се однесувате кон парите, па дури и положбата на метлата во куќата, велат нашите стари, може да влијаат на финансиската ситуација во домот. 1. Кога ќе позајмувате пари и барате покачување Покачувањето треба да го барате во среда за ...

Трик со 100 денари со кој ќе привлечете многу повеќе пари

Скопје24

За дома да имате многу пари: 10 народни верувања за привлекување пари!

Скопје24
3 поврзани вести »

Жестока битка за бидермаерот, погледнете која девојка победи

NetZabava - 20.01.2018

Дефинитивно ваква битка за бидермаер немате видено досега. Ова е можеби најжестоката и најдолга „борба“ за бидермаер. Овие две девојки никако не попуштаа, секоја очајно пробуваше да го присвои. Ако не беа прекинати, сигурно битката ќе траеше повеќе.

(видео) Жестока борба меѓу девојките за бидермаерот

Репортер

ВИДЕО: Жестока битка за бидермаерот, која ќе победи на крај?

Курир

ВИДЕО: Жестока битка за бидермаерот, која ќе победи на крај?

Маркукуле

Екран Сител Press24

7 поврзани вести »

Последниот трејлер за „Војна на ѕвездите: Бунтовници“

Факултети - пред: 29 мин

На 19 февруари, „Војна на ѕвездите: Бунтовници“, ќе ја започне втората половина од својата четврта и последна сезона, која ќе одговори на некои прашања што се поставуваат уште од првиот ден. Со новиот трејлер, се отвораат уште нови прашања.

(видео) Русинка се обиде да изведе салто пред да седне на мотор

Репортер - пред: 1 час

Со своите акробатски вештини, сакаше да го воодушеви целиот интернет, и успеа во тоа. Млада фитнес инструкторка секогаш отсекогаш ја сакала гимнастиката која се граничела со акробација. Сега отиде и чекор понатака.

Убавината на жените низ целиот свет (галерија)

Алсат-М - пред: 5 часа

Михаела Норок е фотограф oд Романија и стои зад проектот “Атлас на убавината”. Таа фотографира стотици жени ширум светот и вели дека секоја жена е убава на свој начин. Микаела вели дека убавината може да ја најдете насекаде, во Африка, во Европа, во ...

Сама заработила милиони, а има само 11 години

Алсат-М - пред: 6 часа

11-годишната Микаила Улмер од Америка го постигна она за кое многу возрасни сонуваат цел живот. Таа започна мал бизнис кој сега вреди милиони долари. Улмер го искористила рецептот за лимонда од нејзината прабаба за хуманитарни цели, а тоа и донело ...