TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Најдобрите руски пилоти во садо-мазо скандал за кој зборува целиот свет (видео)

Кумановски м. - пред: 34 мин

loading... Петнаесетина пилоти на познатата цивилна авијација од Уљановск денеска ја шокираа цела Русија. на социјалните мрежи се појави снимка од забавата на која пилотите, гордоста на Русија, играат полуголи, а движењата кои ги прават и костимите ...

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ РУСИЈА: Најдобриот пилот во невидено срамно издание! (фото)

Таратур

Најдобрите руски пилоти направија скандал за кој зборва цела Русија

Локално

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ РУСИЈА: Најдобриот пилот во невидено срамно издание!

Скопје24
4 поврзани вести »

Што сѐ забележуваат стјуардесите кај патниците?

Кајгана - пред: 5 часа

Прашањето „Што сѐ забележува кабинскиот екипаж кај патниците?“ беше поставено на друштвената интернет-платформа Quora, а одговорите ги даваа лично стјуардеси и стјуарди. Прашањето им беше поставено на оние кои моментално ја работат таа професија, но ...

10 најпрометни аеродроми во регионот за 2017, македонските на петто место

Кајгана

Топ 10: Кои се најпрометни аеродроми на Балканот во 2017 година

еМагазин
3 поврзани вести »

Луксузен затвор повторно станува хотел

ЗаЗабава - пред: 4 часа

Луксузниот хотел во Ријад, главниот град на Саудиска Арабија, кој служеше како затвор во владината кампања за борба против корупцијата, ќе биде повторно отворен следниот месец, објави хотелот на својата веб-страница.

Најевтино ноќевање од 650 долари: Луксузниот арапски затвор повторно станува хотел

Таратур

Повторно се отвора луксузниот саудиски хотел-затвор во Ријад

Кајгана

Луксузен затвор во Саудиска Арабија станува хотел: Овде ноќевање чини 650 долари (фото+видео)

Кумановски м.

Репортер

5 поврзани вести »

Мини Путин фотографиран во автобус- фотографија која го обиколи светот (фото)

Press24 - пред: 11 часа

Ова момче е фотографирано во градски превоз во Русија а многумина помислиле дека во прашање е негов син. Откако оваа фотографија почна да се шири на социјалните мрежи, Интернет гори поради лажниот Путин.

(фото) Го фотографирале синот на Путин во автобус

Репортер

Го фотографирале „синот“ на Путин во градски превоз и не можат да им веруваат на очите (фото)

Кумановски м.

(ФОТО) Син на Путин или негов двојник?

Екран

Сител

5 поврзани вести »

Опсесија со бројот три: Интересни факти за животот на Никола Тесла

Скопје24 - тукушто објавено

Никола Тесла, кој со своите бројни пронајдоци стекнал светска слава, роден пред 160 години во Смиљан до Госпиќ.Иако денес целиот свет го смета за гениј, неговите современици го сметале за чудак.

Мајка вечерала со идниот зет: Кога после неколку дена нашла фотографија, останала без зборови (фото)

Сваштарник - пред: 23 мин

Дали верувате во судбина. Некој мисли дека судбината всушност е нашиот избор. А како ќе ја објасните оваа приказна ако судбината не е вмешана во тоа? Приказната започнува со брак помеѓу Хајди и Ед Савита кои во 2011 година се запознале додека ...

Пронајден подводен тунел кој ја открива митеријата за Маите? (видео)

Кумановски м. - тукушто објавено

loading... Тим нуркачи во областа на источниот дел на Мексико пронашол подводна пештера долга 347 метри. Се верува дека се работи за најдолгата потопена пештера во светот. Пештерата е пронајдена во рамките на проектот „Gran Acuifero Maya“, посветен ...

Во Мексико откриена најголемата подводна пештера на светот, долга 347 километри

Сакам да кажам
2 поврзани вести »

Мерцедес со Сваровски кристали вреден 742.000 долари претставен во Токио (видео)

Кумановски м. - тукушто објавено

loading... Компанијата з априозводство на посебни луксузни автомобили по нарачка на светските милијардери претстави едно од своите најнови чуда – Мерцедес обложен со сваровски кристали со кој се пофалија во салон за автомобили во Токио.