TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Теории на заговор: Кои се Илуминатите?

Идивиди - тукушто објавено

Многумина слушнале за Илуминатите и како оваа организација полека го поставува новиот светски поредок. Некои луѓе сметаат дека се работи за теории на заговор, додека пак некои веруваат во нивната намера да го расипат светот.

Поранешен канадски министер за одбрана: Илуминати и вонземјани постојат и го контролираат светот

Сваштарник

Поранешен канадски министер: Илуминатите и вонземјаните постојат (видео)

Канал5
3 поврзани вести »

Тинејџери пукале кон кенгур, животното им врати со ќотек

Курир - пред: 1 час

Како што раскажуваат момчињата, тие претходно пукале од возилото кон два кенгура што биле во непосредна близина. Едниот од нив притоа се разбеснил и тргнал кон нив. Тинејџер, кој со својот брат отишол на лов на кенгури во Западна Австралија, беше ...

ФОТО: Кенгур претепал тинејџер кој ловел во Австралија

А1 On

Тргнал во лов, па добил ќотек од кенгур

Кумановски м.

Кенгур претепа тинејџер

+инфо

Курир Точка iPortal Таратур

8 поврзани вести »

(Видео) Од уморот по сексот, заспале голи на плажа

Репортер - пред: 14 часа

Двојката која водела љубов на плажата, толку се уморила, што мажот заспал врз жената. Тој на себе имал само чорапи, додека неговата партнерка била нешто малку пооблечена. Како што може да се види на снимката, жената на себе имала само сина кошула.

Видео: Имаа жесток секс на плажа, се заморија па заспаа!

Таратур

Воделе љубов на плажа па заспале: Минувачите во ШОК (ВИДЕО)

Кумановски м.

Станале вистинска атракција: Воделе љубов на плажа па заспале од замор (Видео)

Сваштарник
4 поврзани вести »

Мумијата која вреска изложена во музеј во Каиро

Нетпрес - пред: 18 часа

Египетскиот национален музеј во Каиро оваа седмица ја изложи познатата „мумија која вреска“, а станува збор за синот на еден фараон кој бил обвинет дека подготвувал заговор против својот татко.

Мумија која „вреска“ изложена во музеј во Каиро

Кумановски м.

Мистериозна мумија: Синот на Рамзес Трети бил обесен за завера против фараонот

Кајгана
3 поврзани вести »

Македонците и Србите се генетски најслични

А1 On - пред: 12 часа

Според генетските истражувања базирани на проучување на хаплогрупите во човековата генетика се покажува дека на Балканот нема големи генетски разлики помеѓу народите. Интернет претприемачот од Србија, Исток Павловиќ од истражувањата изведе заклучоци ...

Македонците и Србите се генетски најслични

Вечер

Македонците и Србите се генетски најслични

Скопје инфо
3 поврзани вести »

ФОТО: Аралското море речиси и да го нема

А1 On - пред: 14 часа

Рускиот космонаут Антон Шкаплеров објави фотографија од Аралското море од вселената, на која се гледа катастрофалната судбина – неговата вкупна површина во последните неколку години драстично е намалена.

Руски космонаут: Аралското море скоро па исчезна (ВИДЕО)

Кумановски м.

Загрижувачка фотографија: Аралското море е сведено на „една рака вода“!

Таратур

Астронаутите снимиле катастрофа: Ова езеро речиси целосно исчезнало, се претворило во пустина

Точка

Кајгана

5 поврзани вести »

Порше отвори авто салон на алпски врв (фото)

Алсат-М - пред: 56 мин

Од 700 продажни салони на Порше ширум светот, ова е еден од најнеобичните. Овој салон е сместен на 2300 метри надморска височина на еден од планинските врвови на Алпите. Неговата специфичност е што во него се наоѓа само еден изложбен примерок – ...

Porsche отвори авто-салон на алпски врв (Фото)

Локално
2 поврзани вести »

5 филтри на машинеријата на масовни медиуми

Оff.net - пред: 22 мин

Во „режими“ имаш пропаганда, во демократии имаш „слобода на говор и печат“. Без разлика дали кај првите или вторите, целото дејствие се врши преку масовните медиуми. Ноам Чомски заедно со Едвард Херман во 1988-ма ја објавуваат книгата „Произведување ...

Партнери на мразот, но и во приватниот живот. Ова се брачните парови на Олимписките игри

Среќа.mk - тукушто објавено

Во Пјонгчанг се натпреваруваат околу десет љубовни парови, а три од нив се брачни партнери. Alexa Scimeca Knierim (26) и Chris Knierim (30) имаат посебна приказна. Тука се и паровите кои возат боб, како и парот во брзо лизгање.

Откриен нов вид антибиотици кој би можел да спаси милиони луѓе

Алсат-М - пред: 45 мин

Истражувајќи примероци од почвата, американските научници откриле нова класа на антибиотици наречени малацидини кои можат да ги убијат бактериите кои се отпорни на постоечките антибиотици.