TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Истражувањата откриваат: Алкохолот го продолжува животот!

Кафе пауза - пред: 3 часа

Што треба да направите за да живеете повеќе од 90 години? Да се храните здраво? Да вежбате редовно: Најверојатно, но ќе ви треба и малку вино. Барем така велат истражувањата спроведени на Универзитетот во Калифорнија кои ги испитувале 90-годишниците ...

Како живеат Милјардерите?

365 - пред: 3 часа

Одговор на сите овие прашања пробал да ги открие новинарот на ББС Жак Перти , кој за потребите на шоуто “Супербогати” со најбогатите луѓе на свет поминал шест месеци. Тој со нив патувал ширум светот, а меѓу останатите, го прател Том Хантер, чие ...

Реклама во која Миленко не верува

Оff.net - пред: 3 часа

Или Земјата не е рамна и стварно да ти била топка или Стоби имаа мултимилионски буџет за снимање на рекламава. Трето нема. **** Да го повториме автоголот за тие што не го ...

3 потези кои можат да ја спасат врската после афера!

Шеталиште - пред: 3 часа

Тоа е болно, тоа е срамно, чудно и лошо чувство. Микс на емоции и од едната страна и од другата. И од онаа која изневерува и од онаа страна која е изневерена. На никој не би му ја посакувае оваа ситуација, но ако веќе размислуваме за неа како ...

Саботно „корзо“ на битолчани (24.02.2018)

Шеталиште - пред: 3 часа

Специјално за сите битолчани Ви претставуваме како изгледавте низ нашиот „папарацо“ објектив на 24.02.2018. Сите оние кои се дел од нашето Саботно Корзо ќе бидат дел од телевизиското издание на Саботното Корзо на Тера Телевизија во ново уникатно ...

Метода која ќе ви помогне да ги решите вашите проблеми

Вечер - пред: 4 часа

20те прашања со кои големите фирми си ги подобруваат бизнисите. Оваа метода исто така помага многу и во секојдневниот живот и проблеми. Метода практикувана од голем број мултинационални компании и големи глобални бизниси сега може да ви помогне и на ...

Пронајден бил дневникот на идната принцеза Меган кој подоцна мистериозно исчезна: "Морав да позајмувам пари, на крајот ...

Точка - пред: 3 часа

Пред извесно време на Интернет се појави блог во кој мистериозната глумица пишува за своите лоши искуства кои ги има доживеано во минатото. Подоцна се испоставило дека се работи за идната принцеза на Велика Британија, Меган Маркл.

Синот секогаш си доаѓал од училиште со плачење: Кога дознале што му прави учителката, занемеле! (водео)

Сваштарник - пред: 3 часа

Родителите останале шокирани. Антони и Отум Нелсон биле загрижени за својот син кој тргнал во прво одделение и дома доаѓал многу вознемирен. Во училиштето спровеле истрага која ја открила причината за вознемиреноста на детето.

15 фантастични работи што можете да ги направите со балони! (Фото)

Сваштарник - пред: 3 часа

Балоните се неопходен дел од секој забава. Тие често служат за декорација, но и за играње. Но, дали знаевте дека балоните можат да се користат на многу различни начини? Подготвивме 15 фантастични идеи за вас.

Жената Бик е најдобра, жената Јарец најубава, а дамата во овој знак...

Пулс24 - пред: 3 часа

Кружно лице со топол израз, големи очи и добра фигура – тоа се најчестите физички описи на жените родени во овој знак. Нивното мото е: „Тивката вода брани руши“, а под нивниот убав и пристоен оклоп се наоѓа силен темперамент.

Жената Бик е најдобра, жената Јарец најубава, а дамата во овој знак фрла сѐ под нозете

Скопје24
2 поврзани вести »