TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Во меѓувреме во Германија

365 - пред: 6 часа

Во меѓувреме во Германија Кликнете на линкот ...

Ги извадил своите коњи на снег: Она што го направиле на 0:29 го насмеа цел интернет

Sky - пред: 3 часа

Ги извадил своите коњи на снег: Она што го направиле на 0:29 го насмеа цел интернет Играњето на снег е забава за многу луѓе, а и за некои животни, кои на тој начин уживаат во студените месеци.

Вистинска коњска сила: Четири огромни коњи извлекле шлепер од снегот! (видео)

Sky
2 поврзани вести »

Го победила ракот иако докторите и кажале дека има 3% шанси да преживее (видео)

Сваштарник - пред: 6 часа

Ами Браун (54) мајка на седум деца и ѕвезда од документарниот филм “Alaskan Bush People ” од Discovery Channel, доживеала вистинско чудо. Таа го победила напредниот рак на белите дробови иако докторите во еден момент и давале само 3% шанси за да ...

Поопасна и од тигар: Ова слатко мало маче е најсмртоносната мачка на светот (Видео)

Сваштарник - пред: 5 часа

Верувале или не, ова слатко мало животинче кое делува мило е всушност најсмртоносната дива мачка на светот. Црноногата мачка , како што и е официалното име, потекнува од Африка , долга е од 35 до 50 сантиметри, а просечната тежина и варира од 2 до 5 ...

Мајка ѝ наплаќа кирија на својата петгодишна ќерка

Таратур - пред: 8 часа

Една објава на социјалната платформа Фејсбук пред некој ден привлече големо внимание, предизвикувајќи лавина од коментари со поделени ставови. „Мојата петгодишна ќерка мора да плаќа кирија и месечни сметки“, напиша мајката во објавата која ја ...

Овој ден ќе го памти: Мајка со бебе со невидена среќа избегнала смрт во силна бура

Sky - пред: 4 часа

Овој ден ќе го памти: Мајка со бебе со невидена среќа избегнала смрт во силна бура Силна бура погоди неколку европски држави, а најмалку четири лица ги изгубиле животите во невремето. На снимка од надзорните камери од Хорст во Холандија се гледа ...

Топ 10 венчаници за 2018 година

Среќа.mk - пред: 6 часа

Се подготвувате за големиот ден кога на мажот од вашите соништа ќе му кажете „да“? Погледнете ги венчаниците кои се најпопуларни за оваа година и пронајдете ја совршената за ...

Чудо ги шокираше лекарите: Раѓањето на овие бебиња ги надмина сите граници!

NetZabava - пред: 7 часа

23 годишната Александра Кинова била пресреќна откако дознала дека е бремена по вторпат. Таа и нејзиниот сопруг живеат во Миловица, Чешка и веќе имале еден син. Со поминувањето на месеците, лекарите потврдиле дека таа не носи едно бебе, туку носи две.

Харвард работи на „таблета за генијалност”

Курир - пред: 7 часа

Научници од Универзитетот Харвард сметаат дека „скицата на големиот мозок” направена со помош на скенери, ги потврдува заедничките точки на генијалците и на многу успешните луѓе, пишува интернет страницата „Лајф“.

Харвард ќе креира „таблета за генијалност”

Пулс24
2 поврзани вести »

За куќата да ви биде подготвена за радост и среќа – еве што треба да направите

Sky - пред: 6 часа

Фенг шуи филозофијата вели дека ѕидовите на нашите домови ги впиваат сите емоции, како оние добрите, така и лошите. Се вели дека не е чудо што луѓето стануваат нервозни и незадоволни кога во куќата ќе се насобере многу негативна енергија.