TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Запреле на семафор и чекале зелено светло, а потоа се случила страшна несреќа (Видео)

Sky - пред: 3 часа

Запреле на семафор и чекале зелено светло, а потоа се случила страшна несреќа (Видео) Наредното видео прикажува застрашувачки момент кога еден камион се залетал во семафор кој паднал на автомобилите.

Верверички му го демолирале Голфот и направиле складиште за лешници

Сваштарник - пред: 5 часа

За време на годишниот одмор, кој го искористил за патување во Азија на кое бил отсутен повеќе од месец дена, 25 годишниот Andrew Wilkins својот автомобил го оставил паркиран дома и неможел ни да си замисли што го очекувало откако се вратил… Кога ...

10 билки за во домот кои не бараат многу нега

Црнобело - пред: 7 часа

Ако заборавате да ги наводните цвеќињата и некако билките тешко опстануваат во вашиот дом, тогаш овие растенија се совршени за ...

Науката открива: Богатството и кратките љубовни врски се меѓусебно поврзани

Кафе пауза - пред: 8 часа

Тешко е да се предвиди дали некој ќе посака сериозна врска со вас или ќе ве искористи за секс за една вечер. Луѓето се непредвидливи кога станува збор за љубовта и најновите истражувања откриле дека нашата животна средина можеби е главната причина ...

10 букви кои порано постоеле во англиската азбука

Црнобело - пред: 7 часа

Мислевте дека после толку години учење, знаете се англиски? Веруваме дека не знаевте дека низ годините од азбуката се избришани 10 ...

Ај дека денес ти подобро пројде на работа

Оff.net - пред: 5 часа

Кој работи, тој греши, ама утехава никако нема да ти врати две палети стаклени ...

7 работи што децата можат да ги наследат само од татковците

Кафе пауза - пред: 9 часа

Секогаш кога ќе се роди нови бебе во семејството, роднините коментираат дека „има очи на мајка му“ или дека го наследил носот од дедо му. Но, како може некој да ги забележи овие сличности кога сите бебиња се црвенкасти, со мали носиња и дебели ...

Да не ви се верува: Еве што направија на Хаваи кога дознаа дека ракетната тревога е лажна

Таратур - пред: 8 часа

Хавајската лажна ракетна тревога предизвика речиси неподносливо количество на тензија за жителите, а многумина олеснување од тоа експресно најдоа на порно сајтовите. Имено, PornHub откри дека неколку минути откако се дознало дека тревогата за ...

Немало лажна тревога на Хаваите: Еден принтскрин открил сè!

Точка
2 поврзани вести »

Подобро да не си ги мериме

Оff.net - пред: 6 часа

Не е сè во големината, посебно ако не е во твоја корист. Видео со крајно висок капацитет за набивање комплекс или отворање нови перспективи (кој по што е) за големината на нашиот свет во однос на остатокот од Универзумот.

Основи на статистика

Оff.net - пред: 6 часа

Едно од најважните правила на статистиката е да не ја гледаш само ...