TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Занимливости / Забава

Гостите ја заборавиле на маса: Чесниот келнер им ја вратил торбата полна со пари!

Sky - 20.01.2018

Келнер во ресторан во калифорниски Фресн им вратил 32.000 долари на семејството кое парите ги заборавило на масата на која ручало. Ова се случило во средата. Парите се наоѓале во сина плетена торба на масата, а келнерот ги предал на менаџерот на ...

Пушачите се помалку привлечни за другите луѓе

Алсат-М - 20.01.2018

Научниците на оваа тема многу пати направиле истражувања, а едно од последните покажува нешто поинакво, што не се однесува директно на здравјето. Накратко, една студија се занимава со изгледот на пушачите, колку се тие привлечни и препознатливи во ...

Ова се најморбидните хибридни видови. Тешко е да поверувате, но навистина постојат!

Sky - 20.01.2018

Што можеме да кажеме за ова? Човекот во својата игра со природата навистина претерал, а следните примери на животни се најдобар доказ за тоа. Погледнете ја листата од 11 најморбидни животински видови.

Поларно мече ги прави најслатките звуци додека спие! (видео)

Sky - 20.01.2018

Ова животинче е старо само пет месеци, а веќе го има својот најдобар пријател од кој не се одвојува. Преслаткото поларно мече спие со плишаната играчка Мус. Мајката, за жал, го напуштила младенчето, а за него сега се грижат во Зоолошката градина во ...

Патник облекол сѐ што носи во куферот за да не плати багаж

Кајгана - 20.01.2018

Патник бил одбиен да се качи во авион бидејќи имал премногу облека на себа, поточно 10 маици и осум пара панталони. Рајан Карни Вилијамс кој требало да патува од Исланд до Лондон одлучил да ја облече на себе целата облека што ја носел во куферот за ...

Македонскиот актер и популарната турска актерка станаа родители

Среќа.mk - 20.01.2018

Македонскиот актер Ертан Шабан, кој професионално и емотивно е врзан за Турција откако со години работи на турски филмски и телевизиски проекти, и пред две години стана турски зет, деновиве заедно со сопругата, познатата актерка Ебру Озкан се ...

Го преминуваат само храбрите: Ова е најопасниот мост на светот (Видео)

Sky - 20.01.2018

Лоциран во Сибир, Витим речниот мост е еден од најспектакуларните мостови на светот – не поради својата убавина, туку поради опасноста за оние кои го преминуваат. Станува збор за стар железнички мост кој служел како премин на реката Витим.

Со шлепер тргнал на заледена нагорнина… набрзо сфатил дека ја направил најголемата грешка (Видео)

Sky - 20.01.2018

Со шлепер тргнал на заледена нагорнина… набрзо сфатил дека ја направил најголемата грешка (Видео) Жителите на Тексас се борат со снег и лед, а возачите делуваат како да не се научиле на такви временски неприлики.

Нереална снимка која многумина не можат да ја догледаат: Влечела џиновски питон низ куќата, а потоа го ставила во када

Точка - 20.01.2018

Кадата била полна со сапуница, а змијата полека почнала да се спушта во неа. Видеото од капење на џиновски питон е сигурно нешто најстрашно кое денеска ќе го видите. Снимено е во Германија и на истото се гледа како сопственичката го влече животното ...

Рибари забележале брод во далечина – она што следело на 0:08 ќе го памтат додека се живи

Sky - 20.01.2018

Рибари мирно ловеле на реката Колумбија во Орегон минатото лето, кога биле присилени да го напуштат својот чамец бидејќи еден брод во полна брзина директно удирал во нив. 47-годишниот Брајан Маес поднел тужба откако за малку не го изгубил својот ...