TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Рецепти: Топло чоколадо Барцелона!

Divian Arts - пред: 3 часа

Оваа комбинација на топло чоколадо и еспресо е најпопуларна во Шпанија! Состојки: 150 милилитри варена вода 50 грама темно чоколадо-рендано 300 милилитри млеко 60 мл свежо подготвено еспресо 30 грама неутрално какао во прав 30 грама кафен шеќер 1 ...

Фантастична комбинација: Полнети јаболка со прелив од карамел

Gotvi.mk

Пенасти крофни полнети со шлаг – се топат во уста (Видео)

Gotvi.mk

Лесна чоколадна торта со путер од кикирики

Кајгана

Gotvi.mk Gotvi.mk Оff.net Gotvi.mk Женски магазин Кафе пауза Сè за храна Кумановски м.

14 поврзани вести »

Отсега пилешкото ќе го подготвувате само вака: Вкусен оброк, а лесен за подготовка (Видео)

Gotvi.mk - пред: 3 часа

Сочно, едноставно и со фантастичен вкус – отсега само вака ќе го подготвувате пилешкото месо! Исечете парче пилешки гради како што е прикажано во видеото, посолете и побиберете по вкус. Вака подготвеното пилешко исполнете го со претходно пропржен ...

Полнети печурки со пилешко и феферонки

Попара

Ориз деликатес – Тајната е во зачинот

Gotvi.mk

Љубителите на тестенините се поздрави од оние кои не ги јадат

Exclusive.mk

Мама365 Мои рецепти Боза Мои рецепти Мои рецепти Gotvi.mk Мои рецепти Sky

27 поврзани вести »

Совршена линија и на 53 години со само една намирница

Женски магазин - пред: 5 часа

Холивудската актерка Елизабет Харли иако има 53 години, може да се пофали со одлична линија. Tаа успева да ја одржи својата фигура со помош на јаболков оцет. Актерката објаснува дека наутро пие две чаши топла вода со јаболков оцет и вели дека со ...

Двојно печена тиква со цимет и ореви

Попара

Чај и сируп од ловор помагаат кај кашлица и болки во грбот

Слободен Печат

Печени јаболки со брусници, ореви и цимет!

Divian Arts

МакМода Боза Gotvi.mk Gotvi.mk Таратур Sky Скопје инфо Попара

18 поврзани вести »

Разлистани кифли - кроасани (посно)

Мои рецепти - пред: 5 часа

Многу често ги правам овие кифли со едноставни состојки, брзи се, лесни се, меки, вкусни... прекрасни. Не сум стигнала да ги споделам тука, а сега ми се погоди темата, па еве ги! Се надевам ќе ви се допаднат! 1. Во топлата вода се рони квасецот. 2.

Зелени цветови

Мои рецепти

Јасмин цветови

Мои рецепти

Лиснати цветови

Мои рецепти

Мои рецепти

5 поврзани вести »

Пет лекции од теретана за правилно билдање мускули на раце

Кајгана - пред: 7 часа

Поминувате часови во теретана, но резултатите заостануваат. Најчестата причина е неправилно вежбање, односно изведување на вежбите со тегови. Освен ако не работите со личен тренер кој најдобро знае што одговара на вашата градба на тело, треба да се ...

5 лоши навики кои му пречат на вежбањето

Кајгана

Колку калории трошиме со зумба

МакМода

Митови и факти за стомачните мускули – што е вистина, а што заблуда

Таратур

Скопје24

5 поврзани вести »

ТЕСТ: Погледнете ја сликата и одма ќе знаете дали ви се потребни очила

Таратур - пред: 8 часа

Оваа оптичка илузија за момент ќе отркие каков е вашиот вид и дали ви се потребни наочари. Погледнете ја сликата и ако на неа го гледате Алберт Ајнштајн тогаш вашиот вид е нормален. Но, доколку на сликата ја видовте Мерилин Монро, можеби е потребно ...

Погледнете ја фотографијата и проверете дали ви се потребни наочари (фото)

Press24

Погледнете ја сликата и одма ќе знаете дали ви се потребни очила!

Скопје24

Проверете го вашиот вид и дознајте дали ви се потребни очила (ФОТО)

Маркукуле
4 поврзани вести »

Недоливи ќебапи со сирење

Gotvi.mk - пред: 2 часа

Едноставно и вкусно јадење – подгответе ќебапи со сирење по оригинален рецепт! Состојки: 700 гр мелено месо 150 гр суво месо 150 гр сирење трапист малку бибер сол лук чили масло Начин на подготовка: Сувото месо и сирењето исечкајте ги ситно.

НАПРАВЕТЕ САМИ: Лек за имунитет стар 5000 години

Женски магазин - пред: 2 часа

Дома можете самите да направите лек за имунитет кој е стар 5000 години и го користеле жителите на Тибет. Потребни ви се 350 грама лук и 2 дл медицински алкохол. Лукот треба да го исчистите, исечкате, и сварите.

Причини поради кои никогаш не треба да го запрете кивањето

Таратур - пред: 6 часа

Реален пример за тоа што може да предизвика кивањето е човекот кој од толку силно кивање си го оштетил грлото и одвај зборувал. Но и на помалку екстремните случаи, повредите се неизбежни. Се случува да има испукани капилари и слично.

Причина поради која никогаш не треба да се воздржувате од кивање

Локално
2 поврзани вести »

Козјото млеко е природен лек – неприкосновен извор на здравје

Gotvi.mk - пред: 5 часа

Изобилува со калциум и фосфор, а содржи и високо ниво комплекс витамини Б, со тоа предничи во здравствениот ефект во однос на кравјото млеко. Исто така, козјото млеко е богато и со селен и цинк и го обновува хемоглобинот во организмот, затоа е добро ...