TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Храна / Фитнес

Мека и мирисна: Погача со спанаќ и сирење (Видео)

Gotvi.mk - 20.01.2018

Мека како душа, се топи во уста. Убаво изгледа, а вкусот е фантастичен! Состојки: 1 кг брашно 40 гр свеж квасец 200 мл млака вода 300 мл јогурт 100 мл масло 1 цело јајце + 2 жолчки 2 лажички сол 2 лажички шеќер 300 гр ситно сирење 200 гр спанаќ 1 ...

Полнета цветна погача: Леб во кој ќе се заљубите на прв залак (Видео)

Gotvi.mk - 20.01.2018

Мека средина полна со кремаст фил… Подгответе вкусна полнета цветна погача по единствен рецепт на „Бабина кујна“. Состојки: 800 гр брашно малку масло 1/2 прашок за печиво 200 гр сирење 1 лажица шеќер 200 мл млеко 1 јогурт 1 коцка квасец сусам сол 5 ...

Сварете лимони и испијте ја течноста утрото – Веднаш ќе има промена

Gotvi.mk - 20.01.2018

Сварете лимон навечер пред спиење, оставете го во лонецот и испијте ја течноста дури утрото. Телото ќе се препороди: Состојки: 6 лимони пола литри вода малку мед Подготовка и употреба: Исечете ги лимоните и ставете ги со водата во сад, па варете ги ...

Шпагети со сирење и црн пипер „Cacio e Pepe“

Сè за храна - 20.01.2018

Љубители сте на италијанската кујна? Имаме фантастично добар и лесен рецепт за популарните шпагети со сирење и црн пипер познати како „Cacio e Pepe“. Овој рецепт е традиционален за италијнаската кујна, а името „Cacio e Pepe“ во превод значи сирење и ...

Оваа маска е спас за вашето лице во зима

Женски магазин - 20.01.2018

Во текот на зимата нашата кожа е изложена на негативни влијанија, кои можат да ја исушат и да придонесат таа да изгледа лошо. Со цел да го освежите своето лице можете да направите маска од портокали.

Кралицата Елизабета забрани – ова нема да се најде на нејзината трпеза

Женски магазин - 20.01.2018

Кралицата Елизабета Втора забрани одредени видови храна и тие нема никогаш да се најдат на кралската трпеза. На нивното мени нема морски плодови, а причината е страв од труење со храна. Британската кралица го забранила и лукот.