TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

5 причини зошто да се заљубите во девојка родена во знакот на Риби

БркајРабота - пред: 59 мин

Љубовта е многу битен дел од животот на Рибите. Нивната несебичност и посветеност знае да оди до степен за самопожртвување, што не им претставува товар, но задоволство. Често знаат потребите на другите да ги ставаат пред своите.

Жена Водолија: Чудесна и своја...

Вечер

Најстрасниот знак во зодијакот: На оваа жена сите ѝ се восхитуваат, но многумина и се плашат од неа

Точка

Кои хороскопски знаци се компатибилни со Водолија?

Кафе пауза

Локално Exclusive.mk Кафе пауза Локално Press24 Exclusive.mk

10 поврзани вести »

Зошто децата се многу понемирни кога се со родителите?

Кајгана - пред: 5 часа

Дали ви се чини дека децата почнуваат со лумпување во секундата кога некој од родителите ќе влезе во просторијата? Не сте единствени. Дури и највоспитаните деца се претвораат во мали „чудовишта“ кога е мајката со нив.

9 причини зошто родителите треба да бидат отворени со нивните деца

Кафе пауза

Кои три јазици децата треба да ги научат?

Среќа.mk

Одговорот на ова прашање ќе ви покаже каков родител сте

Факултети
4 поврзани вести »

Се развел поради “психичко измачување“, ќе ви се згрози од тоа каква жена имал

Сител - пред: 8 часа

Мао Чен од Тајван поднел барање за развод зашто жена му Лин се капела еднаш годишно. Во барањето за развод напишал дека чувствува психичко измачување зашто таа, освен што не се капела, само повремено си ги миела забите и косата.

Се развел оти жена му се капела еднаш годишно

Репортер

Се развел поради “психичко измачување“, ќе ви се згрози од тоа каква жена имал

Курир
3 поврзани вести »

Италијанска манекенка ја продава својата невиност, моменталната цена е милион евра (фото)

Канал5 - пред: 11 часа

Младата италијанска манекенка Никол (18) ја понудила својата невиност на аукција. Таа изјави дека на овој потег се одлучила кога на 16 години, сфатила дека невиноста е скапоцена, но дека на тоа морала да почека до полнолетство.

Италијанска манекенка ја продава невиноста на аукција

Репортер

Италијанска манекенка на аукција си ја продава невиноста

Кајгана

18 годишна манекенка ја продава својата невиност: Моменталната понуда е 1.000.000 евра!

Таратур

NetZabava

5 поврзани вести »

Како да се ослободите од паразитите во вашиот живот?

Скопје инфо - пред: 8 часа

Секогаш треба да знаете што сакате во животот! Кога не знаеме што сакате во животот, тогаш другите навлегуваат во нашиот живот и го развлекуваат онака како тие сакаат. Знаете ли што навистина сакате од животот? Иако мислиме дека знаеме и дека тоа ...

15 работи кои ќе ги научите кога немате на кого да се потпрете

Сваштарник

Битни работи кои ќе ги научите на факултет, а немаат никаква врска со предавањата

Студенти
3 поврзани вести »

Осум апсолутно неодоливи стратегии за учење

Студенти - пред: 25 мин

Прочитајте ги овие осум стратегии за си да помогнете во забрзување и олеснување во процесот на учење. Стратегиите за учење се начините со кои управувате со вашето учење, врз основа на познавање на личните квалитети и способности, познавање на ...

Колку калории ќе потрошите со бакнување, масажа, секс... ?

Вечер - пред: 25 мин

Сексуален живот добро за вашата врска, но врската не единствена работа од која се профитира Не сакате да вежбате, а сакате да потрошете калории брзо и забавно? Еве како тоа може да ви тргне од рака.

10 најпопуларни места за патување во 2018 година според TripAdvisor

Кајгана - пред: 7 часа

Популарната веб страница за патувања TripAdvisor ја објави листата со 10 градови што ќе бидат најбарани места за посета во 2018 година. Дестинациите за кои расте бројот на резервирани ноќевања и секој ден се бара сместување плус се расфрлани низ ...

Ровињ и Гдањск се новите Париз и Барселона

+инфо
2 поврзани вести »

"Кул" тапети за инстант трансформација на домот

Точка - пред: 4 часа

Тапетите се брз и едноставен начин за да го трансформирате домот во "кул", гламурозен и луксузен простор или тренди место. Без разлика дали сте минималист или сте љубител на уметнички декорации, непоправлива романтика, денес постојат разноврсни ...