TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Најпосакувани и родени под среќна ѕвезда: Ова се најголемите убавици во хороскопот

Exclusive.mk - пред: 28 мин

Убавината не е лесно да се дефинира. Таа најчесто зависи од лични критериуми, а често нема никаква врска со физичкиот изглед, туку со внатрешното значење. Таа внатрешна убавина која се гледа однадвор е поради која некои хороскопски знаци со изглед ...

Љубов од која нема враќање назад: Нема да можете да го извадите од глава овој хороскопски знак!

Кафе пауза

Ова се најлибералните хороскопски знаци

Локално

Хороскопски врски кои се осудени на пропаст. Проверете дали сте меѓу нив

Exclusive.mk

Точка Кумановски м. Сваштарник Кумановски м.

8 поврзани вести »

Како секој Хороскопски знак го плаши и го одалечува од себе оној “вистинскиот”!

Сваштарник - пред: 2 часа

Во врска со љубовта, ние никогаш не сме мудри и доволно внимателни, а со некои од нашите ставови, секој од нас е во состојба да го исплаши и да го одалечи вистинскиот човек со кого сака да биде. Еве како тоа го објаснува хороскопот.

7 нешта што никогаш не се случуваат во среќните и успешните љубовни врски

Кафе пауза

Седум вистини за неверството кои луѓето ги откриваат на потешкиот начин

Таратур

Работи кои се менуваат во врската по неверство

Кафе пауза

Кафе пауза Локално Точка

7 поврзани вести »

Неколку митови околу совршениот луксузен живот во Дубаи

365 - пред: 5 часа

Кружат многу митови и стереотипи околу луксузот и животот во Дубаи, а не сме невини ни ние – ненамерно знаеме да долееме масло на сликата која и не ја отсликува целата реалност – град на шеици милионери, купишта злато и дијаманти, скапи јахти, тигри ...

Просјаци во Дубаи заработуваат 60.000 евра

Репортер

Питачите во Дубаи заработуваат 60.000 евра: Банди од Азија праќаат професионаци... !

Вечер

Да посакаш да си бездомник во Дубаи: Заработуваат и по 60.000 евра

Маркукуле

еМагазин КадеВечер Студенти

7 поврзани вести »

Откриен еден од најголемите дијаманти на светот

Макфакс - пред: 19 часа

Британската рударска компанија „Џем дајмондс“ соопшти дека неодамна во Лесота ископала дијамант од 910 карати, којшто веќе се смета за еден од петте најголеми дијаманти пронајдени во историјата на човештвото.

Откриен еден од најголемите дијаманти во светот

ЗаЗабава

Дијамантски гигант: Ископан е еден од највредните дијаманти!

Таратур

Откриен еден од најголемите дијаманти на светот

Кајгана

Репортер Вечер Вечер Студенти Локално Exclusive.mk Канал5 USB

14 поврзани вести »

Денес е најдепресивниот ден во годината, наводно

365 - пред: 23 часа

Ако денес се чувствувате посебно нерасположено и немате мотивација, не сте сами. Вие барем можеби имате реална причина, за разлика од многу други. Според дел од експертите, се работи за феноменот „Blue Monday“ („Тажен понеделник“) – т.е.

Денеска е „тажен понеделник“, најдепресивниот ден во годината

Кајгана

Денеска е најдепресивниот ден во годината

AKO

15 јануари најдепресивниот ден во годината

Канал5

Сакам да кажам Екран Стандард Кумановски м. Репортер Фактор Скопје инфо Шеталиште

18 поврзани вести »

10 работни места каде што вработените имаат висок коефициент на интелигенција

Кафе пауза - 15.01.2018

За некои работни места не е доволно само да се појавите навреме и да ги завршите дневните задачи. Некои работодавци бараат работници кои можат да размислуваат надвор од кутијата. Тие бараат луѓе кои можат да смислуваат стратегии и нови методи за ...

10-те најинтелигентни сериски убијци во историјата на човештвото

Кафе пауза

10-те најинтелигентни сериски убијци во историјата на човештвото

Либертас

Најинтелигентните сериски убијци низ историјата на човештвото

КадеВечер
4 поврзани вести »

96-годишен осуден нацист бара помилување

365 - пред: 31 мин

Оскар Гренинг – 96-годишниот Германец кој е осуден на (само) четири години затвор поради своето учество во убивањето на 300.000 луѓе (главно Евреи) во нацистичкиот концентрационен логор Аушвиц, смета дека и тоа му е многу.

„Сметководителот на Аушвиц“ поднесе барање за помилување

Стандард
2 поврзани вести »

15 работи кои ќе ги научите кога немате на кого да се потпрете

Сваштарник - пред: 34 мин

1. Ќе научите дека понекогаш можете да се обидете на некого да му објасните, но луѓето тоа може да го сфатат дури откако истото ќе им се случи на нив. 2. Почнувате да сфаќате дека на крајот само вие можете да си помогнете себе си и тогаш почнувате ...

Битни работи кои ќе ги научите на факултет, а немаат никаква врска со предавањата

Студенти
2 поврзани вести »

Грандиозна вила во Тел Авив (фото)

Денар - пред: 28 мин

Со локација на западниот брег на Израел, односно во Тел Авив, се наоѓа најексклузивното подрачје на оваа земја, како и реномираниот деловен и технолошки центар… Ова е еден од најексклузивните области во предградието Кфар Смариху, каде што се наоѓа ...

Едно прашање кое Стив Џобс си го поставуваше секое утро

Скопје инфо - пред: 36 мин

Дали некогаш сте замислени во текот на возењето и потоа се прашувате себеси како сте стигнале до крајната дестинација така брзо? Многу често, така минуваме и низ животот, притоа губејќи вид на нашите желби и цели. Но, не мора да биде така.