TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Како изгледа одмор во најдобриот хотел во светот

Женски магазин - 19.02.2018

Во текот на претходните 3 децении, еден сајт бараше од читателите да гласаат за најдобрите хотели. Оваа година повеќе од 300.000 читатели гласале за 7.300 хотели. Читателите ги оценувале собите, услугата, дизајнот и останатите услуги.

Вистинската љубов не промашува

Женски магазин - 19.02.2018

Понекогаш се чувствувате како салата во ресторан, постоите а никој не ве сака. Можеби вашиот ум не ги гледа работите какви што се, туку какви би требало да бидат. И затоа другите не ве прифаќаат и не ве разбираат.

Фантастичен трик со кој математиката не е тешка (видео)

Press24 - 19.02.2018

Множење за многумина е многу коплицирана математичка работа, а посебно за децата кои се сретнуваат со овој проблем на многу рана возраст. Меѓутоа ова девојче има трик како да го направите множењето со бројот 9 полесно.

СО ОВОЈ ТРИК И МАТЕМАТИКАТА НЕ Е ТЕШКА: Еве како да научите за 9 секунди како да множите со 9! (Видео)

Exclusive.mk

Фантастичен трик со кој математиката не е тешка

Сител
3 поврзани вести »

Најскапата маргарита на светот ја чуваат телохранители

365 - 19.02.2018

22 февруари е Светски ден на маргаритата. По тој повод, мексиканскиот ресторан „Cantina Laredo“ во Лондон ја направи најскапата маргарита на светот. Една чаша од коктелот чини над 69.000 долари.

Направена најскапата маргарита на светот

Репортер

Ова е најскапата маргарита на светот: Поради нејзината вртоглава цена, таа е послужувана во придружба на телохранители

Точка
3 поврзани вести »

(Видео) Се обидел да изнуди пари од осигурувањето обвинувајќи го камионџијата

Репортер - 19.02.2018

Измамниците отсекогаш имале голема фантазија, а во поново време користат возила како алатка што ќе им овозможи да дојдат до пари. Овој возач на камион, за среќа, имал камера во својата кабина, па снимил сè што се случило.

Моќни илустрации од јапонски артист што ќе ве замислат за животот

Кафе пауза - 19.02.2018

Една слика вреди илјада зборови… барем така се чувствуваат луѓето што ги гледаат илустрациите на мистериозните јапонски артист што во светот на Интернетот е познат како Avogado6. Илустраторот не споделува многу лични детали за својот живот.

Во Швајцарија на ред дојдоа правата на јастозите

Оff.net - 19.02.2018

Дали е важно што јастог чувствува болка или не, е една од битките што се водат меѓу борците за права на животни и борците за вкусен оброк. Додека овие да се договорат Швајцарија реши да забрани јастози да бидат живи варени.

Најми манекенка да проба да го заведе нејзиното момче - во истиот момент зажали!

Сител - 19.02.2018

Познатата шпанска манекенка Ким учествуваше во експеримент во кој ја тестираше верноста на еден маж кој веќе има вереница. Емисијата "To Catch a Cheater" помага на личности кои се сомневаат дека нивниот партнер ги изневерува.

(ВИДЕО) Најмила секси манекенка да го заведе нејзиното момче: Лоша одлука !

Маркукуле

Најми манекенка да проба да го заведе нејзиното момче - во истиот момент зажали!

Вечер
3 поврзани вести »

За момчето кое ме лажеше...

Скопје инфо - 19.02.2018

„Ти не ја сакаше. Ти само не сакаш да бидеш сам. Или можеби таа беше добра за твоето его. Или можеби таа правеше да се почувствуваш подобро во врска со твојот мизерен живот, но ти не ја сакаше. Затоа што човек не ги уништува луѓето кои ги сака.