TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Ја прозиваат дека е дебела, а таа им одговори со фотка во танга (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 18 часа

Пејачката Милица Тодоровиќ, која поради здравствените проблеми одлучи да направи пауза во кариерата за да ги одмори гласните жици, медиумите веќе некое време ја прозиваат дека се здебелила, но таа тоа не ја погодува, па на сите душогрижници им ...

Како се станува несреќна жена?

Скопје инфо - пред: 17 часа

Несреќната и незадоволната жена е тема на многу списанија, терапевтски сеанси, женски разговори. Кој совет да се даде на другарката, клиентката, жената или девојката која не сака да биде обележана како несреќна жена? Додека растевме, отсекогаш нѐ ...

Како се станува несреќна жена?

Вечер
2 поврзани вести »

Мила Кунис е жена на годината, наградата е сад со пудинг

Сакам да кажам - пред: 19 часа

Холивудската актерка Мила Кунис е прогласена за жена на годината од театарската организација „Хести пудинг” на Универзитетот Харвард во Кембриџ, Масачусетс. Кунис е почестена од најстарата театарска организација во државата, бидејќи, како што ...

Бидете сами сѐ додека не запознаете некој кој навистина се грижи за вас

Скопје инфо - пред: 17 часа

Чувството дека треба да бидеме со некого и дека мораме да имаме романтична врска истовремено нѐ возбудува и ужаснува. Возбудува затоа што знаете колку сте подготвени да дадете љубов, но ужаснува затоа што можете да завршите сами без да имате со кого ...

Бидете сами сѐ додека не запознаете некој кој навистина се грижи за вас

Вечер
2 поврзани вести »

Прекрасниот Oberoi Gurgaon хотел во Индија (фото)

Денар - пред: 16 часа

Со локација во северна Индија, на 20 милји од Њу Делхи, Гургаон е брзо растечки град, совршен за отворање на луксузен хотел… „Oberoi Gurgaon“ хотелот, отворен во 2011 година е совршено место за деловни луѓе, како и било кој друг вид на патници кои ...

Како да се ослободите од паразитите во вашиот живот?

Скопје инфо - пред: 17 часа

Секогаш треба да знаете што сакате во животот! Кога не знаеме што сакате во животот, тогаш другите навлегуваат во нашиот живот и го развлекуваат онака како тие сакаат. Знаете ли што навистина сакате од животот? Иако мислиме дека знаеме и дека тоа ...

Верувајте во тишината: Бог знае што чувате во себе, дури и ако не го кажувате тоа на глас

Скопје инфо - пред: 17 часа

Минатата ноќ се фатив себеси како се чувствувам изгубено и како Бог не ги слуша моите молитви. Се молев одново и одново за истите работи, но имав чувство дека Бог е глув за моите желби. Како намерно да ме остава да чекам додека моите животни лекции ...

Верувајте во тишината: Бог знае што чувате во себе, дури и ако не го кажувате тоа на глас

Вечер
2 поврзани вести »

Модни детали кои треба да ги пробате ова сезона: карнери

Женски магазин - пред: 16 часа

Карнерите на целокупниот стајлинг му даваат изглед каков што не бил популарен никогаш досега. Посебно сакаме да ги видиме на кошули и на елегантни блузи. Но, тие не изгледаат лошо ниту на долни делови од облеката или на фустани.

(ВИДЕО-ФОТО) БЕТИ ВАЈТ: „Тајната на долг живот се вотка, хот дог и пржени компирчиња“

Женски магазин - пред: 21 часа

Бети Вајт пред пет години се најде во Гинисовата книга на рекорди како актерка со најдолга кариера. Вајт глуми веќе 78 години. Во далечната 1939 година се вработи во радио бидејќи на аудициите ја одбивале со изговорот дека „не е фотогенична“.

Среќен 96-ти роденден Бети Вајт

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Фотографии од зимувањето на Тамара Тодевска (ФОТО)

Убавина и Здравје - пред: 19 часа

Поп-пејачката Тамара Тодевска со сопругот Александар Димитревски и ќеркичката Хана замина на зимски одмор во Боровец, Бугарија, каде што ужива во зимската идила, што јасно се гледа на фотографиите споделени на социјалните мрежи.