TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Делови во телото за кои не сте знаеле и дека ги имате!

Вечер - пред: 1 ден

Ежењето е предизвикано од мускули околу фоликулата (коренот на влакното) на косата, кои се подигаат кога сме исплашени и возбудени. Делови во телото за кои не сте знаеле и дека ги имате! Човечкото тело и покрај напредок во медицинската наука, таа и ...

За овие делови од телото сигурно не сте знаеле дека постојат

Кумановски м.
2 поврзани вести »

Како да спречите дебелеење кај детето

Женски магазин - 24.02.2018

Дебелеењето кај децата е проблем во светот. Децата се’ помалку се играат надвор, помалку јадат дома, а тоа доведува до нивно дебелеење. Еве што советуваат педијатрите, доколку сакате да спречите вашето дете да се здебели.

Пронајден бил дневникот на идната принцеза Меган кој подоцна мистериозно исчезна: "Морав да позајмувам пари, на крајот ...

Точка - 24.02.2018

Пред извесно време на Интернет се појави блог во кој мистериозната глумица пишува за своите лоши искуства кои ги има доживеано во минатото. Подоцна се испоставило дека се работи за идната принцеза на Велика Британија, Меган Маркл.

Пронајден бил дневникот на идната принцеза Меган кој подоцна мистериозно исчезна: "Морав да позајмувам пари, на крајот од денот постојано плачев"

Сител
2 поврзани вести »

Еве што би правел Бил Гејтс со два долари

Фактор - 24.02.2018

Бил Гејтс - компјутерскиот гениј со големо срце. Ако парите се моќ тогаш Гејтс е една од најмоќните личности во светот. Многумина го осудуваат поради агресивниот начин на работење, благодарение на кој стекнал огромен профит, но е исто така и многу ...

Еве што би правел Бил Гејтс со два долари

Студенти
2 поврзани вести »

Kaко се чувствува жената кога ќе ја најде својата сродна душа?

Женски магазин - 24.02.2018

Сте ја нашле својата втора половина, својата сродна душа, но како се чувствува жената кога ова ќе се случи? Се чувствувате пријатно, удобно, но обично. Ќе бидете опуштени во врската. Ќе бидете возбудени, а не напнати кога треба да се видите и ќе ...

Луксузниот замок Амберли (фото)

Денар - 24.02.2018

Замокот Амберли во Англија има легендарна историја која започнува пред околу 900 години. Тука престојувала кралицата Елизабета I од 1588 до 1603, Чарлс II бил чест посетител, а замокот дури и бил под опсада кога Кромвел го нападнал за време на ...

Луксузниот замок Амберли (фото)

Студенти
2 поврзани вести »

Фотографија на денот: Која е најубавата крава?

Deutsche Welle - 24.02.2018

На 45. „Изложба на најдобрите“ се избира најубавата крава во германските покраини Долна Саксонија и Саксонија. Годинава во конкуренцијата за награди се вкупно 200 животни кои се распоредени според возраста во 18 класи.

Ако ставите парички во оваа намирница ќе бидете полни со пари

Курир - 24.02.2018

Времињата се тешки и неизвесни, работите, работите, работите, и никако да соберете за сите потреби и желби на вашето семејство. Нормално, сите би сакале да имаат повеќе пари. Некои играат лото, некои се кладат… но на повеќето баш би им годело парите ...

Ако ставите парички во оваа намирница ќе бидете полни со пари

Пулс24
2 поврзани вести »

НИКОГАШ НЕ ОТКАЖУВАЈТЕ СЕ ПРЕД ВРЕМЕ: 5 навики кои ќе ви го направат животот поубав

Женски магазин - 24.02.2018

Нашите навики се меѓу важните работи што нè обликуваат како личност. Оние кои се корисни може да нè насочат во вистинската насока и да ги направат нашите животи позначајни и поубави. Блогот на LinkedIn наброи шест навики што секој треба да ги има.

Пет чекори кои водат до челична самодоверба

Денар - 24.02.2018

Да веруваш во себе и да си полн со самодоверба значи да бидеш чекор пред другите. Постојат такви моменти кога самодовербата ние е повеќе од потребна. Самодовербата, како и се друго, се тренира, вежба.