TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Малите нешта кои им значат толку многу на жените, а машкиот пол често ги заборава

Женски магазин - 18.01.2018

Жените се исклучително нежни и чувствителни суштества. Затоа, претставниците на силниот пол треба да бидат внимателни со нив. Во денешниот суров свет, каде што треба да се занимаваат со сè, жените честопати сонуваат за еден човек да ги натера да се ...

(ФОТО) ТАА Е МЛАДА, УБАВА И БОРБЕНА: Запознајте ја 19-годишната ќерка на Стив Џобс

Женски магазин - 18.01.2018

Таа е млада, неверојатно убава, исклучително интелигентна и борбена. Запознајте се со најмладата ќерка на основачот на Apple Стив Џобс – Ив. 19-годишната блондинка веќе постигнала многу нешта за нејзини години. Ив е родена во месец мај 1998 година.

Навигација за успешно справување со стресот

Шеталиште - 18.01.2018

Следниот пат кога ќе преживувате тежок и стресен период, обидете се да ги имате на ум овие седум моќни реченици, пишува RiseЕarth. Ќе ми биде непријатно Кога ќе дојдат тешките времиња, ќе излезете од вашата прјатна зона.

Секојдневни навики кои додаваат килограми

Канал 77 - 18.01.2018

Ако избегнувате брза храна, слатки и редовно вежбате, но никако да симнете неколку проблематични килограми, експертите велат дека треба да почнете размислувате и во друг правец. Според нив, некои вообичаени утрински ритуали може да пречат во ...

ВОЈНА ПО ДОМА: Како да ги прекинете караниците меѓу децата?

Женски магазин - 18.01.2018

Најстарото дете секогаш го има на пик она „средното“ кое пак од ден на ден го закачка она најмалото. Можеби и обратно, но во секој случај тоа е затворен круг кој е извор на постојани кавги меѓу децата.

Куќа на долината II

Порта 3 - 18.01.2018

Бразилскиот архитект, David Guerra со својот тим архитекти: Jefferson Gurgel, Ninive Resende, Bernardo Hauck во 2017 ја проектираат „Куќа на долината II“ во местото New Limа – Бразил. Кукаќата е со површина од 700 метри квадратни.

Ве озборуваат на работа? Не грижете се, постои едноставно решение

Денар - 18.01.2018

Сигурно некогаш сте биле во прилика да бидете озборувани. Најдоброто што можете да го направите во тој случај е да му пријдете на колегата и низ насмевка да му соопштите дека би сакале да разговарате со него/неа во четири очи.

Тања Кармзова Костиглиола: Кога дојде во февруари

Женски магазин - 18.01.2018

Ти ги збунив клетките давајќи ти илузија на зраци, а никогаш светлина. Ти живнаа пупките од божемна фотосинтеза и ти се ширеше постоењето. Од моето ритмично дишење остана само бревтање на долгогодишен пушач. Те фрлив позади куќата, заради домот.

Најдобрите совети од еден од најдобрите психолози!

Exclusive.mk - 18.01.2018

Михаил Литвак е доктор, психотерапевт и еден од најпознатите психилози на меѓународно ниво. Тој е и првиот човек што го развил системот на т.н. психолошки аикидо. Според овој систем, важно е една личност да го разбере опкружувањето и да се разбере ...

20 мудри совети од психологот Михаил Литвак

Женски магазин
2 поврзани вести »

Тетоважи што ќе ви помогнат да го задржите празничното расположение во текот на целата година

Кафе пауза - 18.01.2018

Новогодишна прослава, подароци, божиќна магија, греено вино… Ова се работите што ги обожаваме во текот на зимата! Некои луѓе веруваат дека ваквото расположение треба да трае засекогаш! Па така, љубителите на зимата одлучиле да си го украсат телото ...

Тетоважи кои што ја покажуваат убавината на зимата (Фото)

Сваштарник
2 поврзани вести »