TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Живот / Уметност

Koга прв пат во животот гледаш снег: Реакцијата на оваа Африканка во Белград е пресмешна (ВИДЕО)

NetZabava - 21.02.2018

Иако звучи неверојатно но некои луѓе воопшто немаат видено снег во својот живот, а една од нив е и оваа кеинијка која кога слетала во Блеград за прв пат во животот видела снег. Пјурити Славулј, после слетувањето на аеродромот “Никола Тесла” во ...

Koга за прв пат во животот гледаш снег: Реакцијата на оваа Африканка во Белград е за медал (ВИДЕО)

Маркукуле
2 поврзани вести »

Изгубил 45 килoграми само затоа што во кафето додал состојка која сите ја имаме во фрижидерот

Среќа.mk - 21.02.2018

Покрај тоа што потикнува будност на организмот, доколку додадете една состојка во кафето е вистински еликсир за слабеење. Мултимилионерот Дејв Аспреј открил дека со помош на само една состојка која ја додал во кафето ослабел 45 килограми! Тајната е ...

До зачинот е: Ослабел 45 килограми само со оваа состојка…

Сител

До зачинот е: Ослабел 45 килограми само со оваа состојка…

Вечер
3 поврзани вести »

Само за девојки: Како да ги одбиете момците на љубезен начин?

Кафе пауза - 21.02.2018

Сите девојки кои се во потрага по љубов понекогаш добиваат и непожелно машко внимание. Без разлика дали сте активни на социјалните мрежи или постојано излегувате со вашите сингл пријателки, неизбежно е да ви се приближи некој кој не ве интересира.

Сања Атанасовска: минута презир

Женски магазин - 21.02.2018

Им дадов години со љубов, а ми вратија со минута презир. Си ја гледам несреќата во истуреното кафе си го живеам животот со прашања без одговор. Преку прозорец од стакло ми ја допираат раката за утеха и во нивните очи летаат кукавици добивам само ...

Утринските ритуали на успешните лидери

Ladybook - 21.02.2018

6 часот наутро. Вашиот аларм ѕвони, а вие постојатно само го одолговлекувате будењето. На крај, знаете дека тоа е нешто што мора да го направите и конечно ги отварате очите и се будите. Првата работа што ја правите откако ќе ги отворите очите, е ...

Бибе Милошевиќ, хуманист: Верувам во свет изграден врз љубов и почит кон човечкото достоинство

Факултети - 21.02.2018

Септолете тотал ви ја претставува Бибе Милошевиќ, девојка со големо срце, активистка и хуманитарец што верува во позитивни промени во општеството. Бибе самоиницијативно организирала преку 50 хуманитарни акции, користејќи ги предностите на ...

И на сторителите на семејно насилство им треба помош, но кој ќе им помогне?

Факултети - 21.02.2018

Во Македонија постои само еден центар во кој се работи со сторителите на семејно насилство, а третманот што треба да го добијат не е доволно организиран од институциите на државата. Тие ретко кога се свесни дека им е потребна помош, па без третман ...

(ФОТО) Идила во 19 квадрати: Ѕирнете во домот на тричлено семејство

Женски магазин - 21.02.2018

Американскиот пар Роберт и Саманта Гарлов од градот Јакима во Вашингтон одлучија да ја одгледаат својата деветмесечна ќерка во дом од 19 квадрати изградени за околу 20-30 илјади долари. Ѕирнете во домот на ова семејство и ќе сфатите дека е можен ...

Тања Кармзова Костиглиола: Што ако за љубов не сум створена?

Женски магазин - 21.02.2018

Можеби, всушност, цел живот се лажам себеси дека љубам, дека со години врие супата од хормони, дека не глумам кршење на меки ткива, дека не симулирам нирвани и оргазми, дека колкоти лончето во глава за некој зачини да му стави на животот што ...

ИСКРЕНА СОПРУГА: Што му реков на сопругот кога рече дека ме остава поради друга

Женски магазин - 21.02.2018

Не ја сакаш повеќе од мене бидејќи јас бев твој слободен избор, а таа е бегство …Бегство од мене изморена, бидејќи ти признавам, изморена сум секој ден … од работа, од дома, од деца. Само ми рече: „Ми се случи љубов“.