TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Музика

Марко Коловски – добитник на наградата за животно дело „Трајко Прокопиев“

Р.С.Европа - пред: 18 часа

Музикологот, публицист, новинар и општественик Марко Коловски, е годинешен добитник на наградата „Трајко Прокопиев“, која претставува највисоко признание кое го доделува Сојузот на композиторите на Македонија на музички творци и проследувачи за ...

Музикологот Марко Коловски ќе ја добие наградата „Трајко Прокопиев“ за животно дело

МКД

Марко Коловски добитник на наградата „Трајко Прокопиев“...

Н.Македонија
3 поврзани вести »

Мајли Сајрус се соочи со тужба од 300 милиони долари

БркајРабота - 15.03.2018

Поп пејачката Мајли Сајрус се соочува со тужба од 300 милиони долари поради непочитување на авторски права. Тужбата е поврзана со нејзината песна 'We Can't Stop'. Имено, јамајканскиот композитор Мајкл Меј, тврди дека хитот од 2013 "We Can't Stop" ...

Мајли Сајрус соочена со тужба од 300 милиони долари

+инфо

Мајли Сајрус треба да плати 300 милиони долари?

ЗаЗабава

Мајли Сајрус на суд за плагијат

Локално

ЗаЗабава

5 поврзани вести »

Американската пејачка Анастејжа на 15 мај во Скопје

Сакам да кажам - тукушто објавено

Американската поп пејачка Анастејжа на 15 мај ќе одржи концерт во ВИП арената „Борис Трајковски“ во Скопје. Скопскиот концерт, кој е во организација на „Прагма мјузик ентертејнмент“, е дел од нејзината светска турнеја „Еволуција“, насловена по ...

(ВИДЕО) За убаво попладне: „BESAME MUCHO” во изведба на Ѓоко Ѓорчев и Кристина Палија

Екран - пред: 25 мин

Неодамна се одржа манифестацијата „Асовите бираа асови“. За жал, ниту една македонска ТВ куќа не сметаше за потребно да го сними овој настан на кој учествуваа најголемите македонски спортисти и спортски новинари.

Концерт на мешаниот хор на Уметничкото училиште „Лука Соркочевиќ“ од Дубровник

Радио МОФ - пред: 5 часа

Целовечерен концерт, во траење од 45 минути на Мешаниот хор на Уметничкото училиште „Лука Соркочевиќ“ од Дубровник во Домот на култура „Кочо Рацин“ Скопје – нов салон сутерен, ќе се одржи вечерва, со почеток во 19.30 часот.

Неверојатна музика којашто ќе ја активира вашата женска енергија

Кафе пауза - пред: 6 часа

Знаете ли дека можете да се ослободите од енергетските блокади со помош на музика? Оваа мелодија е со фреквенција од 432 Hz која резонира со нашето тело. Оваа фреквенција ќе ви помогне да ги отстранете емотивните блокади, ќе ја прошири вашата свест ...

Директорот Ќазим Асотиќ ја најави годишната програма за работа на националните опера и балет

МКД - 16.03.2018

Срдечна и пријателска средба со новинарите оствари новиот в.д. директор на Македонската опера и балет, Ќазим Асотиќ. Целта на неформалната средба беше подобро меѓусебно запознавање и најава на акценти од годишната програма за работа на МОБ.

Со „Боеми“ ќе се отворат „Мајските оперски вечери“...

Н.Македонија
2 поврзани вести »

Хинки – Мигдал: експериментална органична синтетика

Окно - 16.03.2018

Мигдал, албум на ‘омниартистот’ Златко Трајковски Хинки, првично издаден на 22 септември 2003, ја виде светлината на интернетот откако беше објавен на Soundcloud профилот на kritika.mk пред неколку дена.