TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Патувања

Хотелски попуст за родители кои ќе ги остават мобилните за да се дружат со децата

Кајгана - пред: 3 часа

Многу луѓе одвај чекаат да дојде годишниот одмор за да не мислат на работа и да ги тргнат очите од компјутерите и смартфоните, но сѐ почесто се случува и кога ќе отпатуваме некаде очите пак да ни се врзани за технологијата.

Хотел нуди попуст ако се откажете од смартфоните за време на престојот

Бриф

Хотел нуди попуст ако се откажете од смартфоните за време на престојот

Локално

Хотел нуди попуст ако се откажете од смартфоните за време на престојот...

Н.Македонија

А1 On

5 поврзани вести »

Кој пасош е најмоќен во 2018 година…

Friday.mk - пред: 3 часа

Германија за задржи првата позиција на најмоќен пасош во светот за 2018 година, а Австралија е земја која што има пасош кој најмногу вреди. Рангирањето се прави врз основа на тоа колку држави може да посети сопственикот на пасошот, без потреба од ...

Уште еден чудо од хотел кој ни доаѓа од Кина

Friday.mk - пред: 7 часа

Дизајн архитектите anySCALE го трансформираа овој антички објект лоциран во Jiangxi Кина, во преубав модерен хотел наречен Wuyuan Skywells Локација – Zhejiang, China. Локација – Rio de Janeiro Дело на – Wladimir Alves de Souz.

48 часа во Хонг Конг

Точка - пред: 10 часа

Со само 48 часа во Хонг Конг, можете да се изненадите со тоа колку многу работи можете да погледнете за толку кратко време! Доколку патувате за Австралија преку Хонг Конг и имате слободно време, во прилог погледнете ја комплетната маршута која трба ...

Во 2016 година животот му висел на конец, па се осигурал 2017 година да му биде најдобрата година!

Точка - пред: 23 часа

На крајот од 2016 година, Џејкоб Лаукаитис доживеал несреќа, бил удрен од пијан шофер во Тајланд и завршил на 4 часовна пластична операција која чинела повеќе од 10.000 долари, која му го спасила животот.

Едвај преживеа по страшна несреќа, а потоа донесе одлука да живее на ваков начин (ГАЛЕРИЈА)

Курир
2 поврзани вести »

Во зима или на лето Hallstatt е волшебен!

Divian Arts - 21.02.2018

На зима или на лето Hallstatt е волшебен! Доколку чезнеете за зимска земја на чудата и место како од бајките, тогаш Халштат, живописното алпско село е дестинација што мора да ја посетите. Кога на тоа ќе додадете и дека ова е едно од најстарите ...

И во зима и во лето, Халштат е најмагичното место во Европа

Точка
2 поврзани вести »

Eднодневен излет од Dublin во New York!

Divian Arts - 21.02.2018

Би сакале ли да отпатувате на еднодневен шопинг во Големото јаболко? Е оваа понуда важи ако сте моментално во Даблин! Нискобуџетната норвешка авиокомпанија `Norwegian Air`, воведе линија од Даблин за Њујорк и тоа по два лета дневно.