TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Интима

Секс гури ги учи жените како да заведат богаташ!!

Канал5 - пред: 32 мин

Љубовен инструктор на Академија за Секс ги „полуди“ Русинките!!! 36- годишниот Александар Кирилов, наречен Алекс Лесли на својата Академија за секс ги учи девојките и жените на сексуални методи и манипулации.

Секс-гуру ги учи жените како да заведуваат богаташи (ФОТО)

Кумановски м.

Ги дресира како кучиња: Секс-гуру ги учи Русинките како да заведуваат богаташи

Точка
3 поврзани вести »

5 фактори кои влијаат на женскиот оргазам (+18)

Црнобело - 24.02.2018

Не секогаш е лесно да се постигне максимално сексуално задоволство кај жените. Многу фактори влијаат врз достигнувањето на врвното задоволство, односно оргазмот. Постојат многу митови кои се однесуваат на оваа тема, но што точно се случува кога една ...

Вашата омилена боја говори какви сте во постелата

Exclusive.mk

СЕКС ОД СОНИШТАТА: 5 тајни на жените кои секогаш доживуваат оргазам

Exclusive.mk
3 поврзани вести »

Како да разликувате пријателство од флерт

БркајРабота - пред: 17 часа

Честопати се слуќува мажите погрешно да ја толкуваат љубезноста на жените, и тоа најчесто како сексуален интерес. Жените пак, убавите манири на мажите ги сметаат како обид на мажите да склопат пријателство, иако тие ги прават овие потези кога се ...

Жените на кои не им е проблем да го направат првиот чекор се во посреќни врски

Таратур - пред: 17 часа

Ова е една од најтешките иницијативи во односите на луѓето, но најверојатно е и корисна. Во светот на врските и романтичните односи, непишно правило е дека од мажите се очекува да го направат првиот чекор.

НЕ СЕ ПЛАШЕТЕ ДА ГО НАПРАВИТЕ ПРВИОТ ЧЕКОР: Жените кои ќе го направат тоа се посреќни во врската, еве зошто!

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Зошто некои мажи ги возбудува да ја гледаат својата жена во кревет со друг?

Црнобело - 24.02.2018

Списокот на сексуални трендови е прилично долг. Меѓутоа, за еден од нив малку се зборува, иако таквата фантазија е и тоа како раширена во реалноста. „Cuckolding“ е називот на сексуалната игра во која партнерот ја набљудува сопствената жена, или, ...

Ве инспирираме: Водете љубов на спортска опрема

Убавина и Здравје - 24.02.2018

Можете да се инспирирате со неколку секси-пози за кои дефинитивно ќе ви треба спортската опрема. 1. „Диво пони“ 2. „Висење“ 3. „Раздвојување на траката за трчање“ 4. „Анти гравитациона орална ...

10 љубовни грешки кои тивко ја убиваат врската

Црнобело - 24.02.2018

Сеедно е дали сте маж или жена. Доколку постапувате на вакви начини, полека но сигурно, вашата врска умира. Кои се најголемите љубовни грешки што може да ги направите? Навидум делуваат како покажување на љубовта, но одредени потези, всушност ...

Петте фази на вистинската љубов

Кајгана - 23.02.2018

Според психологот Џед Дајмонд има пет „фази на љубовта“ низ кои поминуваат двојките. Ако случајно откриете дека обично „запнувате“ на претпоследната, не стравувајте, повеќето се сопнуваат на третата.

Храна која делува како природна Вијагра, дури и за жени

365 - 23.02.2018

Ерективните проблеми можат да се јават од разни причини, како повреда на нервите, проблеми со доставата на крв во гениталните органи, дијабетес, висок крвен притисок, анксиозност, стрес, депресија, споредни ефекти од одредени лекови, премногу ...

Не ги избегнувајте овие 5 дела на неговото тело

Попара - 23.02.2018

Сексологот Емили Морс тврди дека атмосферата во спалната соба ќе ја вжештите само ако правилно ги насочите допирите и јазикот. Овие 5 делови никако не смеете да ги запоставите, а еве што точно треба да правите: Уши Со јазикот лесно преминете врз ...

Не избегнувајте ги овие пет делови од неговото тело

Локално
2 поврзани вести »