TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Фустани од чоколадо и ЛЕД сијалички – необични материјали за правење облека

Сакам да кажам - пред: 19 часа

Од чаши направени од винил до шапки формирани од чоколадо, модната индустрија не се одлучува секогаш за стакло и памук. Некои дизајнери претпочитаат да работат со материјал кој обично не се поврзува со модната писта.

(ГАЛЕРИЈА) 20 Идеи за класичен елегантен стил

Женски магазин - пред: 14 часа

Сакате да ја следите елеганцијата во вашата визија. Се чувствувате најсигурни и на место кога сте облечени во класични бои и парчиња. Не сакате да ги следите актуелните трендови, бидејќи имате свој вкус? Тогаш сте стилска жена која во моментот не се ...

6 модни трендови за пролет 2018 што можете да ги носите и сега

Кафе пауза - пред: 19 часа

Сигурно мислите дека е премногу рано за да разговараме за пролетните трендови, но се лажете, бидејќи модата е секогаш да бидете барем еден чекор пред актуелната сезона. Токму затоа и сите модерни девојки веќе ги подготвуваат своите омилени модни ...

(ФОТО) Првата дама на Азербејџан ја засени дури и Меланија Трамп

Женски магазин - пред: 16 часа

Ако мислевте дека сопругата на претседателот на САД Меланија Трамп е најстилската прва дама, грешите. Азербејџанката Мехрибан Алијев е нејзина сериозна конкуренција кога станува збор за елеганција.

Тренд на неделата: Преслатки пижами со Снупи од women’secret

МакМода - пред: 20 часа

Во women’secret ги најдовме овие преслатки пижамчиња со принт од омилениот цртан лик Снупи. Достапни се во продажба во неколку различни модели и бои, а толку се слатки што тешко може да се одлучиме само за еден пар.

Викторија Бекам заведува во нова сесија за „Vogue“ (ФОТО)

Стандард - пред: 19 часа

Само по три месеци, Викторија Бекам ќе наполни 44 години, но од нејзината фотосесија за шпанското издание на „Vogue“ не изгледа дека има толку, ниту пак дека е мајка на четири деца. Во Инстаграм, таа сподели неколку фотографии направени специјално ...

Дали знаете зошто е добро мажите да пуштат брада?

Среќа.mk - пред: 21 часа

Мажи со брада. Навистина звучи секси и привлечно. Брадата прави мажите да изгледаат силни, сигурни и храбри. Мажите со брада имаат некој посебен шарм. Брадата ја истакнува нивната мажественост, која е магична за жените.

4 Најпопуларни бради оваа зима!

Divian Arts
2 поврзани вести »

Одри Хепберн – Симбол за елеганција и безвременски стил

Женски магазин - пред: 22 часа

Речиси сите ја препознавате оваа дама од култниот филм „Појадок кај Тифани“, но да дознаеме нешто повеќе за неа. Одри Хепберн е британска актерка, балерина, модел, а во подоцнежните години е и хуманитарец.

Северина во стилот на „Сексот и градот“ (ФОТО)

Убавина и Здравје - 18.01.2018

Популарната пејачка Северина Којиќ на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира во кревет во џемпер и салонки што ги потпишува модната куќа „Баленсијага“. Впечатливите салонки со кристали прва ги популаризира Сара Џесика Парке р, ...

Соработката на ИКЕА со Том Диксон ветува револуција во концептот на кауч

Stylist - 18.01.2018

Шведскиот гигант за мебел ИКЕА објави втора соработка со познатиот индустриски дизајнер Том Диксон и овојпат ветуваат дека ќе го револуционизираат концептот на кауч (софа). Во февруари ИКЕА и Диксон ќе ја презентираат платформата DELAKTIG преку која ...

Прв поглед на мебелот произлезен од соработката на Икеа и Том Диксон

МакМода
2 поврзани вести »