TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

МакМода - пред: 11 часа

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна работа на која ...

Логото со знамињата на Британија и Македонија победи на конкурсот на Британската амбасада

Сакам да кажам - пред: 11 часа

Британската амбасада во Македонија организир а кампања со повеќе активности за година шното одбележување 25 години билатерална соработка помеѓу двете земји. Со подготовки почна во ноември, кога Амбасадата објави повик за студентите по дизајн и ...

Сабота во здолниште со патент

Fashionel - пред: 11 часа

Со оглед на тоа дека е викенд, веројатно имате планови како најдобро да го искористите. Времето е на ваша страна, а ние за денеска ви подготвивме една предлог-комбинација за вечерните часови.

Првиот парфем на Proenza Schouler веќе стана хит!

Divian Arts - пред: 12 часа

Дизајнерското дуо Jack McCollough и Lazar Hernandez, за прв пат создадоа парфем за нивниот бренд, кој во секој поглед ја одликува моќта и кревкоста на жената и големата пустина на Аризона.

Полничките модели Кејт Весли и Хантер Мекгреди без фотошоп и со позитивни пораки во „Спортс Илустрејтид“

МакМода - пред: 13 часа

Кога Кејт Весли првпат дозна дека таа била избрана за „Sports Illustrated 2018 Swimsuit Edition“, била во авион на пат од Дубаи до Лондон, и на веста поскала да вресне на цел глас. Кога пак, Хантер Мекгреди, која е прилично ниска и полничка, дознала ...

Karl Lagerfield-кралот на високата мода!

Divian Arts - пред: 13 часа

На последните модни ревии кои беа одржани низ светските метрополи, може да се забележи дека високата мода се враќа во својот полн сјај. На тронот како некрунисан крал е кој друг, ако не модниот маг Karl Lagerfield, кој со својот искусен тим на ...

Од срамежлив буцко до топ модел: Кој би рекол дека ова е истиот дечко?! (фото)

Црнобело - пред: 13 часа

Поранешниот продавач на осигурувања, стекна илјадници фанови ширум светот, откако ослабна 40 килограми и ја пушти брадата, но и сними реклама за вискито на Дејвид Бекам. Денес, црвенокосиот Gwilym Pugh (33) е топ модел што мами воздишки на ...

Неверојатна трансформација: Од предебел продавач на осигурување до топ модел

Точка
2 поврзани вести »

Французинките советуваат: Бирајте и купувајте долна облека како вистинска дама

Црнобело - пред: 13 часа

Кога ќе помислиме на Французинка, секогаш замислуваме убава, негувана жена која прекрасно мириса, а на која секое парче облека ѝ е внимателно избрано и искомбинирано. Интересно е што тие не обрнуваат внимание само на тоа како изгледаат во јавност, ...

5 модели на чанти кои ќе бидат хит во 2018

Црнобело - пред: 13 часа

Чантите се моден додаток без кој не може да функционира ниту една жена. Од тотално шик до класични, секоја година има модели кои што ја обележуваат истата. Така, минатаа година тоа беа „Бонсаи чантата“ на Симон Милер и чантата за на појас на Гучи.

(ФОТО) ДАМИ, ЌЕ СЕ ВЉУБИТЕ: Нова хит чанта за летната сезона

Женски магазин - пред: 13 часа

Познати модни блогерки и улични стил ѕвезди први ги промовираат најновите трендови, па така во текот на Неделата на мода во скандинавските земји е претставена нова „хит“ чанта за пролетната сезона.