TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

Стела Макартни ги собра ѕвздите на презентација во Лос Анџелес

Stylist - 17.01.2018

На лансирањето на колекцијата за есен-зима 2018/19 британската дизајнерка Стела Макартни на моден настан во Лос Анџелес успеа на едно место да ги собере најголемите ѕвезди од светот на модата, музиката, филмот, како Кети Пери, Парис Џексон, Леонардо ...

Pitti Uomo: Италијанска елеганција помешана со еклектика

Stylist - 17.01.2018

За време на модните претставувања на Pitti Uomo во Фиренца сè е во знакот на машката мода. На овој моден саем во Италија акцентот беше на машките колекции за есен-зима 2018/19, ама модата се случи на улиците на градот.

(ФОТО) Безвремени класици: обувки кои и денес важат за најмодерни

Женски магазин - 17.01.2018

Од облека и накит, до обувки и други модни детали, некои парчиња може длабоко да се вгнездат во модните трендови и тука да останат и по неколку децении. Денес ќе се фокусираме на облека која ја обележа модната индустрија и која и до денес се смета ...

Модни детали кои треба да ги пробате ова сезона: карнери

Женски магазин - 17.01.2018

Карнерите на целокупниот стајлинг му даваат изглед каков што не бил популарен никогаш досега. Посебно сакаме да ги видиме на кошули и на елегантни блузи. Но, тие не изгледаат лошо ниту на долни делови од облеката или на фустани.

Каталогот на Victoria’s Secret во 1979 година (галерија)

365 - 17.01.2018

Создаден од Рој и Гејл (неговата сопруга) Рејмонд во Сан Франциско, на 12 јуни 1977 година, Victoria’s Secret денес е еден од најпознатите брендови на женска долна облека во светот и најголем продавач во САД.

(ГАЛЕРИЈА) Инвестирајте во овие ташни и нема да се покаете

Женски магазин - 17.01.2018

Од вештачко крзно за студените денови, црвен сатен за вечерни излегувања и „оверсајзд“ ташни за оние денови кои едвај чекаме да завршат. До доаѓањето на совршениот свет, мораме да се задоволиме со една добра за сите прилики.

Дејвид Бекам лансира нов бренд на машка козметика

Stylist - 17.01.2018

Дејвид Бекам следејќи го примерот на сопругата Викторија која има своја колекција на шминка за Estée Lauder одлучи самиот да лансира свој бренд со производи за нега на кожата, косата и брадата на мажите.

Маријана Станојковска се пофали на својот Инстаграм профил со нова фотосесија

КадеВечер - 17.01.2018

Манекенката и водителка Маријана Станојковска на социјалните мрежи се пофали со нова фотосесија. Облечена во црвен фустан преку кој наѕира нејзината долна облека успеа да привлече воздишки и голем број ...

(ФОТО) Македонска убавина: Маријана Станојковска со нова фотосесија како поддршка за ракометарите

Екран

(ФОТО) Нова фотосесија на Марјана, овојпат под фустанот ѕиркаше мидерот

Скопје24
3 поврзани вести »

Поинакви модни приказни во пролетната кампања на Emporio Armani

Stylist - 17.01.2018

Наместо познати манекенки Џорџо Армани во пролетната кампања на својата втора линија Emporio Armani ангажира анонимни личности кои никогаш не стапнале на писта или учествувале на професионално снимање.