TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убавина / Стил / Мода

(ГАЛЕРИЈА) Baby it’s cold outside: Какви комбинации носат тренди дамите оваа зима

Женски магазин - 15.01.2018

Зимата можеби е период кој повеќето не го сакаат, но без сомнение е период кога имаме толку можности да си поиграме со модата, и да комбинираме боја, текстура и кроеви. Факт е дека тмурното, студено време ја „убива“ секоја желба за експериментирање ...

Камбек на округлите обетки во секојдневната мода

Stylist - 15.01.2018

Во пакет со враќањето на стилот од 90-тите, во секојдневната мода се актуелизираа и масивните и впечатливи обетки (со реси, бисери и асиметрични дизајни) како и обрачите за на уво. Покрај класичните округли модели со нагласена величина, оваа зима се ...

DAVID BECKHAM со нов проект

Friday.mk - 15.01.2018

David Beckham најави лансирање на нова линија за убавина на мажи – House 99 , заедно/во соработка со брендот L’Oréal. House 99 За разлика од останатите селебрити фаци, David Beckham многу сериозно се занимава со своите проекти надвор од спортските ...

ZARA најавува забавна пролет со интересни модели на чизмички и чевли

МакМода - 15.01.2018

Шпанската модна марка Зара оваа година порано ги најави пролетните трендови, а судејќи според моделите на обувки во пролетната колекција, пред нас е забавна модна сезона. Први в очи ни „паднаа“ еластичните чизми со висина до глуждовите и принт од ...

Во Zara се врати трендот кој во ’90-тите го започнаа Spice Girls

Црнобело - 15.01.2018

Ако сте растеле во ’90-тите сигурно паметите колкаво влијание имаа Spice Girls на тогашната женска мода. Како мали девојчиња, сите сигурно имавте барем еден пар „топуци“, односно патики на висока платформа.

Диета со кисела зелка – по нејзиниот режим, тежината може да се намали со околу 5 килограми

Lady - 15.01.2018

Ова е диета со кисела зелка е погодна за зимската и рана пролетна сезона. При почитување на диетата со кисела зелка може да се ослабне со околу 2 кг неделно. Оваа диета е препорачлива од една до четири недели, и по нејзиниот режим, тежината може да ...