TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

Домашен крем против стареење со кокосово масло

Локално - пред: 4 часа

На кожата ѝ е потребна посебна грижа да биде здрава, добро хидрирана и заштитена од брчки. Анти-стареечките креми не се само на полиците на продавниците за убавина. Можете да направите дома очен крем кој има уште помоќни својства од купечките.

Природни маски за нега на лице

365

ОСВЕЖЕТЕ ГО ВАШЕТО ЛИЦЕ: Ви треба лимон и мед

Женски магазин

Совети за нега и за фитнес што ќе го запрат времето

Убавина и Здравје

Убавина и Здравје Сè за храна Кумановски м. Маркукуле Мама365 Скопје24

10 поврзани вести »

8 домашни методи за третирање проширени (варикозни) вени

Скопје24 - пред: 33 мин

Многу луѓе развиваат проширени вени и отекување на нозете благодарение на зафатеното секојдневие кое бара долги периоди на седење на масата и ризични модни избори кои ја нарушуваат циркулацијата на крвта.

Сѐ за проширените вени и капилари. Последици и лечење

365
2 поврзани вести »

Излечи главоболка без апче

365 - пред: 1 час

Дали поради стрес и замор или поради настинка, главоболката се појавува многу често и нè измачува. Следниот пат, пред да започнете да барате апче, пробајте да ја отстраните на некој од следните начини: Напијте се едно силно кафе (турско или ...

Рецепт чуван со векови: Најсилниот природен антибиотик кој ги убива сите инфекции

Сваштарник - пред: 1 час

Формулата постои уште од средновековна Европа, од времето кога луѓето страдале од сите видови на болести и епидемии. Тоникот всушност е антибиотик кој ги убива бактериите. Тој исто така има силна антивирусна и антигабична формула, ја подобрува ...

7 најпоставувани прашања за сексот во текот на бременоста

Црнобело - пред: 5 часа

Дали е безбеден оралниот секс? Кои се најудобните положби? Ќе влијае ли бременоста на либидото на партнерот? Нормално ли е крварењето после интимниот однос? Ви ги откриваме сите одговори. Бременоста носи мноштво промени во животот на секој пар.

Ве боли желудник? Еве што да правите!

Република - пред: 17 часа

Чирот на желудник е една од причините за надуеност, а консумирањето кафе, алкохол и антибиотици може само да ги влоши проблемите. Маслиново масло и ферментираните млечни производи ја намалуваат надуеноста, објаснуваат нутриционистите.

Во првата аптека „Нема ништо на рецепта“, викаат. Се вознемири мама дека ќе остане без лекови, ѝ велам „Не грижи се, и ...

Среќа.mk - пред: 15 часа

Реков денот со мама да го поминам, ќе ѝ правам друштво до аптека, лековите да си ги купи. Си земала кесичка и во неа си ја ставила книшката со рецепти и илјадарче. „Ќе ми остане и да те частам кафе“, ми вели возбудена. Спремна.

Дали често носите слушалки на ушите? Тоа може да биде навистина непријатно, погледнете зошто

Скопје24 - пред: 19 часа

Докторите откриваат неверојатни последици од честото носење на слушалки во ушите. Во новата епизода на емисијата “Докторите” се зборуваше за црнките. Тоа не е ништо ново, ниту пак алармантно, но во овој случај станува збор за црнки на место каде што ...

Дали често носите слушалки на ушите? Тоа може да биде навистина непријатно, погледнете зошто

Студенти
2 поврзани вести »

Тест за рано откривање на аутизмот

Слободен Печат - пред: 19 часа

Научници тврдат дека ги направиле првите чекори кон создавање нов тест за рано откривање аутизам, заснован на испитување крв и урина. Имено, истражувањето објавено во списанието „Молекјулар Аутизм“ укажува дека кај децата со аутизам има повисок ...