TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Здравје

МОЌЕН СРЕДНОВЕКОВЕН РЕЦЕПТ: Најсилниот природен антибиотик кој ги убива сите инфекции!

Скопје24 - пред: 17 часа

Дали некогаш сте се запрашале што правеле луѓето во Средниот век за да го одржат здравјето и да се одбранат од неизлечивите болести и епидемии од тоа време? Тие го пиеле овој моќен тоник! Прочистувачкиот пијалок е природен антибиотик кој ги убива ...

МОЌЕН РЕЦЕПТ ОД СРЕДНОВЕКОВЕН МАНАСТИР: Природен антибиотик кој ги убива сите инфекции!

Женски магазин
2 поврзани вести »

Четири вида вагинален мирис – што значат тие?

Скопје24 - пред: 17 часа

“New York Times” објави студија која што е посветена на жените и на нивниот полов орган потточно станува збор за мирисот на вагината. Додека мажите се грижат само за големината на пенисот, жените мора да се грижат и за мирисот на нивната вагина – ...

Kако до убав мирис и вкус „таму долу“?

Exclusive.mk
2 поврзани вести »

Шест потези за шампионски финиш на тренингот

Кајгана - пред: 19 часа

Целиот тренинг е важен за остварување на вашите фитнес цели, но со овие шест потези ќе бидат шлагот на вашата фит торта што ќе ја направат разликата меѓу просечно вежбање и шампионско ...

Секојдневни навики штетни за бубрезите

Кумановски м. - пред: 13 часа

loading... Бубрезите се незаменлив пар органи без кој организмот не може да функционира. Оштетувањето на бубрезите често станува неосетно, а кога симптомите ќе почнат да се појавуваат, може да е доцна за враќање назад.

Билка која лекува се, освен смртта!

Скопје24 - пред: 19 часа

Ова е една од најпознатите и најупотребувани билки во историјата на медицината е црниот кумин, познат како црно семе. Оваа билка била користена уште во древниот Египет, а помага за подобрување на варењето, за настинки, главоболки, инфекции и ...

Темната страна на еден од најкорисните зачини Куркума, бидете внимателни – може да биде доста опасна

Кумановски м. - пред: 13 часа

loading... Се покажува дека Куркумата е корисна за здравјето. Таа е на третото место најпродаван зачин во светот. Првите две места се за ленено семе и кокосово масло. Куркумата, исто така, може да предизвика многу штета, што не треба да се потцени.

Медот и циметот го согоруваат вишокот килограми

Кумановски м. - пред: 13 часа

loading... Вишокот килограми се проблем, од кој се жали речиси секој во различни периоди од годината – претежно кога ќе дојдат топлите месеци и треба да покажеме стегнати фигури. Но и во останатото време од годината – затоа што и да носиме, сепак не ...

Хумус - природен извор на железо и протеини

Кајгана - пред: 22 часа

Хумусот е популарно јадење од Блискиот Исток, а стана тренд во исхраната ширум светот во изминатава деценија. Сѐ почесто може да се види и на нашите трпези, не само заради тоа што е тренди, туку и бидејќи е многу здрав.

Дали млекото е добро за пиење по истекот на рокот на траење?

Кајгана - пред: 23 часа

Голем дел од прехранбените производи имаат рокови на траење кои многу често се погрешно сфатени. Тие означуваат до кога производот е најдобар за употреба, но на ниту еден производ не пишува дека тој е неупотреблив по запишаниот датум.

Дали млекото е добро за пиење по истекот на рокот на траење?

Студенти
2 поврзани вести »

ПРОНАЈДЕНО Е ДУРИ И ВО ГРОБНИЦАТА НА ФАРАОНОТ: Семето кое лечи од многу болести

Маркукуле - пред: 20 часа

Семето на црниот ким е пронајдено дури и во гробницата на фараоните. Египќаните го нарекуваат тапнен, а старите Римјани цуминум. Кимот се споменува и во Библијата, како лековит зачин. Во последниве 40 години се објавени околу 400 студии на тема “црн ...