TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Автомото

DAKAR RALLY 2018: Peugeot 3008 DKR Maxi и Карлос Саинц триумфална комбинација

Високи Октани - пред: 12 часа

Заврши јубилејното 40-то рели Дакар, едно од најтешките и најнеизвесните до сега, со голема победа на Тимот на соништата на Peugeot Од големата четворка на Peugeot, таканаречениот „Дрим Тим“, единствено Карлос Саинц остана на висината на задачата во ...

Саинс, Вaлкнер и Николаев го освоија Дакар

Авто Плус

Саинц победник на релито Дакар

Gol.mk

Саинс на чекор до конечниот триумф

Авто Плус

Екипа Стандард TopSport TopSport TopSport TopSport TopSport

11 поврзани вести »

Елмас од клупата гледаше како Јаховиќ асистира, а Фенербахче победи во 93-та минута (ВИДЕО)

Sport 1 - 20.01.2018

Гецтепе не може без Адис Јаховиќ, макар и кога најдобриот стрелец во турската Суперлига не дава гол, затоа што вечерва во „македонското дерби“ со Фенербахче во Истанбул, интернационалецот запиша асистенција, но тоа не беше доволно за бод, затоа што ...

Хакинен: Му кажав на Сена дека имам поголеми „јајца“ од него!

TopSport - 20.01.2018

Двократниот светски шампион, Мика Хакинен се потсети на својата прва трка како колега на Аиртон Сена во 1993 година, потсетувајќи се дека му кажал на легендарниот Бразилец дека имал „поголеми јајца“ од него, потег што го налутил Сена.

Кес Колен ќе го тужи Саинс за обид за убиство

TopSport - 20.01.2018

Холандскиот натпреварувач на Дакар релито во квад категоријата, Кес Колен влезе во остар напад на лидерот на трката во пласман на автомобили, Карлос Саинс најавувајќи дека ќе го тужи за обид за убиство.

Вилијамс одлучи – Сироткин партнер на Строл, Кубица резерва

TopSport - 20.01.2018

Рускиот дебитант Сергеј Сироткин ќе му се приклучи на Канаѓанецот Ленс Строл во тимот на Вилијамс, откако младиот Русин беше избран пред полскиот ветеран Роберт Кубица, кој добива улога во тимот како резервен возач.

Сер Стирлинг Мос во пензија… На 88 години!

TopSport - 20.01.2018

Легендата на Формула 1, најдобриот возач без титула, Сер Стирлинг Мос реши да се повлече од јавниот живот на 88 години за да се фокусира на своето здравје и на семејството. „На сите пријатели и фанови низ светот, мојот татко би сакал да објави дека ...

Италија ќе ги загуби бесплатните Формула 1 преноси

TopSport - 20.01.2018

Формула 1 ќе исчезне од бесплатните италијански ТВ канали во 2018 година, кога само домашното ГП во Монца ќе се пренесува преку државниот ТВ канал „РАИ“. Повеќе децении, Формула 1 беше една од главните атракции на „РАИ“, но во последните години, ...

Менсел: Мекларен ќе има проблеми со Рено и Ред бул

TopSport - 20.01.2018

Поранешниот светски шампион Најџел Менсел смета дека на тимот на Мекларен ќе му биде екстремно тешко против тимовите на Ред бул и на Рено со исти мотори оваа сезона. Менсел вели дека се надева дека францускиот гигант Рено ќе биде фер и ќе им даде ...

Мерцедес и Ферари на ист ден ќе ги покажат болидите

TopSport - 20.01.2018

Четирикратните Формула 1 шампиони, Мерцедес, ќе го претстават својот нов болид В09 во Силверстоун, на 22 февруари, истиот ден кога во Маранело, Ферари ќе ја покажат својата машина. Тестирањето во Барселона почнува на патеката „Каталуња“ покрај ...